Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
100%

Nem hazudhat be olyan dolgokat, ami téged is érint, a te aláírásod, beleegyezésed nélkül.Ha mégis, akkor nagyon megütheti a bokáját, ha ez kiderül.

A számlák ne a te neveden fussanak.Menj be a szolgáltatóhoz és jelentsd, hogy elköltöztél,a számlákat ne a te nevedre küldjék az anyád házába, hanem az ő nevére.Ha igazolni is tudod, mikor költöztél albérletbe, az jó lenne.Csak az albérleteddel, családoddal foglalkozz, anyádat s a házát nagyívben kerüld.Majd csak leszáll rólad.

2012. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként nem tehetett volna ki jogilag, egyrészt, mert a fél lakás a tiéd, másrészt, amíg ott vannak az ingóságaid, oda vagy bejelentkezve, addig NEM tehet ki.
2012. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:

Fizessétek ki a tartozást, lehetőleg úgy, hogy bemész a díjbeszedőhöz édesanyáddal együtt, egyrészt azért hogy elhiggye, hogy tartozik, másrészt azért, hogy minden mérőórát, átalányt átírassatok a nevére. (Vigyetek magatokkal tulajdoni lapot, hagyatéki végzést, meg ilyeneket.)

Ha nincs kifizetve, nem írják át! Ne kapcsoltasd ki, csak végszükség esetén, mert a visszakapcsolás a villanynál pl. 20 ezer körül van!

2012. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 A kérdező kommentje:

Pokollá tette az életünket a mérgezésével, így elmenekültünk.

Mi nyugodtan, békében szeretnénk a gyermekeinket nevelni.

Egy panelben nem kötik ki sem a fűtést, sem a vizet, sem a közös költséget. A villanyt fizeti.

Közös néven van, az övén és az enyémen.

2009 decemberétől költöztünk albérletbe, majd a 2. baba születésénél fél évre visszaköltöztünk, párom elveszítette az állását. Utána talált állást, azóta is ott dolgozik, vezető beosztásban. Így abban a pillanatban visszaköltöztünk ugyanoda, az a bérleti szerződés megvan.

Eszembe sincs helyette fizetni, nekünk is van fogyasztásunk itt a lakásban, elég a két pici gyereket ellátnunk. Elvi kérdés ez már. Eszembe sincs helyette fizetni.

De ugye nem inkasszálják le a számlámról, mikor neki is van számlája?

2012. máj. 23. 11:27
 15/89 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám a fél tulajdonomat megszerezni? Bátyám ugyanekkor egy családi házat örökölt.

Énmeg a haszonélvezettel terhelt fél lakást. Vicc.

Én 6 éves voltam, bátyám 20. Én nem örököltem semmit, csak a tartozást??????

2012. máj. 23. 11:29
 16/89 anonim ***** válasza:
100%

A fél tulajdonodat elméletileg úgy tudod megszerezni, hogy vagy anyukád kifizeti neked a lakás felét, vagy a te részedet eladod. De a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy anyukád úgysem fogja neked kifizetni, mert nyilván nincs rá pénze, fél lakást pedig senki nem fog venni. Szóval nem hiszem, hogy túl tudsz rajta adni.

És elhiszem, hogy nem akarod anyukád tartozását kifizetni, de ha te nem jelezted semmilyen módon a szolgáltató felé, hogy nem vagy már ott fogyasztó és a te neveden is fut a számla, akkor sajnos ki kell fizetned a rád eső tartozást, mert a te neveden van, hiába nem te használtad. Sajnos így van ez, ezért követelik rajtad is, de valószínűleg anyukádon is, ha az ő nevén is szerepel valami és tartozik vele.

2012. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
Az a baj nem qnyukadon hajtjak be mert a te neveden van a szerzodes ezt ertsd meg! Anyukad mossa kezeit jogilag hiaba lakik ott. Te kötttel szerződést. Azert menj be es kerdezd meg nem e kapcsoljak ki. A fizud gyeded 33%at fogjak előbb utobb vonni tőled ha nagy az összeg akkor pedig ráterhelik a lakasra. Szerintem te regebben tettel fel egy kerdest emlekszem. Kerd a kozos tulajdon megszunteteset a birosagon. Vagy probald eladni bar azon sokat buksz de megis kapsz valamit. Igy haszonelvezettel nem tudom lehet e kerni a kozos tulajdon megszunteteset ebben nem vagyok biztos..
2012. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, hogy nem lakom ott már régóta, és nem az én tartozásom és hogy az ideiglenes lakcímemen lakom. Nem érdekli őket.
2012. máj. 23. 11:51
 19/89 A kérdező kommentje:

Igen, már kérdeztem, de most újból írt a díjbeszedő és teljesen ki vagyok akadva.

Közös néven van a szerződés, nemcsak az enyémen.

De ilyen undorító tv. nem lehet. Ott sem lakom, nem én fogyasztom, be sem mehetek a lakásba, aminek fele tulajdonosa vagyok és én fizessek? hol itt az igazság?

2012. máj. 23. 11:53
 20/89 A kérdező kommentje:

Értsétek meg NEM TUDJÁK KIKÖTNI.

Ez egy 10 emeletes ház, és ha elzárják a csapot, abban a sorban senkinek nem lesz vize.

Azaz cca 20 családnak.

Ugyanígy a fűtést sem kötik le, szerelik le.

2012. máj. 23. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!