Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok meg a...

Ti hogyan osztjátok meg a párotokkal a közös életetek költségeit és írtatok házi rendet?

Figyelt kérdés
Ő lakik nálam, ezért pénzt nem fizet (hallottam már olyat, hogy valaki kér érte pénzt). Én tanulok még, a barátom főállásban dolgozik, és minden egyes számlát csatol nekem és felezünk. És kiakadtam arra, hogy 1500 Ft értékben vett csipszet, amiből én egy grammot nem ettem meg és azt is fizettette velem a számlában, oké, nekem is vannak olyan tételeim amit meg csak én fogyasztok, tehát elvileg egálban vagyunk. pár napja lakunk együtt és még fura az új szitu, de nem tisztáztuk le az elején mi hogy lesz. Erre kérek javaslatokat. Továbbá az is zavar, hogy nem vigyáz a tárgyaimra, úgy ahogyan azt én teszem pl: a bőrkanapéra kést és körömvágó ollót tesz, meg azon eszik és morzsáz és amikor letakarom a kanapét megsértődik nem szól hozzám semmit, mert ő már így nem érzi otthon magát... Segítsetek, hogy lássak így tisztán, hogy ne mondjak le a saját értékrendjeimről, de neki is jó legyen. Azt mondta, hogy lehet, hogy vesz egy kanapét, ami nem csak bemutatásra van, hanem használni is lehet, ahogy azt ő akarja...
2011. nov. 4. 07:58
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
82%
Az komoly.....És még ti szoljátok meg más nemzetiségnek a hozzá állását?Azoknál legalább nincs ilyen,az agyamat eldobom.Ezért adok hálát az égnek hogy adta nekem a páromat,ha ezt csinálnám vele mint amit a te párod veled és megjegyzem NŐ vagyok,úgy szájba vágna hogy, a fogaimat kiköpném és ez csak 2 hónapos kapcsolat.Szabadulj tőle,mi lesz ha babátok lesz?
2011. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
87%
Olvastam megint amit írtál,hogy gyűjtögeti a számlákat és sokszor azt se tudod mire,de kifizetteti veled.Szójlatok meg ha nem így van,de a kisboltokban sokszor csak az összeg van ráírva, a hipermarketekben van,hogy a neve is ott van amit veszel.Ennyi erővel kifizetettheti akár a sört,cigit,te meg avval a hiszemmel,hogy otthonra vesz valamit elissza,....Nem tudom,többször írtam már...gyanús.Igaz nekünk van babánk,de a párom soha nem hozza fel,hogy mit veszünk (ő keres én gyesen vagyok).Nemhogy fizessen a felét és én még nem is eszek.Főleg úgy,hogy a te házad.Ha nekem lett volna saját házam,nem fitogtatnám,de így,hogy még te fogd be a szád a SAJÁT házadban, az azért már mégis csak kiveri a biztosítékot.Ha van egy kicsi eszed (nem sértésből mondom) és jót akarsz magadnak szakíts vele.De még mindig nem árultad el,hogy mióta vagytok együtt.E.
2011. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Lapát,de gyorsan.Ahogy írták is,ez már csak rosszabb lesz!
2011. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:
lassan két hete lakunk együtt de már több mint egy éve járunk.
2011. nov. 4. 09:56
 35/57 anonim válasza:
91%
Egy év után összeköltözni, az merész... Ez egy igazi tróger, szerintem is tedd lapátra... Ez az ilyen tipikus nemtörődöm semmivel ember, aki este hazaér és ugat, hogy "mérnincs vacsora asszony". Mi lesz ha babátok lesz?? Őt is lefogja szarni, mint téged, csak legyen meg az ő kényelme. Rokonom ugyanebben a cipőben volt, ilyen pasit talált, aki mellette még k*rvázott is, a családját leszarta, a feleségét verte. Egy szónak is 100 a vége, az ilyen trógert kerüld el messzire, ez nem pasi, hanem egy megélhetési csöves!!
2011. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
Az 1 év még nem valami sok.Beszéltél azóta vele?Mielőtt együtt laktatok milyen volt?Akkor is ilyen fukar?E.
2011. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már ne vicceljetek már, 1 éve már együtt voltak mikor összeköltöztek

Mi az, hogy 1 év kevés idő.

itt nem azzal van a baj, hogy gyorsan jött az összeköltözés, hanem a csávó a nyomorult

ha 5 év elteltével költöznek össze, ez a pasas akkor is így viselkedne

2011. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

Az elején megbeszéltük, hogy mindketten havi x összeget rakunk a közösbe, amiből kifizetem a számlákat és megveszem a kaját. Aztán persze nem ment így. :) Tulajdonképpen én (nő) vagyok a kasszás. Persze nem követelem a fizetését (szép is lenne), ő adja ide a felét. A másik feléből meg elvisszük a kutyáinkat állatorvoshoz, vagy ruhát, cipőt veszünk. Éppen mire van szükség. Az én pénzem meg egy az egyben megy is a közösbe. Az alap kaja dolgokon kívül is majdnem mindent én veszek meg, mivel a párom sokáig dolgozik, így mire végez alig van nyitva bolt. Szóval a cigitől a sörig, ha chipset akar enni, vagy bármit, felhív napközben, hogy ha megyek boltba vegyek ezt vagy azt. Szóval elméletileg van mindenkinek külön pénze, de gyakorlatilag ha nekem kell valami és neki van pénze nem fogja azt mondani, hogy "az ÉN pénzemből megveszem NEKED" és fordítva sem. A lakás amúgy az enyém ahol lakunk, ha valamit meg kell csinálni, vagy venni bele azt is az fizeti, akinek van éppen rá pénze. Mindketten itt élünk, nem csak nekem vagy neki számít, hogy hogy néz ki, vagy milyen állapotú az otthonunk. Bár én felajánlottam, hogy minden költséget amit ő állt a lakáson írjunk fel, szóval írjunk valami elismervény félét, hogy ha ne adj isten arra kerül a sor, nehogy az legyen, hogy x évig arra költött, hogy az én nevemen lévő ingatlant gyarapítsa. Végül nem írtunk ilyesmiket. :)

Nekünk így a logikus.

Amit a te párod csinál az viszont lecsapná nálam a biztosítékot....

2011. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Kérdező, hallottad-e már a "fillérb.aszó" kifejezést? Én a helyedben üvöltve menekülnék ebből az együttélésből.
2011. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
jelen esetben a fillérb*ó kifejezés rám is igaz mert szóvá mertem tenni azt az idióta csipsz fogyasztását. Rám mondja azt, hogy filléreskedek, holott nem én gyűjtöm a számlákat...
2011. nov. 4. 11:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!