Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon segítségével elhelyezked...

Rokon segítségével elhelyezkedés. Elfogadjam?

Figyelt kérdés
Május óta munkanélküli vagyok, nem tudok elhelyezkedni. Protekciós segítséget nem akartam, de az egyik rokonom azt mondta segít. Kb erőszakoskodott hogy segíthessen. Egy kereskedelmi cégnél gazd.igazgató. Mondtam hogy nekem a pénztárosság is jó lenne, de most hívott hogy valami főemberke titkárságába be tudna tenni irodába. Én nagyon megijedtem mert ki fognak engem onnan utálni mivel rokonok vagyunk, meg nem tudom az interjún hogy viselkedjek majd, meg azt is mondta hogy egy idióta az akivel együtt leszek majd egy irodában. Elfogadjam?
2012. jan. 12. 18:03
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

meg azt mondja ha az a "kolléga" rosszat szól akkor ne kezdjek el sírni majd, mert mindenkivel olyan nyers, meg szereti hajtani a beosztottakat és elég lekezelő a stílusa. Meg legyek bátor, meg ne izguljak, csak tűrjem a stresszt...

Meg hogy aki a felettesem lesz annak is elég elviselhetetlen a stílusa, és velük kell majd az interjún találkoznom. Egyáltalán hogy működik egy ilyen interjú? Meg mit vegyek fel? Nagyon nagyon félek...

2012. jan. 12. 18:06
 2/32 A kérdező kommentje:
Ja és logisztikai menedzser papírom van, de már 2 éve hogy elvégeztem, rengeteg dolgot felejtettem...Az interjún fognak ilyen iskolai dolgokat kérdezni? Mármint olyan szintű dolgokat mint egy sulis felelésen? Vagy mire kíváncsiak? Meg az önéletrajzban benne van hogy informatikából érettségiztem és értek a számítógép kezeléshez, de annak meg már kb 5 éve. Alig tudok valamit már...Tanuljak? Nézzem át a régi füzeteket vagy mi?
2012. jan. 12. 18:10
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
azonnal fogadd el! hülye vagy, ha nem...
2012. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
O.K. szerintem ne menj el. Elmegyek helyetted én oda dolgozni. :)
2012. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az interjúra! Ott majd látod, hogy milyen körülmények közé kerülné (meglehet, hogy ne is lenne mindennapos kapcsolatod a rokonnal), ill. látod azt is, hogy milyen beállítottságú a főnök. Szerintem egy ekkor cégnél (ahol szinte minden főnöknek külön titkársága van), megvan az a létszám, akik a számítógépekkel kapcsolatos teendőket ellátják, tehát ha nem kérdik, egyelőre nem kell szólni róla.

Elmondják, milyen munkakörbe keresnek emberkét, te felsorolod az ahhoz szükséges és meglevő iskoláidat, az eddigi gyakorlati helyeidet.

Vagy ha éppen azon a területen gyakorlatod nincs, azt is őszintén megmondod, és hozzáteszed, hogy rövid idő alatt képes vagy beletanulni dolgokba.


Azon légy, hogy vegyenek fel (a munkahely ma érték), és ha mégis úgy gondolod, később még meggondolhatod magad, bár a helyedben ezt nem tenném. A lényeg, hogy legyen valami, és akkor már könnyebb mellette másik, jobb helyet találni. (Ha otthon ülsz, az infók nem fognak bekopogtatni az ajtódon egy-egy munkahely üresedésről stb.) A helyedben ezen tíz körömmel kapnék, utána pedig majd alakul valahogy.

2012. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 bánomisén ***** válasza:
100%

Nyugi, ne parázz annyira! :-) Örülj neki, hogy lesz munkád.


Az interjú nem egyetemi vizsga, nem fognak tőled tananyagot kérdezni, ez biztos, úgyhogy hagyd csak a tankönyveidet ott, ahol vannak.

Rólad fognak kérdezni, a céljaidról, a végzettségedről, hogy mennyire vagy szorgalmas, mennyire bírod a stresszt. Válaszolj mindenre nyugodtan, ez végülis egy beszélgetés, nem a rögtönítélő bíróság.


Vegyél fel valami csini ruhát, ami nem hétköznapi, de nem is alkalmi. Ha lány vagy, akkor valami szolid színű blúzt egy sötét szoknyával, ha fiú vagy, akkor valami világos inget, nyakkendőt.


És persze, hogy fogadd el a rokonod segítségét, ez nem kérdés ebben a munkahelyhiányos időszakban.

2012. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
100%

Tényleg azonnal fogadd el.

Ha minden cégnél falhoz állítanák azokat, akik protekcióval kerülnek be, és tarkón lőnék őket, akkor kb. nem dolgozna senki. Nekem is volt már így munkám, segítettek elhelyezkedni, a többi pedig rajtam múlott, azt már magamnak köszönhettem, hogy ott tudtam maradni.

Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá. Ennyi. Nem kell reklámozni vagy kiírni a homlokodra.


Ne tanulj, nem kell megijedni. Elegánsan legyél felöltözve, de azért ne úgy, mintha esküvőre mennél. Ne NE KÉSS.

Tarts szemkontaktot, magabiztosan beszélj.

Valószínűleg megkérdezik, hogy milyen tapasztalataid vannak, milyen munkákat csináltál eddig.

Miért szeretnéd az állást, mennyi pénzt vársz érte, miért gondolod azt, hogy megfelelhetsz, stb stb.


Amúgy ne arra gondolj, hogy mit gondolnak rólad, amiért protekcióval kerülsz be, hanem arra gondolj, hogy mi van otthon a hűtőben... Ja, semmi? Ennyi!!!

2012. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el!


Attól ne félj, hogy esetleg elfelejtettél dolgokat, csak közöld elöre, hogy bele kell rázódnod.

2012. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Lány vagyok, 23 éves, és még nem dolgoztam soha, szóval nincs munkatapasztalatom. (Eddig tanultam).

1.Ha megkérdezik hogy mennyi pénzt szeretnék keresni (állítólag szokás kérdezni) mit mondjak? Egy irodai alkalmazott mennyit szokott? Nettó 80-at ha mondok az sok vagy kevés?

2. Fekete blézer, fehér ing aminek a nyaka látszik + fekete szövetnadrág az jó lesz? (Feszengve érzem magam csiniben sajnos, mert amúgy farmer + tornacipő + pólós lány vagyok)

2012. jan. 12. 18:34
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el! Bárcsak nekem len egy ilyen rokonom...:(

Mai világban ne szégyelld azt, hogy ismerős által kerültél be valahova. Mindenki ezt csinálja, akinek van lehetősége. Aki meg nincs...nos az otthon ül kétségbeesetten, és várja a csodát.

2012. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!