Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a megbántottságom, hogy...

Jogos a megbántottságom, hogy nem keresett hétvégén?

Figyelt kérdés

A párom szombat reggeltől ma estig elutazott egy baráti társasággal. Én sajnos nem tudtam velük menni. Úgy emlékeztem, mondtam is neki korábban, hogy csak vasárnap reggeltől érek rá, de elfogadtam a magyarázatát, hogy azt hitte, pont ez a hétvégém jó. Nem erőltettem, hogy mondja le, stb.

Indulás előtti estén telefonon beszéltünk, és a végén kérdeztem, ír-e majd sems-t? Azt mondta: nem. Kérdeztem, miért, mondta, külföldről nem szoktunk. Szembesítettem vele, hogy tavaly Amerikában is felhívott mikor egy hétre mentem. (Most Erdélyben van.)

Tényleg nem is írt, ma jön haza. Nyilván, ha átért a határon, vagy este, akkor keres. Talán ajándékot is hoz. De én meg vagyok bántva, többet ért volna, ha ír. Költöztem is szombaton, tudja, hogy ez mennyire megviselt lelkileg.

Mielőtt indult, még írtam egy szarkasztikus sms-t, hogy megértem, az a 90-100 Ft/1 sms tényleg durva lenne, amennyibe ott kerül.


Normális, hogy valaki a barátnőjének nem ír egy hétvégéig, aki ráadásul jü fek is volt, mert nem hisztizett, hogy egyedül maradt itthon, ls aki még rosszul is van a költözés miatt?


34/N


2009. jún. 1. 12:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
64%

kedves kerdezo, sajnalom hogy lepontozodtam, pontosabban nem azt sajnalom, hanem hogy itt egymast meg sem hallgatjak az emberek...

Nekem a parom egy idoben ilyen volt, hidd el megertelek. szamomra nem letezne az a kifogas ami mentesitene az alol hogy felhivjon. En leulnek es megmondanam, illetve megbeszelnem vele hogy miert esett rosszul. illetve megkerdeznem hogy miert is nem akart felhivni. ha csak nem volt valami kulonleges megallapodas.

minden esetre tartalmas beszelgetest kivanok !

2009. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
65%

igenis gyerekes vagy! és ez nem a komolyságról szól hanem arról hogy felkaptad a vizet egy ilyen kis semmiségért.

ha nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban, miért vagy még vele? gondolom szereted. de ez sokszor nem visz sok mindenre.én úgy gondolom hogy egy olyan embertöl mint a barátod távol kéne lenned. mert aki ilyen állapotban van, az ugyan úgy neked is átadja a "betegségét". pl ha valakit összetesznek egy illetövel(aki depressziós) 24 órára, az a valaki is depressziós lesz.

2009. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
85%

Lehet itt jönni olyannal, hogy ha valaki fontos, akkor azt keressük, hívjuk, írunk neki.. De a kérdező egy az egyben őszinte, egyenes választ kapott, hogy a párja NEM FOG ÍRNI neki, akkor miről beszélünk?


Kedves Kérdező, ami nem megy, nem kell erőltetni, ne vegetáljatok. Ha szereted, akkor tegyél meg tényleg mindent érte és kettőtökért.. Ha igazán szeretnéd, nem lenne eleged a pánikbetegségéből.. Te tudod, a Te életed..

2009. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
83%

Szia, nem ismerem pontosan a helyzeted csak a leirasbol kovetkeztetek. Nem olvastam el minden hozzaszoloast sem, csak egy kettot.

Szerintem nem vagy gyerekes. Szerintem te 34 evesen egy biztos talajt szeretnel a labad alatt es valszeg szuleid is ezt szeretnek es ebben a sracban nem latjak h o meg tudna neked ezt adni. Lehet h ezert nem szeretik. A kor nem szamit. 3 ev meg vegkepp nem meg akkor sem ha a srac a fiatalabb. Nezd 34 eves vagy a bilogiai ora igencsak ketyeg es at kellene gondolnod a kapcsolatotokat, ne vesztegesd a draga idod egy olyan alakra aki nem erdemli meg. Ha egy pacak igazan szeret de ugy a lelke melyen es nem csak egy vagy a sok kozul, akkor igenis szakit idot rad, igenis erdekli h mit erzel, igenis ha el is megy haverokkal foleg ha hosszu hetvegere akkor felhiv, vagy legalabb kuld egy sms-t. Ha csak egyet jelentesz a sok kozul h valakivel csak legyen akkor persze a haverok az elsok es nem te. akkor jon ez a viselkedes.


csak azert irom mert en is 34 vagyok, es nekem is voltak hasonlo gondjaim. es tenyleg a pasas simlis volt, mint utobb kiderult. En tavaly teljesen depis lettem h en sosem tudok kifogni vmi jo pasast es akkor pszichologushoz fordultam h talan velem van e baj. A pszichologus megerositette h nem velem van a gond es elvarasaim sem tul nagyok csak azok a ferfiak akikkel kapcsolatot letesitettem nem hozzam valoak voltak, o javasolta magasan kepzett professional embert valasszak. A szerencse ugy hozta h tavaly telen (nalunk) megismerkedtem egy sraccal aki negy evvel fiatalabb mint en es tenyleg abbol a korbol valo akit a pszichologusom javasolt. Osszehasonlithatatlan a kulonbseg. Eleinte csak egy heten egyszer talalkoztunk de megis kuldott sms-t, minden nap, es felhivott is. Majd talalkozasok surubbek lettek. O is megy focit nezni, meg moziba haverokkal de ahogy vege volt a mozinak rogton kuldott sms-t, es mikor hazaert rogton hivott. Vagyis en vagyok az elso gondolata. Ma mar egyutt elunk es varjuk pici babankat, vettunk egy telket es epitkezni fogunk. Nekem mar volt hazam ahol lakunk, sosem erezte magat kisebbnek vagy frusztraltnak h o koltozott az en hazamba, pedig nem szereti ezt a keruletet, de megis ide koltozott es meg egy par evig itt lakunk majd mert elobb kifizetjuk erre a hazra a hitelt, es akkor keszpenzbol epitkezunk. munkahelyetol messzebbre is kerult megsem banja. a hetvegeket egyutt toltjuk es eszebe sem jut h nelkulem menjen barhova is foleg nem h elutazzon.

ezt csak azert irtam le h a te pasasod hidd el nem hangzik vmi biztatonak. O nem fog neked egy biztos talajt adni amire lehet tervezni es csaladot alapozni.

Szerintem a srac meg nem nott fel, neki a pia es a nok sokkal fontosabbak, hisz ki tudja h mit csinal egy ilyen tarsasagi osszejvoteleken. azert nem lehet vki annyira elfoglalt h egy sms-t sem tudjon megengedni. Meg azert ne is haragudjon a vilag milyen dolog az h elfelejtette h te nem ersz ra, es ez elofordult tobbszor is... az h nem dolgozik rendesen es ilyen lelki problemai vannak szerintem mar ez igy onmagaban nem tul biztato. ha meg ugy erzi h ciki a baratnomet felhivni vagy sms-t kuldeni a haverok elott az eleg szomoru es gyerekes viselkedes.

en a helyedben atgondlnam ezt a kpaacsolatot, h te biztos h ot akarod e, es o biztosan meg tudja neked azt adni amit te ettol az elettol elvarsz. Ha a valasz nem, ne habozz lepj tovabb, ne vesztegesd a draga idod egy olyan emberre aki nem erdemel meg teged. Hidd el vannak jo pasik akik egyedulalloak... sok sikert!!

2009. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Az történt, hogy noha mnden bölcs könyv és cikk azt tanácsolja, hogy az ember (nő:-)) legyen ilyenkor vidám, laza nem törődöm, én nem voltam. Mikor láttam, hogy hív este, nagy erőfeszítéssel fölvettem a telefont. Persze hallotta a hangomon, hoyg apatikus vagyok, kérdezte, miért vagyok szomorú, de hamar rájött, hogy azért mert nem hívott és nem írt. Azt mondta, napközben állandóan rohantak (ő vezette a csoportot), és a szállásról írt volna, de ott nem volt térerő (ezt tudom, hogy igaz).

Nem akartam vele találkozni pár napig, mert sokat gondolkodtam a kapcsolatunkon egész hétvégén, és nem vagyok jól, meg ma két programom is lesz.

De addig erőlködött (mert hogy "sokáig nem látott, és látni akar"), hogy végül a mai két programom között találkozunk.

Amúgy sajnálkozott, hogy nem mentem, és kérdezte, mentem volna-e, ha jó lett volna az időpont. Mondtam, igen, mire azt mondta, nagyon jó lett volna.

Én meg a nyakába öntöttem a hétvégén átrágott gondolataim közül néhányat. Ettől persze nem éreztem jól magam.


Néhány válaszolónak: nem alkoholizálós és nem csajozós, megbeszéltük, ha valaki mást akarunk, előbb közöljük egymással.

Ahová most költözöm (XIII. ker.), remélem, ideiglenesen, azt ő nem szereti, kíváncsi vagyok, mennyire jön majd. Ma több mint egy órát utazik oda és egyet vissza, hogy lásson, mert oda jön, ahol leszek. Tudom, ez így normális kéne, hogy legyen, de erőfeszítés bejönni a városba.


Amúgy igazságtalan lennék, ha azt mondanám, hogy minden rossz, mert néha meglepődöm, mennyire veszi az adást, de nehezen alkalmazkodó ember, és nehezen veszi tudomásul, hogy nem mindenkinek az a jó, ami neki.

2009. jún. 2. 08:29
 46/64 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Szerintem jogos a sértődöttséged. Nálunk is többször előfordult már, hogy a párom külföldre utazott több napra, és legalább 3-4 sms-t mindig váltottunk. Ha mást nem annyit, hogy megérkezett, vagy hogy sikerült a tárgyalása. Nem vagyunk gazdagok, de mégis úgy gondoltuk, hogy az a kb. 300 ft, amit elsmseztünk nem vág földhöz. Mondjuk mi együtt is élünk, tehát mi ugye mindennap beszélünk egyébként is.:) Sőt, ha több napra utazik el, akkor mindig megkérdezzük itthon a telefontársaságot, hogy mennyi a percdíj, ha beszélni is akarunk. És szoktunk is. Szóval 3 napba bele kell férnie legalább 1 üzinek, ha tényleg szeret a másik.
2009. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
66%
A lakásodba akar látni vagy más egyéb helyen? Csak, hogy nem-e azért akar látni,mert sexhiánya van....
2009. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Más helyen...
2009. jún. 2. 14:01
 49/64 A kérdező kommentje:

Ismét Erdélyben van, kedden ment és ma jön. 30 fős csoportot vitt. Mikor már úton volt, aznap reggel fölhívtam (még Mo-on voltak), de azóta tőle semmi. Megértem, hogy elfoglalt, meg minden, de hajlott korom ellenére akkor sem értem, hogy miért nem jelentkezett. Megint nyilván azután fog, hogy hazaért, evett-ivott, lezuhanyzott.

Férfiak! Ez így normális? Ti mit gondoltok? Érzem, hogy megint megbántódtam, pedig tegnapig derekasan küzdöttem ellene.

Ki alkalmazkodjon kihez egy ilyen dologban? Én ahhoz, hogy nem ír, vagy ő ahhoz, hogy én meg szeretném? Olyan érzés, mintha eszébe sem jutottam volna egész idő alatt.


Ma hazajön és félek, hogy megint rosszkedvű és szomorú leszek, mikor fölhív (ha hív. mert olyenkor persze már arra gondolok, hogy talált az úton magának valakit).

2009. aug. 23. 13:09
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem az utolsó kommentedet, ő dolgozni ment Erdélybe, nem kirándulni. Munka közben könnyen lehet, hogy az ember egyszerűen nem tudja felvenni a telefont, mert a munkával foglalkozik. Ráadásul egy másik országban van, nyilván akkor hív, ha átlépte a határt (én legalábbis úgy szoktam). Te meg otthon ülsz, és kombinálsz magadban.

Nem akarlak megbántani, de azt veszem ki a szavaidból, hogy mikor ő hazaér, esetleg jókedvűen, te nekiesel, durcáskodsz, és elrontod az ő hangulatát is. Egy idő után ezzel azt éred el, hogy előre fázni fog hazatérés gondolatától is... Ne szúrd el ilyen butasággal! (Tapasztalatból beszélek, majdnem nekem is sikerült).

Félre ne érts, nem azt mondom, hogy mindent nézz el neki, de elég, ha a ténylegesen elkövetett hibáiért vonod felelősségre, az általad képzeltekért nem kell! :)

2009. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!