Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok meg a...

Ti hogyan osztjátok meg a párotokkal a közös életetek költségeit és írtatok házi rendet?

Figyelt kérdés
Ő lakik nálam, ezért pénzt nem fizet (hallottam már olyat, hogy valaki kér érte pénzt). Én tanulok még, a barátom főállásban dolgozik, és minden egyes számlát csatol nekem és felezünk. És kiakadtam arra, hogy 1500 Ft értékben vett csipszet, amiből én egy grammot nem ettem meg és azt is fizettette velem a számlában, oké, nekem is vannak olyan tételeim amit meg csak én fogyasztok, tehát elvileg egálban vagyunk. pár napja lakunk együtt és még fura az új szitu, de nem tisztáztuk le az elején mi hogy lesz. Erre kérek javaslatokat. Továbbá az is zavar, hogy nem vigyáz a tárgyaimra, úgy ahogyan azt én teszem pl: a bőrkanapéra kést és körömvágó ollót tesz, meg azon eszik és morzsáz és amikor letakarom a kanapét megsértődik nem szól hozzám semmit, mert ő már így nem érzi otthon magát... Segítsetek, hogy lássak így tisztán, hogy ne mondjak le a saját értékrendjeimről, de neki is jó legyen. Azt mondta, hogy lehet, hogy vesz egy kanapét, ami nem csak bemutatásra van, hanem használni is lehet, ahogy azt ő akarja...
2011. nov. 4. 07:58
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
66%

08:17


Te akkora ökör vagy, más a házasság, család, és megint más egy párkapcsolat, ami épphogy elkezdődött.

2011. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
amióta ez a vitánk van kerül és nem szól hozzám, lefekszik, nem jön oda nem ölel meg, elmegy mellettem, meg ilyenek. Az a baj a bútor össze is keni a falat, ha nincsen rajta takaró, de persze őt az sem érdekli, csak a kényelme.
2011. nov. 4. 08:25
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a párom(férfi) fizeti a számlákat én álom a kaját, havi egyszer kétszer megyünk nagy bevásárlásra azt én fizetem, persze abba nem csak a kaja van, hanem ruha mindig valami tárgy, valami a motorhoz valami az autóhoz.

Ha kimondottan ruházatot megyünk vásárolni általában azt is én fizetem.

Viszont a számlák mellett ő gondoskodik a téli tüzelőről és tankolást ő fizeti.

2011. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
88%
A helyedben elküldeném a fenébe, mert erre nagyon ráfizetsz
2011. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
és a legjobban az a baj, hogy nem értem miért zavarja ha rajta van a takaró? attól még ugyanúgy lehet rajta ülni. bezzeg ő kikéri magának, hogy a felső három polcon ne nyúljak semmihez és az íróasztalához nem nyúlhatok. azt is a por eszi meg... de én tűrök, és bezzeg ha egyszer szólok valamit akkor ő van megsértődve. egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet.
2011. nov. 4. 08:26
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez ennyire sérti az egóját, hogy be kell tartania a szabályokat, akkor tedd ki a szűrét.

Ha nem képes alkalmazkodni ilyen apróságban, mégis hogy gondolja a kapcsolatot?

2011. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:
08:17-es példája is jó, igaz, hogy más a házasság és más az éppen elkezdődött együtt élős párkapcsolat de ez is egy szemlélet,hogy amit köszönöm, hogy leírt! :) és mindenkinek köszi, de még írjatok! :)
2011. nov. 4. 08:28
 18/57 anonim ***** válasza:

Mi nem régóta (fél éve)élünk együtt, apukámé és anyukámé a lakás (elváltak) és apum nevére jönnek a számlák, amiket ő csoportos befizetéssel fizet, tehát az Ő számlájáról vonják, ezért mi minden hónap elején kifizetjük neki az összeget (én lakbérnek hívom, de igazából nem ez a jó szó).

Nálunk a Párommal minden pénz közös. Tehát van amikor ezt Ő fizeti, van amikor én. Általában Ő szokta és én meg a bevásárolásokat. Ha pl. kell nekem egy csizma vagy neki egy farmer, azt mindenki a saját bevételéből oldja meg. De, ha neki sürgősen kéne valami és nekem lenne több a fizumból akkor éppen akkor megvenném és az én következő ilyen jellegű dolgomat meg Ő.

Tehát mi abszolút kijövünk ebből a szempontból, úgy érzem egálban vagyunk és írásba sem kellett adni, hogy ki mit rendez, egyszerűen csináljuk.

Házi rendet nem írtunk (most látom a kérdésben ezt). Mivel az "én lakásom" és Ő költözött ide Ő próbál alkalmazkodni, hiszen itt már van egy megszokott rend, nem úgy, mintha egy pár üres lakásba költözne. Vannak amiket Ő és vannak amiket közösen alakítottunk ki, ezek a mi saját újításaink.

Talán idővel belejöttök, de a leírásodból úgy tűnik, hogy a fickó nem nagyon akar alkalmazkodni...remélem rendeződnek a viszonyok!

Üdv, 23N (a párom 30F)

2011. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
80%

Hát igen...


Szerintem is jobban bele kellene szállnia a számlákba,hiszen neki van munkája.A legjobb ha tényleg mindent felesben fizettek.Gondolom neked a szüleid vették a lakást,vagy örökölted,a te tulajdonod és jogod van ahhoz,hogy elvárd más ne amortizálja le se a bútort,se egyebet.Kérd meg,hogy vigyázzon a cuccaidra,mert nem jó ha csak gyűlik a por stb.


Én is rájöttem,hogy rossz nőként,hogy van már lakásom :/

2011. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
igen, az ő cuccai és lakóterülete iránt maximális tiszteletet vár el, de én nem mondhatok semmit, maradjak kussban, mert ő csak akkor érzi otthon magát.
2011. nov. 4. 08:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!