Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya ilyen feltétellel akar...

Anya ilyen feltétellel akar adni nekem zsebpénzt. Szerintetek elfogadjam?

Figyelt kérdés

Ha kb havonta kérek pénzt pl egy felsőre vagy kozmetikai cuccra, akkor azt mondja, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Ez évente 10000 ft, amit szülinapomra-karácsonyra kapok keresztaputól. Amikor elmegyünk együtt vásárolni ruhát és még van ebből a pénzemből, akkor nekem kell kifizetnem. Márciusban vettem 1 pulcsit meg egy gatyát, és már nincs is semmi a 10.000-ből. Szeretnék venni magamnak 1-2 pólót, mert csak 2 db pólóm van tavalyról, de nincs pénzem, ő meg nem ad... Sokszor tamponra lopnom kell pénzt, mert nem ad, szerinte a saját pénzemből kell fizetnem.(tehát kiveszem a tárcájából a pénzt, fel se tűnik neki...)


Felvetettem, hogy mi lenne, ha kapnék zsebpénzt, és akkor az úgy tök jó lenne... Erre ő mondta, hogy jó, de akkor abból kell megoldanom az egész napi kajálásomat, mert nem ehetek majd az itthoni ebédből, meg ebből vegyem meg a sampont, szappant, stb-t... Erre adna nekem havonta 10.000Ft-ot.


Szerintetek elfogadjam? Ha nem eszek 1-2 hétig, vagy csak nagyon keveset, akkor tudok majd venni 1-2 felsőt. De így meg csak 2 van, ami nagyon gáz lesz melegebb időbe...


17/L


2012. márc. 29. 18:12
1 2 3 4 5
 41/48 Bence_ ***** válasza:
100%

Ha ez komoly, akkor gyámügy!

Anyának lenni nem abból áll, hogy peteérés közben összeszed egy spermát.

Komolyan vérlázító. Az ilyen ember kretén.

Valamilyen hatóság meg legyen hatással az agyára.

Tampont sem vesz, ettől kivagyok. Egy nő nem poénból menstruál.

Beteg.

2012. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem hiszem el, hogy havi 400ezerből nem futja egy nadrágra, hogy ne szakadtban járj..... Szerintem ez kamukérdés.
2012. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Menj a gyámügyre.18 éves korodig köteles etetni,....ha nem sorolom fel is tudjátok.

Szánalmas az ilyen anya.De apukád sem különb,hagyja,hogy anyuci irányítja:S

2012. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
95%

Szia


Nálunk is ugyanez volt/van!

Mi mondjuk szegények vagyunk (bár ha szüleim nem innának, és apám nem cigizne, már az is sokat segítene).

Egyszer más ügyben kértem itt tanácsot és szóba jött, hogy tamponra és betétre is ki kell könyörögnöm a pénzt, én kinevettek az emberek! Ezek után "jó" volt olvasni, hogy ez nem csak velem történt meg és nagy valószínűséggel nem én vagyok a hibás.


Az én családom is rémes, bár én sajnos már nagykorú vagyok... Mennék dolgozni, de még szüleim sem találnak munkát képzettséggel, nekem meg előbb tanulni kéne, de szüleim nem értik, hogy ez egy befektetés, hogy ha most x összeget rászánnának, akkor a dupláját adnám vissza ha már lenne munkám... Mindig csak azt fújják, hogy: NINCS!


Anyám az étellel zsarol. Mindegy mit csinálok, vagy beteg vagyok vagy bármi, ha nem ugrok egyből megcsinálni, ami neki kell akkor rögtön mondja, hogy ő meg nem fog főzni.

Pl. volt már, hogy este 10kor jött fel, hogy neki nyomtatni kell. Persze egész nap a tv-t nézte, este meg kapkodott, hogy neki aludni kell, siessek. Épp nem volt festék a nyomtatóban, hiába magyaráztam neki, hogy "Mégis honnan lenne, ha nem vettél?", annyit mondott "nem nyomtatsz?! Jó, de kaját nem kapsz! És holnap se főzök!".

Ilyenkor olyan idegesség fog el, hogy egyszerűen el sem tudom mondani! Ennyire korlátolt legyen valaki... !


Anyám régen sem volt soha megértő, de mivel ő jó pár éve nem menstruál (fogamzásgátló injekció miatt), így totál tesz rá, hogy én sem jókedvemből teszem minden hónapban!

Mamám meg olyan típus, hogy "nem kell kényeskedni, használj vattát, régen is úgy oldották meg a nők". (Még jó, hogy nekem erősebb a vérzésem, tampont és betétet is kell használnom egyszerre...) Szóval ki vagyok segítve a családommal én is.


Szappanért, zsebkendőért is könyörögni kell, sőt rám van kiabálva, hogy mennyi wc papírt használok.

Amióta pedig "tönkrementem" az idegeskedés miatt és gyógyszereket kell szednem, azóta még rosszabb a helyzet. Ugye ezeket mindenképp meg kell venni, számomra mindig ezek az elsők. (Nem kell amúgy nagy összegre gondolni, 1-3 ezer forint havonta).


Megértelek kérdező, én is a születésnapi-karácsonyi mamámtól kapott pénzből élek lényegében. Most kaptam húsvétra ötezer forintot, veszek belőle egy papucsot (muszáj, mert a régi már leszakadt a lábamról, tűzőgéppel fogtam össze, hogy még tudjam hordani, amíg nem lesz másik), illetve vitamint (muszáj, mert szörnyen gyenge az immunrendszerem) és az e havi gyógyszereket és ennyi. Esetleg egy 600 forintos magazint veszek még magamnak, mert úgy érzem, ennyit már csak megérdemlek. Persze sok mindent kellene vennem, mert igazából semmim sincs, se ruhák, se kozmetikai termékek se semmi, de ebben ez az egyszerű ilyenkor, hogy nem kell rajta gondolkozni, mit húzzak le a listáról, mert egyszerűen semmire sem elég a pénz, úgyhogy nem is veszek semmit.


Véleményem szerint ez nevetséges és nem is értem, az ilyen emberek minek szülnek gyereket.

Más ha kap zsebpénzt azt arra költi, amire akarja. Nem abból kell eltartania magát. Jó, a gyerek tanuljon felelősséget és tanulja meg, hogy a pénzért meg kell dolgozni (szerintem mi ezt már rég megértettük) de azért nem kellene már ilyen fiatal korban is stresszelni a gyereket, azért hagyni kellene, hogy néha vehessen magának pár csokit vagy amit akar, hadd legyen pár boldog perce. De az, hogy azt a kis pénzt is szükséges dolgokra kell költeni...


Emlékszem, mivel nekem iskolakezdés körül van a születésnapom, volt olyan, hogy amit kaptam pénzt MAMÁMTÓL, abból kellett megvennem a füzeteket, ilyesmiket mert ANYÁMÉK nem adtak rá pénzt, azt mondták van pénzem, vegyem meg én. Emlékszem együtt mentünk az üzletbe, ők meg rakták be a 24-es (vagy franc tudja, hány van benne) sört.

De most is ez van, hogy ha szóvá teszem, hogy ne merjenek velem ordítani, amiért venni kellett nekem zsebkendőt, és talán álljanak le a sörrel, ők is csak a legszükségesebbeket vegyék, ne csak én nélkülözzek, akkor azt vágják a fejemhez, hogy "A sör alig kerül xszáz forintba, neked az ásványvíz drágább!" Aha, persze. Viszont nálunk a vizet nem lehet meginni, mert tele van mindenféle vegyi anyaggal, mosakodni is félek néha. Továbbá nekem a pár palack (legeslegolcsóbb tesco-s víz) kitart egy hétig, míg ők a 24-es sört már a hétvége felére megisszák!


Elnézést kérek, hogy ennyit rinyáltam, csak már elegem van, mert a családom, a rokonok, és a szomszédok is azt mondják, hogy engem nem lehet kibírni, akkora igényeim vannak, senki nem foglalkozik velem, mert szerintük kényes vagyok. Szóval le vagyok "ugatva", pedig komolyan úgy gondolom, hogy itt nem velem van a baj! Dehát mindegy...


Esetleg 1 hónapra fogadd el az ajánlatot, vegyél a pénzből amit tudsz, aztán nyilván nem fogják hagyni, hogy összeess az éhségtől és ehetsz majd, aztán hisztiznek és azt mondják nem kapsz több pénzt. Ami végül is nem fog számodra különösebb változást jelenteni.


Én arra gondoltam ilyen család mellett inkább összeszedem magam és javítok az angolomon, aztán kimegyek külföldre. Szeretnék tanulni, de ahhoz is pénz kell... (Másrészt ilyen állapotban úgysem tudnék tanulni.) Talán sikerül egy kis pénzt összeszednem és később tanulhatok.

Ha lesz rá lehetőséged, te is próbálj meg minél előbb a saját lábadra állni, mert rémes ilyen szülőkkel élni.

Nálunk apám mindig azzal jön, hogy fogjam be a szám, nem fog változni semmi, ha nem tetszik takarodjak az utcára k.rvának. Igazából sokszor elgondolkoztam rajta, hogy inkább lennék az utcán (nem krvaként!), csak legyen már nyugalom. Másrészt ugyanannyi esélyem lenne a szép jövőre akkor is, mint most... Csak azért maradok, mert félnék éjszakánként, hogy bántanak meg kicsit tényleg kényes vagyok és nem szívesen lennék kint az esőben. Na mindegy.


Remélem nekünk és az összes hasonló helyzetben lévőnek is sikerül egy nap kitörnie és idővel jobb lesz.

2012. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, sajnálom a helyzetedet! Én sem értem, hogy miért csinálják ezt... A te szüleid tényleg elviselhetetlenek lehetnek :(

Amúgy elfogadtam, szerencsére a fogamzásgátló tablettától elment az étvágyam, így elég napi 1-2 pár forintos zsömle. Illetve 2 naponta a barátoméknál vagyok, nála ebédelek. Szóval ez legalább megoldva :)

De most épp a nyuszim oltására gyűjtök, szerencsére van még a 10.000 ft-ból 9000 :) (1-jén adták..) Ebből 2 ezer az oltás, meg kell neki kaja is, szóval kb 5000-rem marad, amit tisztálkodásra költhetek. De abból még marad is majd szerintem.

Mondjuk vitaminra nekem is kell, találtam is egy olcsót, a neve Jutavit. 45 db-os, kb 1600 ft. Sokat idegeskedek és semmilyen zöldséget, gyümölcsöt nem eszek.

2012. ápr. 14. 21:12
 46/48 anonim ***** válasza:
hát miért fogadtad el ?? ne legyél már naiv..fel kellett volna jelenteni gyámügynek!!én már helyedben feljelenteném azonnal..de egyet mondok..amikor saját életed lesz,ne segíts neki,1 szer sem ha könyörög..ő nem anya,nem érdemli meg,h anyának hívjuk..hányingerem van ilyen szülőktől..sose fogom megérteni,h minek szül,ha nem bírja felnevelni normálisan tisztességesen anyaként..legszívesebben megszívatnám anyádat..egyszer már lebasztam 1 anyukát akit fiát leszarta(kiskorú volt),stb..és beszart,és igazat adott nekem,benőtt a feje lágya..sírt,persze telefonon keresztül megmondtam neki.
2012. ápr. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Akik itt írták hogy milyen orssz körülmények között élnek, azok tisztában vannak vele hogy a szüleik BŰNCSELEKMÉNYT követnek el a gyermekvédelmi törvény értelmében?!

Mi az hogy nem adnak enni? éhezel?! te jó ég! az alapvető, mindennapi élethet feltétlenül szükséges dolgokat kötelességük megvenni.

Lehet hogy teletömték már a fejeteket mindenféle baromsággal meg hogy nélkülük meghalnátok de csak jelzem hogy ez bizony csak azért történik hogy megfelélemítsenek és megpróbálják normális dologként beállítani amit veleek művelnek. Ez nem hogy nem helyes, hanem egyenesen életveszélyes. Nem arról van szó hogy nem kaptok Iphone-t vagy a 10. laptopot hanem zsarolnak az étellel...

Ha tudtok netezni, nézzetek már utána ennek könyörgöm. Mivel ki akartok törni és mert valahol bleül érzitek hogy ez így nem jó és rossz, kezdjtek mondjuk azzal hogy tájékozódtok, saját magatok is kérhetitek a védelembe vételetek. Ne hagyjátok hogy ellehetelenítsék az életeteket!

2012. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
95%
Mondd neki, hogy: "remélem tudod, hogy öreg korodra én is így fogok hozzáállni a dolgokhoz".
2012. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!