Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya ilyen feltétellel akar...

Anya ilyen feltétellel akar adni nekem zsebpénzt. Szerintetek elfogadjam?

Figyelt kérdés

Ha kb havonta kérek pénzt pl egy felsőre vagy kozmetikai cuccra, akkor azt mondja, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Ez évente 10000 ft, amit szülinapomra-karácsonyra kapok keresztaputól. Amikor elmegyünk együtt vásárolni ruhát és még van ebből a pénzemből, akkor nekem kell kifizetnem. Márciusban vettem 1 pulcsit meg egy gatyát, és már nincs is semmi a 10.000-ből. Szeretnék venni magamnak 1-2 pólót, mert csak 2 db pólóm van tavalyról, de nincs pénzem, ő meg nem ad... Sokszor tamponra lopnom kell pénzt, mert nem ad, szerinte a saját pénzemből kell fizetnem.(tehát kiveszem a tárcájából a pénzt, fel se tűnik neki...)


Felvetettem, hogy mi lenne, ha kapnék zsebpénzt, és akkor az úgy tök jó lenne... Erre ő mondta, hogy jó, de akkor abból kell megoldanom az egész napi kajálásomat, mert nem ehetek majd az itthoni ebédből, meg ebből vegyem meg a sampont, szappant, stb-t... Erre adna nekem havonta 10.000Ft-ot.


Szerintetek elfogadjam? Ha nem eszek 1-2 hétig, vagy csak nagyon keveset, akkor tudok majd venni 1-2 felsőt. De így meg csak 2 van, ami nagyon gáz lesz melegebb időbe...


17/L


2012. márc. 29. 18:12
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Ajj most komolyan megsajnáltalak ne haragudj...:/

Azt nem lehetne megoldani, hogy amikor tényleg kell ruha akkor arra kérsz pénzt? Vagy mondjuk kevesebb zsebpénz havonta? Mert ha neked kell megoldani a kaját, sampont, szappant, ilyesmit akkor 2 hét alatt elmegy a pénzed. Kért mondjuk havi 3 ezret, abból veszel fölsőt, vagy kozmetikumot, és a kaját nem neked kell állnod.

Egyszerűen nem értem, hogy van erre szíve anyukádnak...én nem lennék képes ezt tenni a gyerekemmel. :/:/

2012. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Mindig is ilyen zsugori volt, de apa egy ideig adott nekem dugiba pénzt.. Most már nem, mert anya telebeszélte a fejét minden h*lyeséggel.


Amúgy csak hárman vagyunk, és szerintem jó az anyagi helyzetünk. Legalábbis apa havonta 400.000 Ft-ot keres, és a számláink se haladják meg az 50.000 ft-ot összesen, egyéb kiadás kb 150.000 Ft (kaja pl).

2012. márc. 29. 18:22
 13/48 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy vagy ezt az ajánlatot elfogadom, vagy minden lesz így mint most.
2012. márc. 29. 18:23
 14/48 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez durva! Nekem anyám hetente ad 5000 Ft-ot, mert most épp munkanélküli vagyok, de amikor melóztam akkor én is adtam neki ha kellett valamire. A kajáról meg annyit, hogy anyukám annyit főz, hogy jut belőle nekem , neki nagybátyámnak, aki nem keveset eszik (apám nem él velünk) meg az állatoknak is (kutya, macska) Néha megkérdezem hogy ezt-azt ehetek-e, akkor anyukám mosolyogva mondja: ááá nem, biztos a szomszédnak főztem... Na, ennyit erről
2012. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Erre mit lehet mondani, hova süllyed még le ez a világ?

Az anyádnak nem adnék enni!

2012. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
52%

elég hihetetlen, hogy apud keres havi 400 ezret és neked csak két pólód van és szakadt nadrágban kell járnod

Ahol százezreket keresnek ott adnak a külsőségekre is.

2012. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Anya még a saját külsőségére sem ad. Kövér, itthoni ruhákban járkál boltba is (pl lyukas gatya), szerintem 5 éve nem is vett új ruhát.
2012. márc. 29. 18:28
 18/48 anonim ***** válasza:
90%
Nem is anya az ilyen.Neked meg nem kell feltétlenül jó kislánynak lenned.
2012. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőkkel mi a helyzet?
2012. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Hiába voltam rosszkislány, akkor is ugyanez volt. Volt, hogy megvert, amikor enni akartam az ebédből (szakadt már fel a szám, tört ki fogam..)


Anyai nagymamám él, de egyedül alig tud megélni egy nagyon kis házban, apai nagyszüleim nem élnek. A többi rokonnal nem tartjuk a kapcsolatot.


Barátomhoz meg nem akarok költözni. Így is olyan gáznak érzem, hogy minden szórakozásunkat csak ő fizeti, még a fogamzásgátlómat is.. :( Mondjuk megbeszéltük többször is, szívesen fizeti, de hát akkor is...

2012. márc. 29. 18:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!