Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya ilyen feltétellel akar...

Anya ilyen feltétellel akar adni nekem zsebpénzt. Szerintetek elfogadjam?

Figyelt kérdés

Ha kb havonta kérek pénzt pl egy felsőre vagy kozmetikai cuccra, akkor azt mondja, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Ez évente 10000 ft, amit szülinapomra-karácsonyra kapok keresztaputól. Amikor elmegyünk együtt vásárolni ruhát és még van ebből a pénzemből, akkor nekem kell kifizetnem. Márciusban vettem 1 pulcsit meg egy gatyát, és már nincs is semmi a 10.000-ből. Szeretnék venni magamnak 1-2 pólót, mert csak 2 db pólóm van tavalyról, de nincs pénzem, ő meg nem ad... Sokszor tamponra lopnom kell pénzt, mert nem ad, szerinte a saját pénzemből kell fizetnem.(tehát kiveszem a tárcájából a pénzt, fel se tűnik neki...)


Felvetettem, hogy mi lenne, ha kapnék zsebpénzt, és akkor az úgy tök jó lenne... Erre ő mondta, hogy jó, de akkor abból kell megoldanom az egész napi kajálásomat, mert nem ehetek majd az itthoni ebédből, meg ebből vegyem meg a sampont, szappant, stb-t... Erre adna nekem havonta 10.000Ft-ot.


Szerintetek elfogadjam? Ha nem eszek 1-2 hétig, vagy csak nagyon keveset, akkor tudok majd venni 1-2 felsőt. De így meg csak 2 van, ami nagyon gáz lesz melegebb időbe...


17/L


2012. márc. 29. 18:12
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Uram Atyám, milyen szülők vannak!

hogy képzeli, hogy 1O ezret ad, de akkor nem kapsz kaját, és még a tisztálkodási cuccokat is neked kell megvenned? Még így se lesz elég, nemhogy ruhára is spórolj!

A saját gyerekének nem engedi, hogy egyen abból, amit főzött? ÉS a tesóidnak? Ők hány évesek, velük hogy bánik?

Szerintem amint majd teheted, költözz el tőlük. Tudom, nem könnyű, de felháborító, hogy egyesek a saját gyerekükkel képesek ezt megtenni, hogy még kaját se ad, nem eszel rendesen! Próbálj meg találni valami diákmelót, és ha találsz, ne hagyd magad kihasználni! Mert ahogy elnézem, ha lesz 1 kis pénzed, anyád más dolgokat is veled vetetne majd meg! Ne engedd! Próbálj minél többet összespórolni dugiban, hogy ne tudjon róla, de legyen egy kis letett pénzed, ha szorul a hurok, legyen mihez nyúlnod!

Sok siker kívánok!

17/L

és nem rosszindulatból, de kerülhet majd még arra sor, hogy anyád fog rád szorulni! A te segítségedre! arra nem gondolt, hogy visszakaphatja még ezt az élettől? Mondjuk öreg napjaiban? Amikor neked lesz családod, te fogsz főzni, és te nem adsz neki egy falatot sem?

2012. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy gondolod,nekem meg túl sok van,állandóan csak veszem őket és sosem érkezem hordani:)

Ha meggondolod magad én 172/60 vagyok.Szóval L-es ruháim vannak többnyire,mert széles a vállam.:)

2012. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Hát már nem tudom, mit tegyek tényleg :(


Amúgy XS-es ruhát hordok..

2012. márc. 29. 18:59
 34/48 anonim ***** válasza:
93%
Én pofátlanul meglopnám anyám minden nap ilyen helyzetben. Ha neki áll pampogni, megmondanám neki, hogy feljelentem...
2012. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 lizzi77 ***** válasza:
100%
Szerintem keressél a nyárra a balatonnál melót büfében.Kaja is lenne, amit pedig megkeresel,abból megvehetnéd, amire szükséged van.És fogadd el a ruhákat,szívesen adnak.Én is adnék neked,de nem vagyunk egy méret.Valamint nem tudom, hogy a suli után mik a terveid,de apukáddal beszéljél, hogy ez így nem mehet tovább, nézze meg a szekrényedet, nincs mit felvenned,és megszólnak a szomszédok, meg az osztálytársaid is.Be kell látnia, pláne így, hogy lefogytál.És a helyedben célozgatnék rá, hogyha felnősz, csak annyit várjanak majd viszonzásul az egyetlen gyereküktől, amennyit ők nyújtottak neked.
2012. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, nagyon átérzem a helyzeted :(

Nekem se vettek soha tisztálkodószereket a szüleim (egy tesco-s szappan és egy cba-s sampon volt otthon, meg jobb esetben néha egy olcsóbb fogkrém...). Tampont mindig a hozzám vágott egy-két száz forintokból vettem (bevásárlásért kaptam), ha nem gyűlt rá össze, míg nem sírtam, nem hozott nekem senki (akkor sem, ha már megjött...).Volt, hogy 4-5 napon át nem tudtam fogat mosni, és ha megtalálták a dugdosott olcsó borotvámat, még azt is kidobták.

Ez nem tartozott a kérdéshez, de néha olyan jól esik kiírni magamból. Az anyukád által diktált feltételek embertelenek, jó tanácsot itt nem igazán lehet adni :(

Tanulj jól, hogy leléphess koleszba, nekem az oldotta meg a gondjaimat.

23/N

2012. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Menj el turiba. Vannak olyan turkálók, ahol nem darabáron, hanem kilós egységáron vásárolhatsz olyan cuccokat, amik még sosem voltak hordva, divatosak és egyediek. Én két éve csak ilyen helyen vásárlok, lenne zsé más boltra, de sokkal jobb ruhákat találok ott. (pl a Váci úton). 10 rugóból rengeteg ruhát vehetsz ott.

Anyukádat sajnálom, hogy ennyire szegény lelkileg, de számodra ennyi idősen nem megoldás, hogy szakadt göncökbe jársz. A felajánlását meg kenje a hajára, ahogy a kajáját is. Felháborító!

2012. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek 18 éves koráig a szülőnek KÖTELESSÉGE ellátni. Édesanyádat fel kellenen jelenteni. Mi az, hogy nem ad enni? Ő dolgozik valamit? Vagy csak apukád tart el benneteket? Ez mindig így volt?
2012. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
fuhhh,,de undoritóóóó anyád van..sajnállak :( mit képel magáról?! majd,ha lesz munkás és saját életed..ne segítsz meg neki,tanulja meg a kárát..
2012. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de megmondanám neki, akkor ide nekem a családi pótlékot, meg minden pénzt, amit utánam kapsz!
2012. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!