Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a húgom valószí...

Mit tegyek, ha a húgom valószínűleg lopott tőlem?

Figyelt kérdés

Szombaton nálunk aludt. Vasárnap kikészítettem a csekkeket és a rávaló pénzt, beletettem a férjemnek egy borítékba. Ma szól, hogy az egyik számlát nem tudta kifizetni, egy ötezressel kevesebb volt.

Háromszor számoltam át a pénzt.

Végigkutattam az asztalt és környékét, hogy nem csúszott-e el valahova.

Senki más nem járt nálunk.

De megvádolni sem akarom.


2012. jan. 10. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

5000ért nem érdemes cirkuszolni szerintem, de tanulj az esetből.

Esetleg ha jön legközelebb és bizonyosságot akarsz állíts "csapdát" (tudom ez kicsit viccesen hangzik) Hagyj kint valamennyi pénzt. Ha eltűnik lop a húgod. Szerintem csak teljes bizonyosság esetén hozd fel neki ezt.

2012. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
tedd próbára ismét. Csak a bankjegyek sorszámait jegyezd fel... Aztán hagyd ott kaotikusan, mintha nem tudnád mennyi. Pár ezres stb vegyesen. Aztán később kiderül. Akkor megkéred h mutassa a pénzét. Majd ha stimmel a szám jól felpofozod és elzavarod.
2012. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

10 éves ezért szerintem feltűnne otthon, ha felvetné a pénzt.

sajnos nekem muszáj 5ezren is cirkuszolni.

Albérlet, gázfűtés, kisgyerek...

2012. jan. 10. 23:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha mnagyon úgy néz ki, ő volt: szigorúan négyszemközt beszéljétek meg. Kérdezz rá- és próbáljátok megtalálni az igazságot. És a megoldást. De csak ketten.
2012. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Én nem pofoznám meg zavarnám el az édestestvérem, hanem leülnék vele és megkérdezném miért csinálja. Lehet, hogy tényleg szüksége van a pénzre valamiért, amit pl szégyell bevallani. Megkérdezném mire kell neki és miért nem kér.

Az agresszió nem méltó az emberekhez, mi emberek beszélgetni szoktunk.

2012. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szinte anyai érzéseim vannak felé. Nem ütném meg.

Valószínűleg a harmadik válaszoló tanácsát fogadom meg, leülök vele és megbeszélem.

Nem akarom kakiba keverni otthon.

2012. jan. 10. 23:42
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Semmiféleképpen ne tudasd vele, hogy gyanúsítod!! Óriási törést okozhatsz neki..., egész életében szégyellheti magát majd előtted, soha nem fog neked megnyílni többé...

Egyelőre sztm. is az a jó ötlet, hogy semmin ne változtass, hanem csak légy figyelmesebb...

Ne provokáld direkt pénzkirakásokkal (egyrészt átlátszó dolog, másrészt valószínű, hogy nem fog minden 20 ezerből 5-öt lelopni... :-/

Viszont ne is zárj el előle bizalmatlanul semmit sem...- ha ugyanígy lesz, akkor rakd ki a pénzt..., de figyelj oda, hogy hova rakod, mennyit, és ha egyértelműen kiderül (és nem csak "valószínűleg" - na akkor próbáld majd vel megbeszélni...) Ha már egyértelműen kiderül, neki sem lesz más választása, mint hogy kitálaljon...

Miért, most szerinted mit fog csinálni??? - Te mit csinálnál??? - nyílván tagadnál a végsőkig... ő is ezt fogja tenni: "nem loptam el", "biztos leesett", elszámoltad stb.--- ezzel mégis mit fogsz tudni kezdeni...?? semmit... ugyanott leszel, mint most... :-/

2012. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
viszont egy életre el is felejtheted Őt--- :-/
2012. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7.

Az a baj, hogy hiába pörgetem át az eseményeket az elmúlt két napban, akkor sem látok mást.

Ha besurranó tolvaj lett volna, akkor kétlem hogy a négy ötezresből meg húszezresből csak egyet vitt volna el.

Próbálon nem gyanusítani, de egyszerűen nem lehetett más.

2012. jan. 10. 23:55
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
És ha a férjed rántotta ki a pénzt pl a postán? Vagy egy zsebkendővel?
2012. jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!