Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:

De én azt nem értem, hogy a nyugdíjából nem lehet levonni? Akkor menjenek ki és hajtsák be.

Leírtam részletesen nekik, hogy mi a helyzet, remélem mostmár minket békén hagynak.

Mert ez igazságtalan lenne nagyon, hogy nekünk kellene kifizetni.

Mi segítsünk, amikor 90 e ft a nyugdíja? a gyedem kevesebb, soha nem érdekelte a két pici unokája és én segítsem? ugye ez vicc.

épp az örökségemet herdálja el.

2012. máj. 23. 14:40
 52/89 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj..de te hiába mondod hogy hajtsák be rakta!!!Attól még nem fogják.Nem siránkozni kell hanem intézkedni.Mondom!!!Ügyvéd, papírok és kész.De arra ne is számíts hogy nem kell a tartozást kifizetned, mert ki kell, és majd utána követelheted az anyukádon!!!De mindehhez kell egy k.urva ügyvéd!!!Intézkedj, mert ez a végtelenségig fog menni, mert igazi gátlástalan anyád van, akit azt sem érdekel ha te utcára kerülsz!!!Aztán csak azt veszed észre, hogy milliós tartozás van a neveden...
2012. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:

De még mindig nem értem, hogy miért nem lehet rajta behajtani szerinted.

Van nyugdíja, ami 90 e ft. Tulajdonos, haszonélvező, számlán ott a neve.


Mi a gond, hogy tőle nem lehet behajtani?

Ott a lakcím, kimennek, elviszik a tv-t, bútorokat.....


Vagy én látom ezt ennyire rosszul?????

Magyarázd meg, hogy miért ne lehetne tőle behajtani?????

2012. máj. 23. 21:19
 54/89 anonim ***** válasza:

Valószínűleg be lehet.De te mint magánszemély a követeléseiddel kitörölheted a s.egged!!!!Ezt értsd meg!Mindent lehet csak ember kell hozzá!ÜGYVÉD!!!!

Jelen helyzetben te egy senki vagy, akit eltaposnak...keress ügyvédet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:

De miféle követeléseimmel?

Egyszerűen nem fizetem ki az anyám elmaradt közüzemi számláit, mert már 7 hónapja nem lakunk ott.

Ez milyen követelés?

Miért kellene ügyvédet pénzért fogadnom?

Majd akkor fogadok, ha a fél tulajdonomat ki akarom perelni belőle. Itt még nem tartok, én csak annyit szeretnék, hogy mindenki élje az életét és fizesse ami rá vonatkozik.

Miért kellene nekem őt eltartanom?

Mert már szülőtartással fenyeget. Szánalmas vénasszony lett. Semmi nem elég neki. Családot mertem alapítani és már nem nyúlja le a 250 e ft-ot fizetésemet. Ez az ő baja.

Most gyeden vagyok, gyerekeket nevelek, de még mindig szívja a véremet. Milyen anya az ilyen?????

2012. máj. 23. 21:29
 56/89 anonim ***** válasza:
Jó...akkor üljél és ne csinálj semmit, és majd mikor bíróságra kerül a sor, akkor még a bírósági költséget is fizesd ki.Te vagy EGY ember, és ellened van több CÉG!Szerinted mennyi esélyed van?Még most kéne elkapni a dolgokat, mert ez csak rosszabb lesz.De te tudod..ne fogadj ügyvédet, ne csinálj semmit, és szép lassan a kamatokkal, a behajtói költséggel meg a következő kifizetetlen számlákkal (mert tuti lesz) azt veszed észre hogy milliókat követelnek tőled.Ez a világ sajnos nem úgy működik ahogy te azt elképzeled!!
2012. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy itt hepciáskodsz, hogy te nem fizetsz ki semmit, még nincs megoldva a probléma. Nem itt kell verni magadat, hogy rajtad ne követeljenek semmit, meg te nem fogadsz ügyvédet, meg semmit se teszel gyakorlatilag! Fogd már föl, hogy a jog szerint a szolgáltatóknak van igaza! Többen is leírták már hogy miért, és ezen a hőbörgésed se fog változtatni, legfeljebb gyűlik az adósság, amit majd rajtad hajtanak be...Attól még hogy te azt hajtogatod, hogy ez nem igazságos, lehet, de hogy jogos, az biztos. Pont olyan vagy, mint az anyád: ő azt hajtogatja, hogy nem hasnál vizet, lopják, így neki nem kell fizetni - te meg azt szajkózod, hogy nincs igaza a szolgáltatóknak, és neked semmi közöd a dologhoz...
2012. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék arra a vízlopásra!!! :D Mert hogy áramot lopnak az még elképzelhető..de egy csőből hogy irányítod el a vizet????jajj...főleg a panelba...ha már megfúrod egy emeleten a csövet, a többi emeleten sincs víz..

Ja meg nem használ vizet????Akkor hogy a p.icsába húzza le a wc-t????

2012. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:

Még a végén én leszek a hibás?????

Terheljék a lakására, vezessék a tulajdoni lapra.

Fogjátok már fel, hogy semmi közöm az ő közüzemi számlájához.

Külön család, külön élet.

Nem tudom, ha ti ilyen helyzetbe kerülnétek, akkor is ugyanaz lenne a véleményetek, mint most?

Fizessünk százezreket az el nem fogyasztott dolgokért????

Ugye vicceltek.

Képzeljétek már magatokat a helyzetembe!!!!!!

2012. máj. 24. 10:41
 60/89 anonim ***** válasza:
Figyelj, itt mindenki azt javasolja, hogy fordulj ügyvédhez. Szemét az anyád, senki nem mondta, hogy te vagy a hibás, nem ő. De vannak törvények, amiket a szolgáltatóknak be kell tartania. És pont. Nincs tovább. Egy ügyvéd utána tud nézni a dolgoknak, hogy mik lehetnek a kiskapuk és mit lehet tenni, hogy ne neked kelljen fizetni a tartozást vagy ha neked is kell, legalább utána be tudd hajtani anyádon. Te viszont felfoghatnád, hogy a többség ezt írta le, nem azt, hogy te vagy a hibás.
2012. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!