Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom azt hiszi, hogy az én...

Anyósom azt hiszi, hogy az én gyerekm az Ő gyereke. Normális?

Figyelt kérdés
Ezerszer észrevettem már...és volt 1-2 "Fraud-i" elszólása is. Pl. -Gyere anyához, és ölbevette, vagy:Nézd anya mit főzött neked? Persze ő főzte,nem én. Vagy menjd oda apukádhoz, és odaadja a gyereket a férjének, azaz az apósomnak. Volt olyan, hogy egyik nap köhögött a gyerek, felhívta az ügyeletet, és úgy beszélt, hogy a "gyerekem" köhög, a "kisfiam" beteg...stb. Csak néztem. Mikor kérdőre vontam, akkor annyit mondott, hogy így könnyebb volt kifejeznie magát. Ma elvitte magához, hogy én kitudjak alaposan takarítani, de nem akarja visszaadni. Mondtam neki, hogy átsétálok a gyerekért. Erre azt mondta, hogy ne menjek, jól van ott a gyerek ahol van, és aludhatna ott is este. Nemet mondtam. A gyerek itthon fog aludni. Később megint felhívtam, hogy megyek érte, megint lebeszélt, vagy ha megyek vigyek pizsamát is a gyereknek, mert jobb volna ha ott aludna este. Miért?? Mert ő azt akarja. Ennyi. És most megszólt, mert a gyereknek köldökszösz volt a köldökében:-/ Ergo, nem tiszta a gyerek:-(
2012. febr. 6. 12:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Küldök egy rövid összefoglaló linket is:


[link]

2012. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Köszi, elolvastam. Hát van benne valami...természetesen én nem állhatok elé, azt mondva, hgy menj orvoshoz, mert valami gubanc van a fejedben. Az a baj, hogy minden cselekedetét megerősíti az anyja (aki ugyanilyen betegesen uralkodó) a férje, mert ő fél tőle, a lánya, akit megvásárolt (ha nem mondassz igent nincs több új cipő stb.az a kis majom meg inkább bólogat)és mivel a kis rezidenciájában mindenki helyesdel amit tesz, és mond, így meg van róla győződve, hogy helyesen csinál mindent. Én egyedül szegülök vele szemben, kedves férjem az oldalamon, de a szóvivő az én vagyok, és megmondom őszintén elfáradtam már a mindennapos csatározásban, és semmi kedvem az életem további napjait azzal tölteni, hogy egy pszihopatának próbálom elmagyarázni, hogy nem fogom azt csinálni amit ő akar.
2012. febr. 7. 09:27
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Jöhetek én is kiborulni? Ugyan még csak 8. hónapos pocakos vagyok, már frászolok anyóstól. Remélhetőleg ugyanúgy fog velem viselkedni, mint sógornőmékkel azidőtájt, hogy az első 6 hétben oda se dugta az orrát, de attól félek, hogy mégsem, mert tudja, hogy ezzel elmarja maga mellől a fiát (férjemet). Zavar, hogy most már sógoréknál is jobban ért a gyerekneveléshez és folyton rászól a gyerek szüleire, meg a kislányra. Aztán közvetve elismeri, hogy gyereknevelésben ő nem egy ász, mert ugye a két fiát szíjjal verte, ha nem fogadtak neki szót. Persze mindezt úgy, hogy most már mennyire megbánta.

Zavar, hogy beleszól olyan dolgokba, amikhez semmi köze.

Ezek után persze a sógornőm nem szívesen viszi el a gyereket hozzá, és akkor visszahalljuk, hogy mennyire rossz neki, hogy nem lehet az unokával. A legdurvább az volt, amikor a kislány leesett a 6. lépcsőfokról mert nincs korlát és nem zárta le a feljárót.

A mi gyerekünkkel sem fog lenni, ez tuti. Nem bízom benne.

A szerencsém a sógornővel szemben az, hogy ő eleinte nem szólt vissza, én első perctől nem nyeltem le semmit anyóstól. Néha már nevetséges dolgokba próbált belekötni, pl hogy miért nem fehérek a bugyiim (merthogy van közte piros meg fekete), merthogy mennyire nem higiénikus. Mondtam neki, nem, viszont szexi :) és rájött, hogy velem esélye nincs szópárbajt megnyerni.

Sokmindent beszél a hátam mögött, sógorral, mással nem (ők nincsenek jól), de sem a férjemnek, sem nekem nem mer mondani rólam rosszat.

Szóval, kérdező, anyósnak talán az elején meg kellett volna húzni a határvonalat, amin nem lép át. De sosem késő, csak mindig egyre nehezebb lesz visszakényszeríteni az ő térfelére.

És igenis, állj ki az igazadért, a TI gyermeketek nevelésében neki döntési joga nincs. Ott alszik, ahol TI altatjátok, és a köldökszöszt te fogod kiszedni a köldökéből. Ha ezt nem képes felfogni, akkor mese nincs, nem lehet vele többet sosem kettesben az unokája.

Amit pedig a fia és az ő viszonyáról írsz, nevezetesen a sapkás sztori, hát az én szememben magát írta le.

Tudod mit? Anyósod egy hisztis hárpia, aki csak akkor fogja megérteni hogy nem körülötte forog a világ, ha nagyon megégeti magát. Erről viszont gondoskodhatsz :)

2012. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Persze, hogy jöhetsz kiborulni:-) Csak bátran:-)

Ha hiszed ha nem én meghúztam a vonalat. De valahogy...sunyin, alattomosan, csellel jött mászott be az életünkbe. Sunyin, mert "csak segíteni akarok" felkiáltással hagytam, hogy segítsen, jöjjön, vagy menjünk, a gyerek ott legyen. De érzem, hogy folytogat, nincs egy nyugodt napom tőle, ki fog borulni ismét a bili. De ha kiborul akkor sincs semmi, mert idővel újra és újra jön, kúszik, sunnyog be az életünkbe.

2012. febr. 7. 15:19
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

33 vagyok: itt szerintem hibáztál :)

Mi most újítjuk a konyhát, és kérdezte hogy jöjjön-e segíteni. Mondom: NE. Attól félek, hogy mint a farkas a malacokhoz: beengeded a kisujját s a végén megesz a lakásodban. A hátam leszakad annyira fáj (gerincsérülésem volt pár éve, most meg a pocakom húzza), de akkor sem fogom neki megengedni, hogy itt tevékenykedjen.

2012. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Tudod..ne is engedd. Ha vissza tudnám csinálni én sem engedném. Sőt arra fogok törekedni, hogy semmit ne fogadjak el tőle, semmire ne kelljen megkérnem.
2012. febr. 7. 16:04
 37/44 anonim ***** válasza:

31. vagyok:

Ismeretlenül szeretnék kitartást és következetességet kívánni!


Megelőzni helyzeteket könnyebb, mint utólag kezelni.


A "15 lépés távolság" valóban nagyon fontos vele, a "slusszkulcs" mindig a kezedben legyen.

2012. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Át kell formálnom az egész kapcsolatot ezzel a nővel, most már biztosan tudom. Csak még nem tudom, hogyan kezdjek hozzá:-)
2012. febr. 7. 16:34
 39/44 anonim ***** válasza:

"Hogyan kezdjünk hozzá a férjemmel együtt?"- így fogalmaznék, mert közös "megegyezésetekkel" kellene újraépíteni, átalakítani a lényeges változásokat. Lehetőleg a legtermészetesebb módon.


A férj szerepe, mint a "mama fia" szerepe rendkívül nehéz ebben a családi kohézióban. Még normál esetben sem kellemes felvállalni, hogy probléma lehet,van.

A gyerek- majd a kis családotok érdeke áll az első helyen, ennek rendelődik alá minden egyéb.

2012. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Én nagyon remélem, hogy fog ez nekünk sikerülni. Nem szeretném ha az anyósom közénk állna így vagy úgy. Ezredszer is de muszáj neki kezdenem leépíteni a banyát.
2012. febr. 8. 12:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!