Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya ilyen feltétellel akar...

Anya ilyen feltétellel akar adni nekem zsebpénzt. Szerintetek elfogadjam?

Figyelt kérdés

Ha kb havonta kérek pénzt pl egy felsőre vagy kozmetikai cuccra, akkor azt mondja, hogy vegyem meg a saját pénzemből. Ez évente 10000 ft, amit szülinapomra-karácsonyra kapok keresztaputól. Amikor elmegyünk együtt vásárolni ruhát és még van ebből a pénzemből, akkor nekem kell kifizetnem. Márciusban vettem 1 pulcsit meg egy gatyát, és már nincs is semmi a 10.000-ből. Szeretnék venni magamnak 1-2 pólót, mert csak 2 db pólóm van tavalyról, de nincs pénzem, ő meg nem ad... Sokszor tamponra lopnom kell pénzt, mert nem ad, szerinte a saját pénzemből kell fizetnem.(tehát kiveszem a tárcájából a pénzt, fel se tűnik neki...)


Felvetettem, hogy mi lenne, ha kapnék zsebpénzt, és akkor az úgy tök jó lenne... Erre ő mondta, hogy jó, de akkor abból kell megoldanom az egész napi kajálásomat, mert nem ehetek majd az itthoni ebédből, meg ebből vegyem meg a sampont, szappant, stb-t... Erre adna nekem havonta 10.000Ft-ot.


Szerintetek elfogadjam? Ha nem eszek 1-2 hétig, vagy csak nagyon keveset, akkor tudok majd venni 1-2 felsőt. De így meg csak 2 van, ami nagyon gáz lesz melegebb időbe...


17/L


2012. márc. 29. 18:12
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Ráadásul szerettem volna orvos lenni, de ebben az évben nagyon sokat rontottam. A tavalyi 4,6-os átlagomból 2,9-es lett, nem tudok egyszerűen tanulni. Alig eszek, nem működik az agyam. A kevés kajától meg a sok stressztől lefogytam 89 kilóról 51 kilóra kb november óta...
2012. márc. 29. 18:37
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Havi 10-ből kajálj? Kicsit érdekes... Mármint azért az, mert nyilván főzni nem engedne, készen vásárolt ételekhez meg elég kevés.

Nem értem az ilyen anyákat... Nálunk nem volt zsebpénz, de ha kellett valamire, kaptam, pedig nem vetette fel a szüleimet a pénz. Mondjuk ruhát ritkán kaptam, de azért alapvető dolgok (tampon, sampon), megvoltak, általában megvették nekem.

2012. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy hülye ötlet, de nem kellene szólni a gyermekjólétisek-nek vagy kiknek? Íme néhány ok, amiért talán nem is olyan hülye ötlet ez:

- nem kapsz enni

- szakadt ruhákban jársz

- anyád bántalmaz

- a szükséges higiéniai és egészségügyi eszközöket sem kapod meg...

Majd írj, ha van valami.

Puszi: 16/L

2012. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
98%

Szia,nekem cimkéstül tele van a szekrényem új ruhákkal a többi pedig max 1-5ször volt rajtam.

Ha megírod mekkora vagy szívesen adok párat,ha jó rád,látom Budapesti vagy:)

2012. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
94%
24/24 nagyon önzetlen vagy :)
2012. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Megvártam mit írsz a körülményeitekről,de ez sajnos nem változtat azon a tényen,hogy anyád egy szemét dög! Én azt mondom,hogy ne fogadd el az ajánlatát. Jön a nyár,keress valami diákmunkát,most már hál'Istennek egyre több munkáltató szívesen alkalmaz diákokat nyáron. Azt a pénzt pedig amit így keresel be tudod osztani majd ruházkodásra,mert a leírtak alapján nekem úgy tűnik,hogy nem vagy egy túlzottan nagy igényű lány.
2012. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
18:44-es válaszoló,ha ezt komolyan gondolod,akkor nagyon szép tőled! El sem hiszem,hogy vannak még ilyen emberek! :)
2012. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
39%

kedves válaszolók már vártam, hogy mikor ajánl valaki fel ruhát pénzt és mi egyéb dolgot. Ezek a kérdések rendszerint ezért kerülnek kiírásra, hogy valaki megsajnálja a kérdezőt és küldjön neki ezt azt.

Má nem egyszer buktak le itt ilyen aljas húzással.

Mint mindenhol itt is vannak csalók, EZT NE FELEDJÜK MÁR EL.


Ugye nem hiszitek, hogy havi 400 ezer forintos bevétel mellett éheznie kell és nem kap ruhát.

2012. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Nem vagyok csaló, és nem is szeretnék elfogadni így ruhákat. Nagyon kedves vagy, ne haragudj!
2012. márc. 29. 18:54
 30/48 A kérdező kommentje:
Vannak nagyobb igényeim is, de hát mit csináljak, ha a szülinapom március végén volt, addig nemvolt pénzem gatyára.
2012. márc. 29. 18:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!