Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyat, hogy egy közüzemi díjról szóló csekken 2 ember neve szerepelt volna...

Nem is lehet. Azok a csekkek 1 ! ember nevére szólnak és sajnos neki kell fizetni, nem igazságos az tuti, de ha tovább húzódik az ügy még több lesz. És ne írj, és ne a díjbeszedőnek, hanem SZEMÉLYESEN menj be a SZOLGÁLTATÓHOZ (tigáz, víz, stb.) és vedd le onnan a neved vagy érdeklődd meg, mi legyen. Az ő nevére nem hiszem, hogy át tudod íratni, mert ahhoz ő is kell.

DE, ha arra vársz, hogy azt mondják, hogy jó, nem te laktál ott elengedjük neked, akkor arra aztán várhatsz. Csak nőni fog az adósság. És a díjbeszedők, szolgáltatók igencsak sz@rnak rá, hogy te most ott voltál e vagy nem.

(Igazából szerintem még "szerencse", hogy nem 2009 óta gyűjtögeti a számlákat. )

De tényleg fogadd meg a többiek tanácsát, fizesd ki, vagy kérj részletet, téged vegyenek le a szerződésből. Szerintem "jobb" most ez a 54 e, mint később a kb 554 e.

Aztán ne keresd többet anyudat, oldja meg ahogy akarja, ha ő ilyen, legyen boldog a lakásába...

2012. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:

Hát ha hiszed, ha nem a kettőnk nevén van, vesszővel elválasztva.

M...Antalné, M...Éva

lakcím

2012. máj. 23. 13:52
 33/89 anonim ***** válasza:

"A tulajdonos költségét terhelik azok a kiadások, amik a haszonélvezet megszűnésével a tulajdonosra szállnak át: víz, csatorna, gáz, villany bekötése."

Jó, de a szolgáltatót még mindig az érdekli kinek a nevére megy a csekk!!! Nyilván ha a tieden ők honnan a francból tudják, hogy anyud a haszonélvező?? Vagy hogy te nem laksz ott?

2012. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:

A sárga csekket úgy küldik ki???

Hát láttam már egy párat belőle, de ilyet nem...

2012. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

semmiféle haszonélvezet nem szűnt meg.....

akkor ne hidd el.....

2012. máj. 23. 13:56
 36/89 A kérdező kommentje:
attól, hogy mondjuk nem leszek a csekken feltűntetve, attól még tulajdonos maradok, nem?
2012. máj. 23. 13:58
 37/89 anonim ***** válasza:
Jó, akkor kettőtök nevén van, de van egy rossz hírem. Nyugdíjból nem vonnak le közüzemi tartozást, gyesből már igen azt hiszem. De ha abból se, egyszer elmész dolgozni és akkor már elkezdik levonogatni és már nagyon fel fog gyűlni.
2012. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
Igen, attól tulajdonos maradsz.
2012. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:
de mint tulajdonostól követelik, szerintem jogtalanul, mint ahogy belinkeltem a ptk-ból
2012. máj. 23. 14:02
 40/89 anonim ***** válasza:
Pl. férjem önkormányzati lakásba lakott, bérelte ugye az önkormányzattól. Az ő nevén voltak a csekkek, és ha nem fizette be, akkor rajta is keresték, nem az önkormányzaton.
2012. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!