Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom azt hiszi, hogy az én...

Anyósom azt hiszi, hogy az én gyerekm az Ő gyereke. Normális?

Figyelt kérdés
Ezerszer észrevettem már...és volt 1-2 "Fraud-i" elszólása is. Pl. -Gyere anyához, és ölbevette, vagy:Nézd anya mit főzött neked? Persze ő főzte,nem én. Vagy menjd oda apukádhoz, és odaadja a gyereket a férjének, azaz az apósomnak. Volt olyan, hogy egyik nap köhögött a gyerek, felhívta az ügyeletet, és úgy beszélt, hogy a "gyerekem" köhög, a "kisfiam" beteg...stb. Csak néztem. Mikor kérdőre vontam, akkor annyit mondott, hogy így könnyebb volt kifejeznie magát. Ma elvitte magához, hogy én kitudjak alaposan takarítani, de nem akarja visszaadni. Mondtam neki, hogy átsétálok a gyerekért. Erre azt mondta, hogy ne menjek, jól van ott a gyerek ahol van, és aludhatna ott is este. Nemet mondtam. A gyerek itthon fog aludni. Később megint felhívtam, hogy megyek érte, megint lebeszélt, vagy ha megyek vigyek pizsamát is a gyereknek, mert jobb volna ha ott aludna este. Miért?? Mert ő azt akarja. Ennyi. És most megszólt, mert a gyereknek köldökszösz volt a köldökében:-/ Ergo, nem tiszta a gyerek:-(
2012. febr. 6. 12:59
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Aztán: Volt egy nagyon nagy balhé, olyat adott a gyereknek enni amit én nem engedtem meg. 3 hétig nem láttam, a gyerek nem maradhatott ott - kérdeztétek, a baba 8 hónapos- egyedül, csak az apjával. Én teljesen meg voltam nyugodva, nnem voltak az órákig tartó telefonok, mennyit evett, mennyit aludt, hogy van felöltöztetve, hány fok van stb. Aztán elsétált hozzánk, elnézést kért, ő nem tudta, hogy én nem adok a gyereknek 7 hónaposan "pacalt nokedlivel", de nem tartotta fontosnak!!! hogy megkérdezzen, hogy adhat e neki olyan ételt amit eddig még nem evett. (befőttet adot, jó cukrozott, tartósítószerest) ésatöbbi ésatöbbi. Mondtam oké: felejtük el, de ezentúl vésse az eszébe, hogy a gyerek anyja ÉN vagyok! Ha tetszik ha nem. ÓóóÓÓ jójó persze, hátértiő,nemhülyeő,tudjaő. De lasan sunyin megint visszaáll minden a régi kerékvágásba, amikor ő jobban tud mindent, én nem tudok semmit. És tudjátok nem bánt ő nyiltan, soha nem mondja a szemembe a dolgokat, mert tudja, hogy akkor én kiállok magamért, érvelek, és verbálisan legyőzöm 1 perc alatt. Csak a hátam mögött, vagy sunyin, úgy, hogy ne bántson meg, de érezzem, hogy ő ezt bizony jobban csinálná a helyemben.
2012. febr. 6. 15:46
 22/44 A kérdező kommentje:

Na...elég rendesen kipanaszkodtam magam.

Érdekes egy nővel vagyok én megáldva. Sajnos nincs erre megoldás. Ő nem érti meg a szép szót. Ha valamire nemet mondok nem hallja meg, csak abból ért ha kiabál az ember, vagy goromba, vagy oda se teszi a lábát. Pl a férjem aki 37 éves minap nem vett fel sapkát a fejére, az anyja kiakadt, hogy miért nincs rajta sapka, férjem mondta, mert nem kell, nem akarok sapkát felvenni, és képzeljétek ez a hülye, megragadott egy sapkát, felállt egy székre (mert csak arról éri el férjem fejét) és elkezdte ráncigálni a fejére a sapkát mint egy elmebeteg, a férjem elmondta de nem kell nem kell, elmondta egyszerkétszerháromsor, az anyja csak ráncigálta, erre a férjem elüvöltötte magát, hogy NEMKELL!HÁTMIÉRTNEMÉRTEED???Erre mit csinál az anyja?? Rám néz könnyes szemmel, hogy ő csak jót akar. Mondom én: 37 éves FELNŐTT férfi, el fogja tudni dönteni egyedül is, hogy kelle a sapka vagy nem kell. Erre az anyja:- Nem, nem tudja eldönteni, ellenben velem,én az anyja vagyok én tudom, hogy mi kell neki.

Na hát ilyen esetek is vannak .-)

2012. febr. 6. 15:51
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

komolyan ez szörnyű:( Nem tudom nevesek vagy sírjak!!!!!

Én 26 éves vagyok és párom is van 2 gyerekünk 5 éves fiú és 7 hónapos lány.De szerencsére nekünk nem ilyenek a szüleink.Nekünk is van velük gondunk de hááát nem ilyenek.Hihetetlen hogy valaki ilyen uralkodó legyen.Nem is ez a megfelelő szó ennyire buta hülye ostoba mindentudó legyen!!!!!!!!Jajjjj annyira sajnállak!!!!kitartást....

2012. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod pszichésen beteg.

A háziorvosától kérjetek beutalót a pszichiátriára, vagy egy klinikai pszichológushoz.


Vigyázzatok magatokra!


A helyzetre vonatkozóan Nektek is ismerni kell majd a betegségének az oki hátterét, másképp nem fogjátok tudni kezelni a helyzetet.

2012. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Férjed tud erről? Ha igen, zavarja, beszélt már a mamával, megért téged? El kell neki magyarázni elsősorban, hogy az anyós betegesen, önzően és számodra sértően viselkedik, beszéljen vele. Utána meg lehet az, hogy ha a kedves anyós nem viselkedik úgy, ahogy azt a gyermek ANYJA szeretné, akkor ritkábban vagy sosem viszitek át, és akkor sem ottalvásra. és tudatni vele, hogy ő a NAGYMAMA, nem az anya, és kevesebb joga is van a gyereknevelésben :).
2012. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most láttam csak a hozzáfűzéseidet. Hát, neked sincs túl sok szerencséd anyóstéren, sajnállak :(... (nálunk nagymamám volt egy másik értelemben nehéz eset, anyukám elég sokat szenvedett miatta). Gyerekmegvonás. Sztem ez lenne a legfőbb megoldás. Gyereknek, meg ha már elég idős, ha megmagyarázod, hogy miért nem mentek hozzá, meg fogja érteni, hogy anyát nem szereti a nagyi, és piszkálja...
2012. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Nem akarom én magam sajnáltatni...az ugysem megoldás az én bajomra, csak jól esett leírni, és jól esik, hogy kapok visszaigazolást arról, hogy nem én vagyok a hülye. A férjem hiába beszél vele, mint írtam egyszerűen nem vsz tudomást arról, hogy más mit szeretne. Mármint az anyós nem vesz tudomást, nem a férjem. Ő hiába beszél, kiabál, kérlel, ordít..változás maximum 1 vagy 2 hétig tart. És utána minden visszaáll a régi kerékvágásba. És én akkor megint elkezdem a férjemnek, hogy mertazanyádígymegúgy...ez is olyan unalmas, azt hittem én sosem leszek ilyen nő, és tessék. Biztos neki is a könyökén jön már ki, de hát ki a fenének mondajam el. De érdemben tenni semmit nem tudunk.
2012. febr. 6. 17:19
 28/44 A kérdező kommentje:
Kedves 16:14-es. Pszichése beteg írod, oké...de ennek mi a definiciója? Ennek a kórnak? Tudom, hogy valami nem stimmel nála. Antiszociális is, mert nem nagyon dolgozott, a férje eltartotta, annyi szocializációja van mint a szőnyegünknek. Egyke gyerek, mindig megkapta amit akart, mindig azt történt és történik amit ő akar. A családjában senki nem mert ellentmondani neki. A férjét ha látnátok...mint egy kutya úgy meghunyászkodik. A nő alacsony, igazi kis törpe, rövidhajú, nagyseggű. Szóval lehet ezt a "betegséget" definiálni?
2012. febr. 6. 17:22
 29/44 A kérdező kommentje:
Régebbi kérdés: Azért ő hívta az ügyeletet, mert amikor hallotta az esti ellenőrző telefonkor, hogy köhög a baba, átrohant, mert gondolom ha nem jön át a gyerek megfulad, vagy megölöm, vagy nem tudom mit csinálok én vele...na mindegy...szóval itt volt, én pont öltöztettem a babát, és ő akkor beszélt az ügyelettel. Mondjuk én nem hívtam volna fel őket, mert minek, hisz bevinni nem fogom, kijönni nem fognak. Nagyjából nem is történt semmi, csak dumált ott összevissza a telefonba.
2012. febr. 6. 17:26
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

16.14 vagyok.


Szerintem a tünetei a pszichopátia területére vezethetnek.


De: társszakma képviselőjeként nem vagyok kompetens a diagnózisalkotásban.

A leírtak-, azok összefüggései alapján a segítő szakember esetetekben a korábban két ajánlott szakterület lehet.

2012. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!