Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám el apukámnak,...

Hogy mondhatnám el apukámnak, hogy valószínűleg soha nem lesz unokája?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél,most 30 éves vagyok. Egyikünk se szeretne gyereket,nekünk más célunk van az életünkkel. Anyukám kamasz korom óta tudja,hogy én nem akarok gyereket,apukám viszont valamiért soha nem vette komolyan. Mostanában sűrűn kérdezi,hogy mikor unokázhat. Többször megbeszéltük ezt vele,de valamiért nem akarja elhinni. Hogyan tudhatnánk vele,hogy nem viccelünk? Olyan kellemetlen,hogy sűrűn szóba hozza,van,hogy az egész család előtt,akiknek aztán semmi közük ehhez.
2012. febr. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
24%

Na, neee!!

Úgyis meggondolod magad! Remélem!

2012. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
64%
De amúgy mondja el a férjed. Két férfi jobban el tud beszélgetni.
2012. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz egyszerű. A ti szempontotokat nem ismerem, édesapád viszont azt várja, hogy a vérét, a nevét tovább vigye (vigyék) a gyermekei. Ez ősi ösztön, aminek az ellenkezőjét nehéz megértetni, főleg úgy, hogy nem biológiai probléma áll a háttérben.


Őszintén álljatok oda elé és mondjátok el, bár azt hiszem, mindig is élni fog benne a remény, hogy meggondoljátok magatokat.

2012. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy nem gondolod azt, hogy öreg korodban azt fogod érezni, hogy semmi értelme nem volt az életednek, mert amit megteremtettél, azt nem adod tovább senkinek?
2012. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
56%
Milyen más célotok van az életetekkel?
2012. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem mond,hogy soha!

Határozottan, de kedvesen és érthetően mond meg neki,hogy /egyenlőre/ nincs tervben az utód.És nem is szeretnél.

2012. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
35%
Sajnalom edesapadat...
2012. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Elnézést,de ezekre nem szeretnék válaszolni,a kérdés lényege nem az (lett volna),hogy miért nem akarunk gyereket.
2012. febr. 24. 16:09
 9/49 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg ezt nem a férjed dolga lerendezni.A te szüleid, így neked mindenképp ott kell lenned,amikor ezt közlitek. De én azt gondolom,hogy ne azt mondjátok neki,hogy soha, csak hogy most nem tervezitek, mert másra koncentráltok, de lehet 1-2-3 év múlva aktuális lesz. A lényeg,hogy ne legyen ez folyton beszédtéma, hangsúlyozni kell, hogy ez jelenleg ötlet szintjén sem merül fel, legalább 1-2 évig.
2012. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
46%
Elég rossz lesz megöregedni, úgy, hogy nincs senkid...főleg ha eljön az idő, hogy nem lesz már a párod se...:(
2012. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!