Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám el apukámnak,...

Hogy mondhatnám el apukámnak, hogy valószínűleg soha nem lesz unokája?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél,most 30 éves vagyok. Egyikünk se szeretne gyereket,nekünk más célunk van az életünkkel. Anyukám kamasz korom óta tudja,hogy én nem akarok gyereket,apukám viszont valamiért soha nem vette komolyan. Mostanában sűrűn kérdezi,hogy mikor unokázhat. Többször megbeszéltük ezt vele,de valamiért nem akarja elhinni. Hogyan tudhatnánk vele,hogy nem viccelünk? Olyan kellemetlen,hogy sűrűn szóba hozza,van,hogy az egész család előtt,akiknek aztán semmi közük ehhez.
2012. febr. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
59%

Én nem azt kérdeztem, hogy miért nem akartok gyereket, hanem, hogy milyen célotok van az életben?

Hivatás, vallás, utazás?

2012. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
70%

Én még fiatal, 17 éves vagyok, de nagyon érdekelne hogy a 30 körüli nők mit értenek az alatt, hogy más céluk van az élettel.

Komolyan kérdem, ha nem is a kérdezőtől, -mert ő már leírta, hogy erről nem akar beszélni- de mástól, aki hasonlóan érez.

Mi mást lehet kezdeni az élettel? Munka? Férjre koncentrálás? Megkeresett pénz és megtakarított idő csak és kizárólag egymásra fordítása?


Bennem MÉG nincsenek anya ösztönök, de úgy gondolom, majd a korral megjön.. :)

2012. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Hát nálunk a családból senki nem veszi komolyan, amikor azt mondom nekem nem áll szándékomban gyereket vállalni.

Pedig alapvetően komoly ember(nő) vagyok, határozott és következetes.

Én belenyugodtam, hogy egyszerűen nem lehet velük megértetni, ezért már nem érdekel. Ha szóba kerül a téma megmondom, hogy kizárólag a karrieremért és a hobbijaimért tudok lelkesedni, és semmi anyai érzés nincs bennem. És még mielőtt lepontoznátok, őszintén, szerintetek ezek után rosszul döntöttem? Vagy egy ilyen embernek is az anyaság való szerintetek? Csak mert mindig mindenki azt hajtogatja nekem is, hogy de próbáljam meg vagy majd megváltozik még a véleményem. Nem tehetek róla, hogy semmi ilyesmit nem érzek és nem is éreztem soha.

Megölném magam ha mások kedvéért gyereket kellene szülnöm és le kellene mondanom az álmaimról, arról amit szívvel-lélekkel csinálok.

Kérdező, talán beszélj nekik te is az érzéseidről, hogy miért is nem szeretnéd. Nálunk ez vált be a legjobban, amikor elmondtam, hogy én szörnyen szenvednék anyaszerepben. Na persze így is eltelik pár hónap és újra felhozzák a témát, de legalább addig nyugi van.

2012. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
A hivatásunk miatt,ami egyben az életünk is,és itt nem a pénz harácsolásra kell gondolni,mert nem erről van szó.
2012. febr. 24. 16:27
 25/49 anonim ***** válasza:
62%

SZiasztok,



Ti mit főztök holnap?


(ha már elkalandozunk a kérdéstől, én is kérdezhetek szabadon)

Ez nem egy fórum, ahol dumcsizunk, hanem KÉRDÉS-VÁLASZ, tudtommal. Aki beszélgetni akar nem értem miért nem a barátaival teszi vagy valami chat oldalon?


Én is le lettem pontozva pedig annyit írtam hogy nem kell ezt kimondta apukádnak, hanem ha nyaggat, közlöd, hogy apu ne nyaggass, majd szólok ha jön. Ennyi.

2012. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
49%

Ha a hivatásodban teljesen ki tudsz teljesedni, ha egyáltalán nem hiányzik a saját gyermek, ha nem érzel sóvárgást, amikor rátekintesz egy kisbabára, vagy egy kisgyermekes családra, akkor állj oda őszintén édesapád elé és ezt mondd el neki.

Egyébkét pedig embert tervez, Isten végez, ezt enélkül írom, hogy vallásos lennék.

2012. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 Shai-Hulud ***** válasza:
41%

Nem kell nagyon mondogatni, majd lassan beletörődik... Csak nem lesz neki könnyű. Mint ahogy szerintem a mamádnak sem az, egyszer majd kérdezd meg erről...


De hát sokféle ember van, például olyan is, aki nem akar gyereket... Nem cinizmusból mondom, hanem ténymegállapításként, hogy ez a fejlődési ág evolúciós zsákutca, hiszen nem örökíthet :-D


De ez természetesen mindenkinek saját egyéni joga.


A probléma csak az, hogy az ember változik a korral. És ha később szeretnél gyereket, unokát, jó lenne valakire szeretettel nézni, érezni, hogy van utódod - addigra már késő lesz.


De ez a saját választásod, és a saját problémád LESZ. Mert bizony LESZ.


Pedro

2012. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
19%
26/26 "ember"
2012. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, ha nem akarja megérteni, akkor legalább a reményt ne vedd el tőle, had álmodozzon, aztán majd rájön, hogy hiába várt az unokára. Én ugyanígy vagyok, nem szeretnék gyereket, pedig van egy csodálatos párom és nagyon boldogok vagyunk, nemrég kérte meg a kezem, de egyikünk sem akar gyereket, ezt megbeszéltük. 32 és 33 évesek vagyunk. Lehet ezért utálni, vagy lepontozni, de ha egyszer úgy érzem, hogy nekem nem való az anyaság, akkor a gyereknek is jobb, ha nem születik meg. Inkább ne vállaljak gyereket, mint aztán hallani sok embernél, hogy kidobja, agyonveri, stb. Akinek nincs hozzá türelme, inkább ne szüljön, mindenki jobban jár. Engem akadályozna sok mindenben, pl. nem tudnék úgy elindulni valahová, hogy fel ne pakolnék olyan szinten, mintha 1 hétre mennék nyaralni. Éjszaka aludni nem tudnék a bömböléstől, amig pici a gyerek. Ha már közösségbe jár, minden nyavaját hazahoz és jól megfertőz minket, valamint nem utolsó sorban nagyon sokba kerül. Szóval én úgy érzem, nyűg lenne a nyakamon. Persze én tiszteletben tartom azokat, akik szeretnének, de elvárom, hogy ők is tiszteletben tartsák azt, hogy én és a kérdező sem szeretnénk gyereket. Lehet mondani, hogy majd megbánjuk, meg egyedül leszünk öregkorunkban (már ha megérjük az öregkort), de ez legyen a mi bajunk. Szóval Kérdező, mond apudnak, hogy majd jön a baba, ha jönni akar, ne zaklasson folyton ezzel a kérdéssel.
2012. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
97%

Miért akarjátok rátukmálni, hogy szüljön? Ennyire féltek TI, hogy Ő egyedül marad? Mi közötök van hozzá, hogy MIÉRT nem akar? Mert nem.

Ha nem tudjátok megérteni (mert nagyon nehéz), akkor meg nem kell kommentálni.

2012. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!