Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:

Ugye, hogy a fogysztónak a kötelessége a fizetés????!!!!


[link]


hogy elhidd

2012. máj. 23. 14:10
 42/89 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónál mikor szerződést kötöttetek vittetek valami tulajdoni lapot, vagy a haszonélvezetről valamit? Vagy van nálad esetleg? Lemásolnám és bevinném a szolgáltatóhoz. Ne a díjbeszedőhoz, azokat nem érdekli úgyse. Sajnos a szolgáltatók is olyan hanyagul csinálják, mert amikor szerződést kötöttünk mi is, nem kértek semmit, szerintem lakcímkártyát se. Sőt biztos, mert hamarabb kötöttük meg a szerződéseket, minthogy átírtuk volna a lakcímkártyát. Talán egy helyen kértek adás vételit.
2012. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 A kérdező kommentje:

20 éves koromba bementnk, talán személyit kértek, most 36 éves vagyok.

Nem kértek semmit.

Azért írattuk akkor a nevemre, mert már akkor én intéztem az összes hivatali ügyet, én fizettem, én foglalkoztam a dolgokkal.

Anyámat soha nem érdekelte. Míg ott laktam, a szívemen viseltem a rezsit, felújíttatam a lakást, mindent megtettem. De ELÉG VOLT.

2012. máj. 23. 14:17
 44/89 anonim ***** válasza:

Igen a fogyasztónak, de a csekk szerint te is az vagy.

(bocs, hogy annyira ragaszkodtam, hogy csak egy név, de ez akkor is olyan fura. :) )

2012. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 A kérdező kommentje:

A haszonélvezetről sincs semmi, ez automatikus, amikor van valakinek egy tulajdona, meghal a férje, akivel ez közös tulajdon volt, a fél lakás az övé marad mivel tulaj volt és automatikusan haszonélvező lesz.

Én a másik felét örököltem apám után.

2012. máj. 23. 14:19
 46/89 A kérdező kommentje:

de ha olvastad a kommentjeimet

- van bérleti szerződésünk a bérelt lakásról,

- ideiglenes lakcím ugyanide,

- szomszédok bizonyítják, hogy nem lakunk ott már mióta

2012. máj. 23. 14:20
 47/89 A kérdező kommentje:

Akkor menjenek ki hozzá és hajtsák be. Úgyis a behajtási csoport írt.

Majd az ingóságait elviszik.

2012. máj. 23. 14:22
 48/89 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Ő az anyád? Mert pont olyan, mint a kérdésed, csak fordítva.

2012. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 A kérdező kommentje:

Nem, ő haszonélvező+tulaj.


70éves, nincs internetje.

2012. máj. 23. 14:30
 50/89 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű, mert ő haszonélvező is, meg tulajdonos is, de te is tulajdonos vagy.

(Nem is értem anyukádat, hogy hogy képes a lányára hárítani. Mert még ha szivességet kérne, hogy segíts be neki..)

Ha vannak a felújításról számlák, mondanám neki, hogy akkor te meg azt hajtod be rajta.

2012. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!