Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám el apukámnak,...

Hogy mondhatnám el apukámnak, hogy valószínűleg soha nem lesz unokája?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél,most 30 éves vagyok. Egyikünk se szeretne gyereket,nekünk más célunk van az életünkkel. Anyukám kamasz korom óta tudja,hogy én nem akarok gyereket,apukám viszont valamiért soha nem vette komolyan. Mostanában sűrűn kérdezi,hogy mikor unokázhat. Többször megbeszéltük ezt vele,de valamiért nem akarja elhinni. Hogyan tudhatnánk vele,hogy nem viccelünk? Olyan kellemetlen,hogy sűrűn szóba hozza,van,hogy az egész család előtt,akiknek aztán semmi közük ehhez.
2012. febr. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
64%
Ne mondjátok el neki. Majd ha már 40 évesek lesztek, gyerek meg sehol, talán komolyan veszi. Amúgy én sem akarok gyereket, de nekem van egy húgom, aki meg akar, úgyhogy ajánlom hogy hagyjanak békén ezzel.
2012. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Sajnos én egyke vagyok. Férjemnél ez azért nem téma,mert ott már van két unoka.
2012. febr. 24. 16:13
 13/49 anonim ***** válasza:
78%

Nővérem is ilyen. 34éves, férjnél van, nem akar gyereket. Ő annyit mondott a szüleinknek, hogy nem akar és ezt elfogadták. Ismerik, tudják hogy milyen típusú ember ő.

Nekem van már babám, szóval tudnak unokázni :) és ahogy nézem tesómat, kezd megjönni a kedve neki is.

Szóval változhat még a véleményed, de tényleg nem véglegesítsd apud előtt, csak időt kérj

2012. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
46%
Miért vannak azok lepontozva, akik gyermek pártiak ?
2012. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a apádban egy világ omlana össze, ha megtudja hogy kihal a vére.
2012. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
83%
Még sehogy ne mondd, mert még változhatsz. Én most 35 vagyok és 30 évesen még én sem akartam. Mostanra viszont megérett bennem, hogy mégis csak kellene. Persze ehhez sok mindennek kellett történnie az 5 év alatt, amire én sem számítottam. Ha mégsem jön össze, vagy később is így gondolod, legfeljebb azt mondod, hogy nem jött össze. kész. Van ilyen. Azért nem okolhat, mert nem fogantál. Az, hogy a te fejedben mi játszódik, kizárólag a saját intim szférád, még a szüleidnek sem vagy köteles beszámolni róla. Még egyszer hangsúlyozom: még változhat a hozzáállásod, épp ezért most ne bántsd meg fölöslegesen édesapádat. Most ha kérdezi, egyelőre mondd azt, hogy ne kérdezze folyton, mert ettől te görcsös leszel és azért nem fog össze jönni. Ilyen is van, minél jobban erőlteti az ember, vagy más erőlteti, annál jobban nem lesz baba. Annyira hülye dolog ez az egész. Én is annyit vívódtam, de hidd el még most is, pedig tudom ,hogy már most vagy soha, mert fiatalabb nem leszek. Nekem is elegem lett abból az évek alatt, hogy folyton valaki kérdezi és annál inkább nem akartam. Néha az ember azt érzi kötelessége gyereket szülni és ez nagyon elriaszt. Bennem akkor változott meg valami, amikor a sógornőm 35 évesen lett állapotos. Ő is pont az a típus volt mindig is aki nem is akarta, de nem is beszélt róla soha. Most meg azt látom ,hogy milyen lazán csinálta végig az egész terhességet és azt az első néhány nehéz hónapot, amikor még folyton a babával kell lenni. Most meg ugyanolyan ember, mint amilyen előtte volt, csak van mellette egy cuki egy éves kislány. Ne görcsölj annyit, nem fog eljönni a világ vége attól, ha lesz utódod, de attól sem, ha nem lesz. Az utóbbi azért szar dolog, mert sosem fogod megtudni, milyen anyának lenni. Én sem tudom, de valahogy úgy érzem, a tiltakozásom ellenére mégis szeretném megtudni. Az embernek nehéz ennyi idősen feladni a vágyait, a hétköznapi megszokott dolgait, de ha jól bele gondolsz, ezt azért tudod irányítani. Kezdettől fogva úgy kell csinálnod, hogy TE diktálsz és hidd el, ugyanúgy élheted az életed.
2012. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Nem én pontozgatok,elfogadom azt,ha valaki más véleményen van,mint én.
2012. febr. 24. 16:16
 18/49 anonim ***** válasza:
84%

Én 34 vagyok, 6 éve férjnél és én sem akarok gyereket. Én is féltem ezt elmondani, de amikor odaálltam apám elé, és közöltem vele, hogy hogyan döntöttünk, a legnagyobb meglepetésemre az volt a reakciója, hogy jobban nem is dönthettünk volna, pedig előtte ő is mindig azzal nyaggatott bennünket, hogy mikor lesz már unokája.

És hogy miért nem vállalunk gyereket? Mert én hivatásos katona vagyok a férjem meg rendőr. És egyikünk sem tudja, hogy melyik bevetés lesz az utolsó. Bár lehet, hogy ez sokaknak nem elég indok, nekünk igen.

2012. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell ezt előre megmondani. Ha megint előhuzakodik vele, megmondod, hogy "apu, kérlek, ne nyaggass ezzel, ha eljön az ideje és úgy fogom érezni hogy gyereket akarok, majd jön az unoka"
2012. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Anyu elfogadta,de apukám régimódi gondolkodású. Már azon is kibukott,hogy "csak" 25 évesen mentem férjhez,ráadásul nem nagy felhajtással,hanem szűk családi körben. Igazatok van, az lesz a legjobb,ha azt mondom,hogy majd,utána meg majdcsak elfogadja valahogy.
2012. febr. 24. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!