Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon segítségével elhelyezked...

Rokon segítségével elhelyezkedés. Elfogadjam?

Figyelt kérdés
Május óta munkanélküli vagyok, nem tudok elhelyezkedni. Protekciós segítséget nem akartam, de az egyik rokonom azt mondta segít. Kb erőszakoskodott hogy segíthessen. Egy kereskedelmi cégnél gazd.igazgató. Mondtam hogy nekem a pénztárosság is jó lenne, de most hívott hogy valami főemberke titkárságába be tudna tenni irodába. Én nagyon megijedtem mert ki fognak engem onnan utálni mivel rokonok vagyunk, meg nem tudom az interjún hogy viselkedjek majd, meg azt is mondta hogy egy idióta az akivel együtt leszek majd egy irodában. Elfogadjam?
2012. jan. 12. 18:03
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Péntekre hívtak be és nagyon félek...


Nem tudom miket válaszoljak a kérdésekre amikről olvastam.


Miért akarok ott dolgozni? Az jó hogy: mivel pályakezdő vagyok szeretnék tanulni és fejlődni és úgy gondolom az Önök vállalatánál van erre lehetőségem. (Ez amúgy egy kamu, mert a pénz miatt meg mert a rokonom segítsége nélkül sehova sem kellek)

2012. jan. 17. 21:11
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
nézd, valahol el kell kezdeni. Ha alkalmatlan vagy, az hamar kiderül, ha meg beválsz, tökmindegy, h benyomtak-e vagy sem. A többi csak kifogás a részedről. Legyen végre vmi az önéletrajzodban a korábbi tapasztalataim résznél, fogd fel így. És no para, szépen mosolyogni! És igen, mindenki tudja h ilyen kérdésekre ilyen sablonválaszt fognak adni, de mégis, daráld el szépen!
2012. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 wiWell ***** válasza:
66%

Akkor elmondom én mit tapasztaltam, ahol dolgozom - én is félig-meddig protekcióval kerultem be.

A meghallgatáson bent volt a teamleader, a teamleader fonoke és egy csaj a HR-rol. Kérdeztek a tapasztalataimról, hogy milyen nyelveket beszélek (egy másik interjún egy másik cégnél beszélnem is kellett), nem-e okoz gondol ha sok kézzel írott dolgot kell olvasnom, ha egész nap a számítógép elott kell ulnom, mennyire bírom a stresszt, kontkrét sulis dologba nem kérdeztek bele. Rajtam kívul másokat is meginterjúvoltak. Késobb a fonokom elmondta, hogy nemcsak a rokonom miatt vettek fel, hanem mert nekem volt egyedul reális elképzelésem a fizetést illetoen (sokan nagyon magas osszeget mondtak, volt aki az adható maximum kétszeresét). Azon a helyen 3 évet dolgoztam, aztán a cégen belul jelentkeztem egy jobb, a végzettségemnek jobban megfelelo és tobbet fizeto állásra, ahova azért vettek fel, mert ismertek és tudták, hogy kedves vagyok és értelmes. Itt (még ezen a pozíción vagyok - konyvelo) is volt meghallgatás, de ide tudtam elore hogy felvesznek, kérdezték, hogy mit csináltam eddig, mik a terveim, miben vagyok jó, mivel volt a legjobban megelégedve a fonokom velem kapcsolatban, de itt már kérdezett a jelenlegi fonokom pár az adótorvényekkel kapcsolatos dolgot is.

Mindkét interjún fekete nadrág volt rajtam magassarkú félcipovel és valamilyen blúzzal, viszont munkába nem kell abban járnod amiben a meghallgatáson voltál. Azt késobb meglátod, hogy a tobbiek miben vannak, én személyszerint voltam melóban már póló-farmer-edzocipoben is, de ez a pozíciótól fugg, pl. ha kliensekkel dolgozol akkor ott tényleg szépen fel kell oltozni, de ha nem lát senki egész nap akkor lehet lazábban is.

2012. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%

BOLOND VAGY HA NEM FOGADOD EL! Ha nekem lenne protekcióm akkor én nem is mennék, hanem egyenesen repülnék oda.

Meg majd te meglátod, hogy milyenek a körülmények. Ha nem tetszik akkor 3 hónapon belül bármikor felmondhatsz.

Mellesleg a legjobb állásokat lehet így megpályázni.

Higgy nekünk és ne olvasgass, hanem menny!!!!

2012. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet csajszi?Sikerült?:)
2012. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Na túl estem rajta. Hát, elég érdekes volt. Ugye 12 órára volt megbeszélve, 11:45 körül értem oda, leültetett egy fotelba az egyik titkárnő. 12:20: a titkárnő beszólt a főnöknek hogy megérkeztem és várakozom. Erre a válasz: “Jól van, várjon szépen mert nem érek rá”. Na mondom jófej vagy, de nyilván fontos ember. Ezt még megértem. Aztán 12:30 felé behívott, és egy kretén volt a pasas. Levettem a kabátom és végig a ruhámat nézte, pedig nem volt rajtam semmi feltűnő: fekete szövetnadrág + zakó hozzá + fehér ing. Fellengzős volt, hátradőlt a székében és látszódott rajta hogy ő ott a “jani”. Olyanokba kötött bele hogy milyen végzettség ez a 2 éves. Mondom OKJ, erre a válasz: “Hát az nem túl sok, de legalább van érettségije” Megkérdezte mennyire értek a számítógépekhez. Mondtam hogy értek hozzá (de mivel nem akartam felsülni) azt is hozzátettem hogy pár éve nem használom már ezt a tudást, de könnyen bele tudnék gyakorolni és tanulékony vagyok.


Azt mondja nem akar velem feladatokat csináltatni mert annak nincs értelme (huhh...) de a munka folyamán tűrnöm kell a stresszt, meg nem szaladozhatok el ha dolgom van, csak ha ő megengedi. Jó, ez nyilván így van.


Aztán kitért arra hogy hol dolgoztam eddig. Mondom sehol, pályakezdő vagyok. "Hát ez a pályakezdőség olyan hogy idejön hozzánk egy nulla tapasztalattal rendelkező alkalmazott, és csomó idő elmegy arra hogy betanítsuk, nem úgy csinálja ahogy kellene stb. De közben meg úgy IDOMÍTJUK be ahogy mi szeretnénk. Mert egy X idős tapasztalattal rendelkezőt meg nehéz átállítani arra amit elvárunk tőle." Erre csak helyeselni tudtam. Aztán firkált valamit az önéletrajzomra, és "Majd értesítjük, köszönöm hogy befáradt". Én is megköszöntem hogy meghallgatott, és ennyi.


Áhh szerintem nem voltam jó, mert úgy beszélt velem....

2012. jan. 20. 16:38
 27/32 A kérdező kommentje:

Ja meg azt mondja az lenne a dolgom, hogy papírokat töltögessek, számolgassak (mondjuk azt utálok és nem is voltam soha jó matekból) meg felvegyen illemtudóan a telefont és leadjam a rendeléseke telefonon, meg leveleket fogalmazzak. Mondom úgy gondolom ez menne. Erre azt mondja: Óvatosan az ilyen kijelentésekkel mert találkozott ő már olyannal aki ígért fűt-fát, aztán meg nem volt semmi tartalom. Na most err emit mondjak? Kretén volt.

Meg azt is mondta hogy papíron 8 órás lenne a dolog, de legtöbbször 10-12 órát is bent kell lenni, meg hétvégén is behívhatnak ha olyan a helyzet. Meg azt is mondta hogy néha előfordulhat hogy a 8 óra lejárta után haza lehet menni, de csak akkor ha ő azt mondja hogy “Köszönöm a munkát, mára vége, haza lehet menni.” Mert neki sem 8 órás a munkaideje, sokszor van hogy késő este megy haza. Amúgy kb 10 perc volt és már tessékelt is ki.

2012. jan. 20. 16:38
 28/32 anonim ***** válasza:
És mennyit kapnál?
2012. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Konkrét összeget nem mondott még...Annyit mondott hogy "Fizetés: A fizetés nagyban függ a teljesítményemtől, amibe most így látatlanban nem akar belemenni, mert mivel pályakezdő vagyok, ugye nincs tapasztalatom, referenciám." Magyarul fogalma sincs hogy mit tudok és mit nem, és így nem akart összeget mondani. Én meg úgy megszeppentem hogy nem is kérdeztem....

Akkor van "gáz" ha felvesznek és nagyon keveset mond, irreálisan keveset ahhoz képest amilyen megterhelőnek tűnik így egyelőre a munka...

2012. jan. 29. 20:06
 30/32 anonim ***** válasza:
Szia ne parázz ha stresszes a munka szoktak direkt szemétkedni az interjún hogy lássák hogy reagálsz:)
2012. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!