Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok meg a...

Ti hogyan osztjátok meg a párotokkal a közös életetek költségeit és írtatok házi rendet?

Figyelt kérdés
Ő lakik nálam, ezért pénzt nem fizet (hallottam már olyat, hogy valaki kér érte pénzt). Én tanulok még, a barátom főállásban dolgozik, és minden egyes számlát csatol nekem és felezünk. És kiakadtam arra, hogy 1500 Ft értékben vett csipszet, amiből én egy grammot nem ettem meg és azt is fizettette velem a számlában, oké, nekem is vannak olyan tételeim amit meg csak én fogyasztok, tehát elvileg egálban vagyunk. pár napja lakunk együtt és még fura az új szitu, de nem tisztáztuk le az elején mi hogy lesz. Erre kérek javaslatokat. Továbbá az is zavar, hogy nem vigyáz a tárgyaimra, úgy ahogyan azt én teszem pl: a bőrkanapéra kést és körömvágó ollót tesz, meg azon eszik és morzsáz és amikor letakarom a kanapét megsértődik nem szól hozzám semmit, mert ő már így nem érzi otthon magát... Segítsetek, hogy lássak így tisztán, hogy ne mondjak le a saját értékrendjeimről, de neki is jó legyen. Azt mondta, hogy lehet, hogy vesz egy kanapét, ami nem csak bemutatásra van, hanem használni is lehet, ahogy azt ő akarja...
2011. nov. 4. 07:58
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
ja és amiket vett zsömlét, néha ettem belőle...
2011. nov. 4. 11:50
 42/57 A kérdező kommentje:
amúgy érdekelne, hogy a saját kapcsolataitokban is ilyen gyorsan tudtok szakítani dolgok miatt, vagy csak a tanácsot osztani könnyű?!
2011. nov. 4. 11:51
 43/57 A kérdező kommentje:
azt mondja ma reggel már nem mert a gyömölcstál felé nyúlni, mert már nem tudja ki mit vett így mi kié... ebbe bele lehet kattanni...
2011. nov. 4. 11:53
 44/57 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj,hogy amiket írsz már nem hogy zavaró,de néha kizárja azt,hogy egy kapcsolat normálisan működjön.Te írtad az előbb,hogy már a gyümölcshöz se mer nyúlni,mert nem tudja ki vette és írtad,hogy ez zavaró.Mi lesz később?Egy normális párkapcsolat ott kezdődik,hogy mindent megbeszélünk normálisan és megbecsüljük azt,amit a másik csinál.Jelen esetben,hogy te rendet tartassz,ő meg mindent összemorzsál.Ez most olyan,mintha nem nézné semmibe se amit csinálsz.27 éves férfinek ezt fel kellene fognia,de minimum,hogy néz téged annyiba.Együtt laktok,nem közösnek kellene,hogy minden legyen?Hidd el,most zavar 2 hét után,mi lesz 2 év után?Nem bántani akarlak,de kívülállóként máshogy látjuk.Minden párkapcsolatban van hiba,de ez sok,amit csinál.Beismered,hogy neked se jó így.Fordított esetben milyen jó érzés lenne neked,hogy van párodnak lakása,meg még lakbért sem kell fizetned (kicsit durva is lenne,de a számlák nagy részét kellene neki fizetni,ha már a házat biztosítod) számlákat gyűjtögetsz,jobb esetben olyanokat is visszafizettetsz vele,aminek semmi köze az ételhez.És mi van?Röhögsz a markodba!

Most még nincs babátok és később?Akkor is az lesz,hogy a baba alig kap meg valamit.Vagy a párod megsértődik,mert szólsz neki,hogy pelenka kell.Meg számolgatjátok,hogy ki hány db-ot vett?

A párodnak kényelmes így.Alig fizet.Jobbat érdemelnél!!

Nem azért írom,de sokan 5-10 év után is szétmennek.Nem néz a párod egyenrangúnak ebbe a kapcsolatba.Inkább 1 év után mint 10 év után.Én a párommal 4,5 éve vagyok együtt, közel 1,5 éve lakunk együtt,de nem tűrném ezt el tőle.Pedig nekünk babánk is van,ami egy szoros kapocs.De szerencsére nem is ilyen!E.

2011. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Te kértél tőlünk tanácsot, akkor most mit vagy felháborodva? Minek írtál ide egyáltalán, ha nem tettszik a válasz?! És igen, én simán kib*sznám a barátnőmet, ha ilyen trehány lenne, ugyanis én fiú létemre rendmániás vagyok (szerencsére nőm is az)...1 év az még semmi, normálisan nem is lehet megismerni a másikat, hogy milyen is igazából, Te sajnos most áldozat vagy mert a párod semmibe néz és egy igazi tróger. Nem kell megsértődni, hanem kész tények elé állítod. Vagy változik, vagy kereshet mást. Sajnos most szembesülsz vele, milyen is ő valójában egy kapcsolatban... Sokan vannak így, ez ilyenkor derül ki, viszont sohasem késő lépni. Ne várd meg, míg eldurvul a helyzet... Mi lesz legközelebb?? Számoljátok, hogy ki mennyi WC papírral törölte ki a fenekét? Kicsit nevetséges ez a dolog közöttetek... Össze kell szokni, ha 1 hónap után sem változik, ki kell b*szni az utcára.

2011. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
ne érts félre nem vagyok felháborodva. csak attól féltem félre értettétek, ezért írtam újra részletesen. köszi a válaszaitokat
2011. nov. 4. 12:52
 47/57 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk mielöt összeköltöztünk tisztázva lett pár dolog. Pl., hogy a kassza közös nincs enyém meg tied hanem mienk van. A háztartási munkában a főzésen kívül segít mindenben. Megtanítottam mosni meg a mosógépet kezelni, de mondás nélkül is rendet rak ha kell vagy port töröl. Nem nagyon kellett noszogatni valahogy eloszlott a munka.

De ami nagyon fontos az a kommunikáció, az ami Téged zavar ülj le vele és beszéljétek meg.

2011. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
80%
már megbocsáss, de nekem a bevezetőből egy lakótárs jutott eszembe, nem pedig, hogy egy pár vagytok. Mikor a munkatársammal laktam együtt, akkor csináltuk ezt, hogy mindent feleztünk. Hó elején nagy bevásárlás, az is feleztük. Lakbér, rezsi felezve volt. Utána mindenki a saját vásárlásait állta. (nem olvastam végig az összes kommentet)
2011. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
mi 4 éve élünk együtt. jön a fizu kártyára, kifizetjük a számlákat. az albit az övéből, plusz levonják neki az életbiztosítást. Minden más az enyémből. De ezt úgy kell elképzelni, hogy leveszem a lóvét, van egy doboz, belerakom, aztán amire kell, kivesszük. ha bulizni megyünk, akkor arra, ha ruha kell, arra, ha a kutyát oltatjuk arra, ha kenyér kell, arra. Szerintem a költségek ilyen mértékű felezése már egy kicsit durva, még a számlát is csatolja. És ha gyerek lesz? nem ítélem el, de nem értek vele egyet. Ha már valaki közös életet kezd egy másik emberrel, akkor szerintem ez nem kéne, hogy gondot jelentsen. ezen kívűl nem várom el a páromtól, hogy mindent felezzünk, mikor én 150-et keresek, ő meg maximum 100-at.
2011. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
55%

Nem is értem, miért kell ezen ennyit problémázni...

Mi megkapjuk a fizetést, befizetem a csekkeket, hozzáadom az albérlet pénzt. Elosszuk kétfelé, hívom a főbérlőt odaadom neki. Ennyi. elmegyünk nagybevásárolni, elfelezzük. ez van hó elején. onnantól kezdve, ha én megyek boltba, én fizetek. magamtól veszek neki chipset, ha úgy van, és nem kérem el a pénzt, ha én nem eszek belőle. nem vagyok bunkó. ha ő megy boltba, ő fizet. vagy ha sok mindent vásárolt ő vagy én akkor beleszállunk. nem számoljuk ki fillérre pontosan, hogy ki mit eszik meg abból, amit megvettünk. nem tudom felfogni mit kell ezen agyalni. egy pár vagytok. előző hónapban a hónap utolsó hetére 0 ftom volt, így alakult. párom állta a kaját, egyáltalán nem volt probléma belőle, volt olyan hónap hogy ez fordítva volt. ez a párkapcsolat.

2011. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!