Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyi egy ügyvéd, de nekünk az albérletet fizetni a két pici gyereket nevelni, eltartani épp elég. Nekünk nincs keretünk ügyvédre, ez van.
2012. máj. 24. 11:05
 62/89 A kérdező kommentje:
Eddig talán nem írtam, most várjuk a 3. babát, a terhesgondozás sincs ingyen, sem az integrált teszt. Szóval van hova tenni a pénzünket, még külön tízezrekért ügyvédet fogadnunk sajnos nekünk luxus.
2012. máj. 24. 11:06
 63/89 anonim ***** válasza:
54%

Jó én most adtam fel!Ne fizess..ülj..ennyi!

Azért mert ide írogatsz hogy mi van, attól még nem oldódnak meg a dolgok!Kész.Tudod ha a sötétség fájna már ordítanál!

Lehet lepontozni...

Azért 36 évesen lehetne annyi eszed, hogy belásd hogy segítség kell, mert évek alatt komoly tartozás lesz a neveden!!!

De tudod mit..igazad van, te nem vagy hibás, majd valaki megoldja helyetted ezt az egészet, és te boldogan élsz amíg meg nem halsz!

Meg azt írod hogy terheljék a tulajdonra??!!??!!EMBER!!!Az a te tulajdonod is!!!Fogod??Ezzel semmit nem segítettél magadon!Gratulálok..

2012. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:

egyébként meg ti nem akarjátok megérteni, hogy még a fogyasztási címen lévő ingatlanból van mit behajtani, van nyugdíja, addig be tudják tőle hajtani.

Csak a 70 évével előadja a szegény éhező kisnyugdíjas szöveget, azt hiszik, hogy egy lepukkant csóri.

Az egész lakás kika bútorokból áll. A nyugdíja nem kevés. A telke is van jó helyen-értékesíthető.

Szóval míg van tőle mit elvinni, addig tőlem ne akarjanak semmit. Menjenek ki, nézzék meg. Ne higgyék el az éhezős szövegét.

2012. máj. 24. 11:12
 65/89 A kérdező kommentje:
Eddig sem élveztem az örökségemet, csak költöttem rá. Már nem érdekel. Egy érdekel. HALLANI SEM AKAROK az anyámról soha többet. Eleget tett keresztbe nekem az életben.
2012. máj. 24. 11:13
 66/89 A kérdező kommentje:

Az összes általam vásárolt ingóságot elhoztam, majdnem infarktust kapott, hisz nem maradt semmije. Felvett hitelt, vett kika bútorokat. Ezért sincs pénze.

Én mindent megvásároltam és mindenünk van, ami egy teljes élethez szükséges.

a videokamerától a takarítógépig- laptopig.

Szóval én nem hagytam ott, csak a parkettát, konyhabútort, falakat.

Egész életében mérgező szülő volt. NEM AKAROK RÓLA TÖBBET HALLANI.

Még a gyerekeim ruháját is sajnálja, meg a játékait. Szánalmas vénasszony.

2012. máj. 24. 11:19
 67/89 A kérdező kommentje:

Amikor az első gyerekkel terhes voltam, folyamatosan az ő vetéléseiről beszélt, meg, hogy én is biztos elvetélek. Meg, hogy szar anya leszek, meg minek nekem gyerek, inkább a karrieremet építsem.

Mérgezett világ életében.

2012. máj. 24. 11:22
 68/89 anonim ***** válasza:
Nem azért nem hajtják be rajta, mert előadja a szegény kisnyugdíjas meséjét, hanem mert vannak törvények. Mondjuk rajta is behajtják meg rajtad is, mert mindketten tulajdonosok vagytok. De ehhez kéne egy ügyvéd. Ingyenes jogi tanácsadást próbálj meg. Ha ezt sem teszed meg, akkor több ötletem nincs. Vagy menj oda a szolgáltatóhoz és verd ki a palávert, hogy te mindenféle törvénynek ellentmondva ellenállsz, hogy rajtad (is) behajtsák a tartozást.
2012. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm, ingyenes jogi tanácsadásra nem is gondoltam, nem tudtam, hogy van ilyen is. Köszönöm már fel is vettem a kapcsolatot egy ilyen jogi tanácsadással foglalkozó céggel.
2012. máj. 24. 12:46
 70/89 anonim ***** válasza:
100%

"egyébként meg ti nem akarjátok megérteni, hogy még a fogyasztási címen lévő ingatlanból van mit behajtani, van nyugdíja, addig be tudják tőle hajtani."

Utoljára vesznek el az ingatlanból tárgyakat, először a fizetésből, mégpedig a tiedből (mivel még mindig a te neved is van a csekken, meg tulajdonos is vagy), és nem nyugdíjból. És ha az 5 év múlva akkor 5 év múlva, csak pár nullával több lesz még.

"Eddig sem élveztem az örökségemet, csak költöttem rá. Már nem érdekel. Egy érdekel. HALLANI SEM AKAROK az anyámról soha többet."

Na, hát még mennyit fogsz fizetni pedig, ha tovább nő a tartozás. Mivel nem érdekel, meg csak a tartozás lesz rajta, miért nem mondasz le a tulajdonjogodról? Mert ha nem teszel most semmit, csak nő a tartozás, és mire anyud meghal, több lesz a tartozás, mint maga a ház értéke, amit nyilván neked kell törleszteni, mint tulajdonos, örökos, vagy lemondasz a tartozásról, de a házról is.

Szolgáltatót, díjbeszedőt NEM érdekli, hogy nem laksz ott rég, nem te használod, tulaj vagy, csekk neveden..

Sajnálatos dolog, de ilyenek ezek a törvények és behajtók. Nyilván ahogy te mondod, hogy anyud nem csóri, de ő állítja, ők is mondhatják, hogy tanut lehet szerezni, bérleti szerződés lehet írni bármikor..

De mint ahogy tapasztaltad is, lekakilják. Csekk te neveden van? igen. Tulajdonrészed is van? igen. Fizetésed is lesz előbb utóbb? igen.

Ha én mint végrehajtó megkeresnélek téged, én sem látnék semmi kifogást, hogy miért ne hajtsam be rajtad?

Sajnálatból?? Hát ez sajnos nem így megy...

2012. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!