Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy senki se...

Mit tegyek, hogy senki se sértődjön be?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy 24-ére meghívtak a barátom szülei,ajándékot is vettek nekem meg minden.De ezt a napot mindig itthon töltöttem eddig,és anyukám biztos,hogy megsértődne,mivel annyit főz majd meg minden.

Mindenképpen rosszul jöhetek ki,mert valaki biztos hogy megsértődik..vagy a szüleim,vagy a barátom és az ő szülei.Mit tegyek?


2011. dec. 22. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
hány éves vagy? estleg a szüleid nem mehetnének veled?
2011. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Add meg a számukat egymásnak és beszéljék meg így, ha valamelyikük meg is sértődik akkor nem Te rajtad csattan majd.

23/N

2011. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt tavaly. Délután otthon voltam, este meg elmentem a páromékhoz.

Idén is így lesz. Délután anyuékkal, este meg a párommal kettesben.

2011. dec. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is ez van. Én úgy döntöttem ebédre megyek a páromékhoz és este leszek itthon. Már délelőtt ott leszünk náluk aztán ebéd után eljövök, akkor segítek itthon fát díszíteni stb aztán vacsora.. Így meg lesz a kis testvéremékkel is a szokott fa díszítés együtt és mint mindenévben a nagy vacsora.. Senki nem szólhat semmit.:) Csak a délelőttöt, kora délutánt töltem távol..:)
2011. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Anyukádnak meg kell értenie, nem maradsz örökké gyerek, nincs rá oka, hogy megsértődjön.

Az azonban nagy dolog, hogy a barátod szülei meghívtak, pont karácsonyra, sok más szülőnek bizony nem akaródzna meghívni a barátnőt is.

Szóval örülj neki, hogy így szeretnek, elfogadnak, és menj át hozzájuk. A délután egy részét még töltsd otthon, de utána menj át.

2011. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy megosztod napodat, vagy délután otthon, este barát, vagy megmondod nekik, hogy te a szentestét otthon töltöd (meg kell érteniük) és másnap mész hozzájuk.
2011. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Oszd ketté a napot. Esetleg menj át hozzájuk kora délután, maradj ott mondjuk hatig, és utána menj haza.
2011. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha még nem éltek együtt a barátoddal, akkor számomra az a normális, hogy mindenki a saját családjával tölti a szent estét. Majd ha már összeköltöztetek, akkor lehet beosztani, hogy 1ik nap az egyikőtök szüleinél, másik nap a másikénál vagytok.
2011. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Oszd meg a napot. Mindkét helyen lehetsz egymás után. Azt nem tudom le van-e már beszélve, hogy mikor mennél a barátodhoz, de ha nincs, akkor tedd mindenképp napközbenre, mondjuk ebédre, mert azért a szenteste általában a családé szokott lenni, mint ahogy eddig is az volt, anyukád így biztosan megbántódna, ha vacsorára mennél el otthonról.
2011. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A meghívást vissza lehet utasítani.
2011. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!