Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon segítségével elhelyezked...

Rokon segítségével elhelyezkedés. Elfogadjam?

Figyelt kérdés
Május óta munkanélküli vagyok, nem tudok elhelyezkedni. Protekciós segítséget nem akartam, de az egyik rokonom azt mondta segít. Kb erőszakoskodott hogy segíthessen. Egy kereskedelmi cégnél gazd.igazgató. Mondtam hogy nekem a pénztárosság is jó lenne, de most hívott hogy valami főemberke titkárságába be tudna tenni irodába. Én nagyon megijedtem mert ki fognak engem onnan utálni mivel rokonok vagyunk, meg nem tudom az interjún hogy viselkedjek majd, meg azt is mondta hogy egy idióta az akivel együtt leszek majd egy irodában. Elfogadjam?
2012. jan. 12. 18:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%
Speciel én irodavezető vagyok nettó 64ezerért (bruttó 78), amit most emelnek fel 93bruttóra. Jó mi? Amúgy csicska (mindenes) valójában, csak a munkaszerződésemben van irodavezető. 38 éves vagyok.... Úgy szeretnék nettó 80 ezret én is! Ne álmodj, van ahol még a garantált bérminimumot sem adják meg, mint a mellékelt példa mutatja. Próbálkozni azért lehet, ugyanis úgyis annyit adnak amennyit akarnak.
2012. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
75%

Egyszerű fekete farmer is jó, ami nincs kicsicsázva kövekkel meg koptatással. Plusz egy csinos blúz, ami mondjuk nem rikítórózsaszín + vmi szolid magassarkú csizma.

Én legalábbis valami hasonlóban mennék.

Kis szempillaspirál, pici fülbevaló.

Lényeg, hogy ne öntsél magadra fél üveg parfümöt és ne vakold szanaszét a fejedet sminkkel.


Amikor azt kérdezik, hogy szerinted mennyi a reális bér a munkáért, amit végezhetnél, tanácsos egy kicsit fölé mondani, mint amit tényleg gondolsz.

Na nem pofátlan mértékben, csak úgy finoman.

Mivel van ez a kapcsolatod, valószínű, hogy felvesznek és a formaság kedvéért van interjú.

Az amúgy, hogy tényleg mennyit kéne mondanod függ attól, hogy felétek milyen az átlagbér. Továbbá, hogy milyen pozícióra vesznek fel pontosan és hány órába.

2012. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
92%

A fekete cucchoz nagyon jól megy az egyszínű, de szines blúz is, pl. piros, almazöld, hasonlók. Elegáns, de nem tesz nagyon ünnepélyessé, nem leszel tőle "merev". (Titkárságon a farmer még lehet, hogy elmegy, majd látod a többieket, de a tornacipőt biztosan hanyagolnod kell!)


Nem feltétlenül kell szóbahoznod a rokoni kapcsolatot, hiszen meglehet, hogy ő esetleg csak annyit mondott, hogy egy közeli ismerőst ajánl be. Erre azért érdemes lenne a rokonodnál rákérdezni, hogy erről ott mit tudnak, ciki lenne, ha egymással ellentétesen nyilatkoznátok erről.


Ne parázz, nyugi! Ma már senkit nem vesznek fel valahova csak azért, mert valakinek a valakije. Mindenhol keményen meg kell dolgozni a pénzért, és a rokoni kapcsolatok ma már ebbe nemigen szólnak bele. Vagy el tudod végezni a munkádat, vagy nem. Ez számít.


A fizetés: mondd, hogy a hatályos jogszabályok által előírt minimumot meg szeretnéd kapni, és néhány hónap után ők is, te is tisztábban láttok az elvégzendő feladat és a fizetés közötti arányról, tehát esetleg azt később majd újra-tárgyaljátok. Légy politikus ebben a témában, egyelőre ne akarj sokat (=neked most minden több, mint ami van), de hagyd nyitva a lehetőséget és későbbi korrekcióra.

2012. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Fekete farmer is jó az interjúra? Az nagyon jó lenne. De gondolom az azért túlzás lenne ha beletűrném a csizmámba úgy ahogy ugye divat. Amúgy sima hétköznapokra így télen fel tudnék öltözni, mert sok kötött csinos pulcsim van amik ruha szerűek meg hosszítottak.


Hát jó akkor ha megkérdezik hogy mennyi akarok, azt mondom hogy konkrét összeget nem tudok mondani mivel pályakezdő vagyok, ezért inkább ők mondjanak valamit. Amire aztán igent fogok mondani. Amúgy igen a 80-at én is soknak tartanám, mert már úgy voltam vele hogy pénztárosként kapnék 60 valamennyit, de azt mondta a rokon hogy irodában többet keresnék, de hogy túl keveset se mondjak (70 körülre gondoltam) ezért többet mondanék.


Köszi a többi választ is!

2012. jan. 12. 18:58
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a betöltött állások kb. 80%-a protekciós segítséggel lett betöltött. Nincs ebben semmi kivetnivaló, én sem gondolkodnék egy percig sem, hogy ha megfelelek az állásinterjún, akkor elfogadjam-e az állást.

Ha más nem, maradsz 1-2 évig, az tökéletes lesz referenciának egy másik álláshoz. Arra pedig soha ne adj, hogy ki mit mond a leendő munkatársaidról, te viselkedj úgy, ahogy általában szoktál, legyél korrekt, nyitott és a beszólások ellen pedig vedd be a lesz.arom tablettát.

2012. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
Igen, fogadd el! Nem olyan világot élünk, ahol bárki is úgymond a saját erejéből előre tudna jutni... Mindenki valaki valogavége...
2012. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
91%
Fogadd el. Végezd jól a munkád, ne reagálj a kötekedésekre, csak legyél kedves és udvarias. Ezzel nem tudnak mit kezdeni, és le fognak szállni rólad.
2012. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Már nem azért, de én nem sok protekciót látok ebben. Csupán állásinterjúra ajánlott be, és ha jól értem az illetők talán nem is fogják tudni, hogy ismerős vagy. Eleve ha interjúra kell menned, nem is biztos, hogy meg fogod kapni. Az, hogy valakit betesznek, az én értelmezésemben azt jelenti, hogy pl. jan. 25-től bejár dolgozni.

Az interjún gondolom majd megkérdezik miért akarsz ott dolgozni, milyen terveid vannak a jövőre. Ami munkaspecifikus az nem olyan lesz, amit a suliban tanultál, hanem egy-egy problémát hogy oldanál meg. Esetleg megkérdezik milyen szoftverekhez értesz (ha releváns a számítógépes ismeret), ha mondasz valamit lehet hogy abba is belekérdeznek, hogy ezt-azt hogy oldasz meg vele.

2012. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
A "be tudja tenni" szerintem azt jelenti, hogy a kedélyek csillapítása és a korrektség látszatának fenntartása érdekében állásinterjún meghallgatnak x embert, de az állást nyilván ő fogja elnyerni. Legalábbis én a saját munkahelyemből kiindulva egyből így értelmeztem, persze lehet rosszul.
2012. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Hogyne fogadnám, ne légy naív, ma csak így lehet normális álláshoz jutni, örülj a szerencsédnek. Viszont tényleg ne bízd el magad, lehet, csak a kedvéért foglalkoznak veled, aztán leráznak :(.Mindenképp nézegesd át a tanultakat, főleg azért, hogy magabiztosabb lehess!
2012. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!