Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én rettentően szigorú...

Ha én rettentően szigorú vagyok magammal szemben és maximalista, akkor valószínűleg a gyermekeimmel is az leszek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 16:53
 1/5 yuda ***** válasza:
95%

Általában igen.

Az ember belső személyisége óhatatlanul is kihat a környezetére.

Ritka kivételek vannak, mert olvastam egy emberről, aki magával szigorú volt, de családjától nem várta el ugyanezt, de szerintem ehhez óriási empatikus képesség szükséges és intelligencia.

Ismétlem, ez utóbbi kifejezetten ritka adottság és nem ez a jellemző, de kivételek mindig vannak.

2012. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlen. Saját példám: én türelmetlen vagyok, de a gyermekemmel türelmesebb. Egy pár szótól a legszigorúbb szülő szíve is megolvad... :)
2012. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bánomisén ***** válasza:
82%
A szüleid milyenek veled? Szülői szerepben általában mindenki a saját szüleitől kapott mintákat követi önkéntelenül, inkább ez számít, nem az, hogy te milyen vagy önmagaddal.
2012. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. A nővérem iszonyú maximalista, minden percét szó szerint megtervezi az elkövetkező 3 hétre, és ettől semmi és senki nem térítheti el. Kicsit már rá is görcsöl a rendre, pontosságra, kiszámíthatóságra az életében. Ha valami borítja a terveit, ideges lesz, de kb annyira, hogy masszőrnek kell belőle a csomókat kimasszírozni. Nincs még gyereke, nekem viszont van, és hihetetlenül jól bánik vele, lazán, játékosan. Senki máshoz nem áll ennyire nyitottan, nála elfogadja, hogy sosem tudni, mi lesz a következő percben. Szerintem saját babával is ilyen oldottan foglalkozna.
2012. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám maximalista, míg én iszonyú kupis vagyok. Mi volt az ok: inkább megcsinálta ő a rendet utánam is, hogy tökéletes legyen. Telljesen a kezemre állította a szekrényem, vak sötétben is megtaláltam volna bármit. Annyi dolgom volt, hogy a mosott-vasalt ruhát eltegyem a szekrénybe.
2012. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!