Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a megbántottságom, hogy...

Jogos a megbántottságom, hogy nem keresett hétvégén?

Figyelt kérdés

A párom szombat reggeltől ma estig elutazott egy baráti társasággal. Én sajnos nem tudtam velük menni. Úgy emlékeztem, mondtam is neki korábban, hogy csak vasárnap reggeltől érek rá, de elfogadtam a magyarázatát, hogy azt hitte, pont ez a hétvégém jó. Nem erőltettem, hogy mondja le, stb.

Indulás előtti estén telefonon beszéltünk, és a végén kérdeztem, ír-e majd sems-t? Azt mondta: nem. Kérdeztem, miért, mondta, külföldről nem szoktunk. Szembesítettem vele, hogy tavaly Amerikában is felhívott mikor egy hétre mentem. (Most Erdélyben van.)

Tényleg nem is írt, ma jön haza. Nyilván, ha átért a határon, vagy este, akkor keres. Talán ajándékot is hoz. De én meg vagyok bántva, többet ért volna, ha ír. Költöztem is szombaton, tudja, hogy ez mennyire megviselt lelkileg.

Mielőtt indult, még írtam egy szarkasztikus sms-t, hogy megértem, az a 90-100 Ft/1 sms tényleg durva lenne, amennyibe ott kerül.


Normális, hogy valaki a barátnőjének nem ír egy hétvégéig, aki ráadásul jü fek is volt, mert nem hisztizett, hogy egyedül maradt itthon, ls aki még rosszul is van a költözés miatt?


34/N


2009. jún. 1. 12:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj csak, gyerekes, hogy emiatt kiborulsz, ő megmondta, hogy nem fog írni, az oka meg biztos megvan rá. Az én párom, mikor külföldre ment akár csak pár napra vagy egy hétre munka miatt, megegyeztünk, hogy nem ír a roaming miatt, de amint hazatért, írt-írtam, ki volt éppen gyorsabb. Ebből sose volt gond. És én is kikapcsolom határon túl a telefonjaimat. Egyetlen esetben kapcsolom be, ha egészségügyi okból, illetve baj elhárítása miatt kell valamiért hazaszólni bárkinek. Ezt érdekes módon mindenki megérti a környezetemben, a szüleim is. Keresztanyám külföldön dolgozik, és oda is csak akkor telefonálunk, ha nem érjük el skype-on.

Pár napról van szó, 34 éves vagy, ne viselkedj úgy, mint egy tini.

2009. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
74%

Akkor neked a baratod mar mondta maskor, hogy ne hisztizzel, ugye? Vagy honnan tudod ezt, hogy huuu 34 evesen milyen jo fej vagy hogy nem is hisztizel?

Mar ne haragudjal meg, de tenyleg ne, de sok no egyedul nevel 2-3 apro kicsi gyereket, esetleg egyedulallokent vagy ugy hogy az apa kulfoldon dolgozik, szinte kulfoldon el. Legyel kicsit talpraesettebb talan te is.

De, ha viszont ugy erzed, hogy a baratod nem az igazi neked, akkor hagyd ott! Szerintem senkire nem erdemes az idonket pazarolni, igy is rovid az elet.

Ha ilyen aprosagokon viszont felkapod a vizet, akkor ez eleg riaszto lehet am egy ffi-nek, tudod ok mashogy mukodnek.

2009. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
73%
Milyen oka lehet annak, ha valaki nem ír( pedig örülnének neki)?
2009. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
81%
Csak most latom,h 34 eves vagy... valoban tulreagalod a szitut, legyen benned egy kis buszkeseg es mikor megjon ne hisztizz,mint egy tini,hanem kerdezd meg kedvesen,h hogy erezte magat?
2009. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
69%

Azért abból nem kell kiindulni, hogy legyél te is meghunyászkodó, mert más nő olyan bénán csinálja az életét, hogy külön él a férjétől,mert az külföldön dolgozik és ezért tűrd, hogy se le szar amíg csavarogni ment.

Neked olyan kapcsolat kell, ami kielégít minden szempontból!

2009. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon tanulságosak a válaszok. Azt hittem, csupa együttérző írás lesz, ehelyett kiderül, hogy nagy részt azt gondoljátok, hisztis vagyok és túlreagálom. (Nem, ő sosem mondta, hogy hisztis vagyok, csak az utóbbi időben több programjáról elfelejtett - ? - értesíteni, ami kiakasztott, most meg azért sem akadtam ki.) El fogok gondolkodni. Tény, hogy görcsös vagyok, de amennyiben lazítanék, az rajtam (ha a kapcsolaton nem is) segítene.


Az is tény, hogy nem mindig látszik komolyan venni, hogy mi esne jól. Pl. élvezi, ha megmasszírozom tetőtől-talpig (pedig nem szeretek masszírozni), de fordítva nem hajlandó, ha fáj a hátam, akkor sem. Bár talán ez egy másik kérdés témája kéne legyen. És másfél év után múlt héten hosszas könyörgés után megnyomkodta.

2009. jún. 1. 13:59
 27/64 anonim ***** válasza:
87%

Tudom, itt a nem együttérző hozzászólások le vannak pontozva, de gondolj bele egy kicsit, teljesen mások az igényeitek ezek szerint. Másrészt mostanában annyira felborult sokminden, hogy ne lepjen meg, hogy mostanában kezdett elfelejteni dolgokat. Mennyire biztos a munkahelye? Mennyire kell agyongürcölnie magát? Nem stresszeli valami miatt magát jobban, mint régebben? Mennyire fix a megélhetésetek, nem ingott meg a talaj alattatok valamiért? Ha bármelyik kérdésre az a válasz, hogy de igen, akkor egyértelműen az az oka, hogy valami ilyen tereli el a figyelmét annyira, hogy kimerül, és nem jut ideje lazítani és feltöltődni.

Ezt tapasztalatból mondom, hogy nekem is az utóbbi időben (több, mint fél év) akkora hajtás és összevisszaság van, munka, suli, jogviszony, munkanélküliség, melyik tisztességes, csalások, a családi gondok stb. hogy időnként kezdek megijedni, hogy azt is elfelejtem, hogy mit csináltam egy órával azelőtt, és olyankor le kell állni és nem csinálni semmit, és ilyenkor szoktam fél napokat simán átaludni hétvégén, de ha erre nincs alkalmam, akkor jön a betegség, ami lever a lábamról, és jött is anyák napjára úgy, hogy kórházba kerültem.

Nem tudom, kicsit gondolkodj el ezen is, és ne stresszeld még jobban, elég, hogy a környezetből ránk hárul bőségesen elég stressz. Én nem tenném a párommal, várnám haza egy békés családi fészekbe ilyenkor.

2009. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Pánikbeteg, és mostanában kéne eldöntenie, hogy kezd-e vele valamit a kapcsolatunk érdekében. Ebből kifolyólag a munkakérdés is labilis nála. Belefogott valamibe, amit legalizálni akar, de fél tőle. Megijedt a kapcsolat, az esetleges család felelősségétől is. Ez a hónap elvileg a végiggondolásé. Köszi a hozzászólásodat!
2009. jún. 1. 14:30
 29/64 anonim ***** válasza:
65%

szerintem 34 éves létedre úgy gondolkozol mint egy 14 éves. az én férjem mindig megy üzleti útra és már volt olyan hogy megkérdeztem töle hogy hív-e és ö rávágta hogy nem. ezért nem sértödtem meg. én felhivtam és ennyi. és én csak 22 vagyok.


aki meg lepontozta azokat akik azt mondták hogy nem jogos a sértödötség, kapjon be egy jó adag lópikulát.

2009. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
86%

A megbántottságod szerintem nem jogos, noha azt várod, hogy egyetértsenek Veled.

Sőt, amennyiben a párod pánikbeteg, sokkal megértőbbnek kellene lenned vele, mert nem úgy reagál le dolgokat, ahogyan a többiek. Arra nem gondolsz, hogy nem feltétlenül kihúzta magát a hétvége alól, hanem pont most van szüksége arra, hogy kiszakadjon a hétköznapokból? Mindenesetre veregesd csak meg a válladat, hogy milyen jó fej vagy..

Ha nem tudod kezelni a betegségét, inkább lépj tovább, neki több türelem és megértés kellene, Neked meg valaki, akinek Te vagy a központ.

2009. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!