Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám meg a...

Hogyan mondhatnám meg a nővéremnek, hogy nem szeretnék a kislánya keresztmamija lenni? Nem szeretném, ha sértődés lenne belőle.

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 20:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom keresztanyja (az egyik, öt keresztszülő van) 10 éves.

Ő a kishúgom. Hihetetlenül sokat segít.

A keresztszülőség nem arról szól, hogy pénzeled a keresztgyerekedet.

A kishúgom legnagyobb segítsége az volt, hogy 5 órán keresztül fogta a lányomat.

Nagyon nyűgös baba volt, csak kézben aludt. Elhiheted készen voltunk. Ő pedig jött, felvette és hagyott mionket aludni.

Ha például a nővéred és a párja szeretnének..hmm...kicsit kettesben lenni, akkor leviszed a játszótérre, fagyizni, satöbbi.

2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia,én 9 évesen lettem a keresztanyum fiának a keresztanyja!

Imádjuk egymást,most 21 vagyok,nem az ajándék a lényeg(bár gyakran veszek neki) hanem szeretet és az együtt eltöltött emlékezetess percek:)

2012. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát még ha csak ennyi lenne. Nekem ez a része különösebben eszembe sem jutott. Ehhez viszont hozzászólva, a gyereknek nem az a lényeg, hogy minél csodálatosabb játékokat kapjon valakitől. A vele való foglalkozás időnként, hogy szerethessen téged is, és ha apróságokat is viszel neki az a fontosabb. Nem az, hogy megveszel neki párezerért mindenféle barbie kastélyt, aztán se lát se hall , ha meg igen, akkor inkább ott se lennél úgy bánnál vele.

A másik, hogy ez még a kisebbik része. A nagyobbik az, hogy ha tesódékkal történik valami, akkor elvileg (bár lehet ez régi szokás már csak) neked kellene tovább nevelned a kicsit, vagy bármikor történik a baj onnantól.


Beszéld meg a tesóddal, hogy örülsz, de te félsz a felelősségtől, te elég komoly és felelősségteljes vayg, és ha velük valami történne, nem tudod, hogy helyt tudnál e állni. De ott leszel a kicsiért minden téren azért.

Egyébként sok esetben pedig semmi jelentősége, hogy ki a keresztszülő, sok gyerek nem is ismeri a keresztszöleit, de én ezzel nem értek egyet. Sokan pedig csak akarják, és családon belül, mert jóban vannak, és miért lépjenek ki. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tesód lehet nem gondol bele mélyen a felelősségbe, csak amolyan tradícióként akarja csinálni.

2012. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Miért nem? A keresztanyukaság nem abból áll, hogy el kell halmozni a gyereket dolgokkal. A szülőség se abból áll. Fáj a fejem ettől az elmélettől. A húgomnak MINDENE megvan, de olyan szinten, hogy a Romanov hercegnőknek se volt kevesebb és mégis teljesen elcseszett szegénykém, mert minden anyagi dologot megkap, de attól alig többet. Szóval az a kislány csak az idődet és néhány puszit igényel. Szó sincs felelősségről, ez egy jelképes dolog. Éppen ezért sértődne meg a nővéred. Én is megsértődnék a helyében.

19/l

2012. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

hát így is úgyis a nagynénje leszel, mondd meg neki, és ha neadjisten bármi történik, több lábon álljon a dolog, ezért legyen más a keresztanya


ha senki nem esélyes erre a posztra mert tényleg senki nincs, akkor vállald el...

2012. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!