Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám meg a...

Hogyan mondhatnám meg a nővéremnek, hogy nem szeretnék a kislánya keresztmamija lenni? Nem szeretném, ha sértődés lenne belőle.

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
miért nem szeretnél?
2012. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Tök mindegy, hogy mondod meg, úgyis sértődés lesz belőle.
2012. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem szeretnél? Én örültem volna ha megkér, de a férje testvére lett az...
2012. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze legbelül azért örülök, hogy én vagyok az egyik esélyes, akire "kiosztják ezt a feladatot". De úgy érzem, hogy ez túl nagy felelősség, hogy nem értem meg egy ilyen kaliberű dologhoz. Hogy semmilyen szinten nem tudnék eleget nyújtani, még tanulok, egy jó ideig még biztosan, ezért nincs saját jövedelmem, így ki van zárva, hogy gyönyörűséges ajándékokkal halmozzam el. Persze ok, hogy nem ezen van a hangsúly, de mégis, mi lesz, ha a kislány egyszer fölhozza, hogy ő alig kapott valamit a keresztanyjától?

Most ezen parázok, olyan nyomorúságosnak érzem magam.

2012. jan. 22. 20:37
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Bárhogyan mondod ebből tuti sértődés lesz.
2012. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
ne mondd sehogy,mert úgyis sértődés lehet és ne parázz ilyeneken:)
2012. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Ezen ne parázz. A párom már 13 évesen keresztapuka lett(nővére kislányának). 13 évesen nem tudta ő se drága ajándékokkal elhalmozni a kislányt, mégis a mai napig imádják egymást. Most 24 éves a párom, a keresztlánya 12, de olyan jó kapcsolatot keresztapuka meg keresztlány között még nem láttam. A kislánynak sokkal fontosabb, hogy elvidd néha a játszótérre, játsszatok sokat, futkossatok stb. A kisgyerekeket még nem a pénz érdekli.
2012. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Figyi, azt a pici babát nem kell drága ajándékokkal ellepned, ő azért fog téged szeretni, mert vigyázol rá, és szereted és mert tudni fogja hogy számíthat rád.

Amire nagyobb lesz, addigra már biztos fogsz keresni, elviheted állatkertbe, moziba, vehetsz neki "hercegnős" cuccokat, és hidd el te leszel a legjobb keresztmami a szemében. :)

Ilyen dolgok miatt szerintem ne utasítsd el a nővéredet. Amúgy szép gesztus, hogy a kislánya életét a kezeidbe helyezné, ha valami történne vele, ezt nem szabad visszautasítani. :)

2012. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen igaza van a 20.44-esnek! A kapcsolat milyenségén múlik a dolog, hidd el: szeretet, sok közös, élményt adó program, emlékezetes együttlétek, játékok, később beszélgetések, nem az ajándékok ára számít. Ha Te csinálsz neki valamit saját kezűleg, biztos, hogy jobban meg fogja becsülni, értékelni, mint valami boltban vett akármit. Felejtsd el sürgősen a parádat, s örülj neki, hogy keresztmama lehetsz!!
2012. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha már egy csokit viszel neki(természetesen ha már kicsit nagyobbacska lesz) de nem csak ünnepeken fog látni. az sokkal többet ér mint a drága ajándékok. Ha ott vagy mellette, foglalkozol vele, tudja, hogy fontos neked. Ez tesz majd jó keresztanyává. És legalább nem lesz köztetek olyan nagy korkülönbség. Idősebb korában is lehetsz "barátnője" akire számíthat. Tapasztalat. Ne utasítsd ezt el. hány éves vagy?
2012. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!