Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok meg a...

Ti hogyan osztjátok meg a párotokkal a közös életetek költségeit és írtatok házi rendet?

Figyelt kérdés
Ő lakik nálam, ezért pénzt nem fizet (hallottam már olyat, hogy valaki kér érte pénzt). Én tanulok még, a barátom főállásban dolgozik, és minden egyes számlát csatol nekem és felezünk. És kiakadtam arra, hogy 1500 Ft értékben vett csipszet, amiből én egy grammot nem ettem meg és azt is fizettette velem a számlában, oké, nekem is vannak olyan tételeim amit meg csak én fogyasztok, tehát elvileg egálban vagyunk. pár napja lakunk együtt és még fura az új szitu, de nem tisztáztuk le az elején mi hogy lesz. Erre kérek javaslatokat. Továbbá az is zavar, hogy nem vigyáz a tárgyaimra, úgy ahogyan azt én teszem pl: a bőrkanapéra kést és körömvágó ollót tesz, meg azon eszik és morzsáz és amikor letakarom a kanapét megsértődik nem szól hozzám semmit, mert ő már így nem érzi otthon magát... Segítsetek, hogy lássak így tisztán, hogy ne mondjak le a saját értékrendjeimről, de neki is jó legyen. Azt mondta, hogy lehet, hogy vesz egy kanapét, ami nem csak bemutatásra van, hanem használni is lehet, ahogy azt ő akarja...
2011. nov. 4. 07:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%

Ez azt jelenti, hogy a lakás rezsijét is te fizeted?

Mert akkor szerintem nagyon kihasznál téged. Amit leírtál elég megalázó jelenség. Főleg, hogy ő van megsértődve azon ha rászólsz, hogy vigyázzon a bútoraidra meg a tisztaságra. Képzeld el magad előtt; Ha most ez van, mi lenne később?

2011. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
a közös költséget is felezzük, meg gyűjti a számlákat, amiket a boltban vásárolt a konyhára.
2011. nov. 4. 08:08
 3/57 A kérdező kommentje:
én nem gyűjtöttem a számlákat, mert úgy vagyok vele, amiket én vásároltam én fizetem, amiket ő vásárol ő fizeti, ha meg nagybevásárlás kell azt közösen fizetjük.
2011. nov. 4. 08:10
 4/57 anonim ***** válasza:
92%

Egy párkapcsolatban nem csak a költség a közös,hanem a jövedelem is.

A barátod adja a teljes keresetét a háztartásba,te a tiedet,és abból vegyetek meg mindent, a rezsit is beleértve.

Az pedig alap,hogy vigyázunk a bútorokra. A szobában nem eszünk,arra ott a konyha.

Ha erre nem képes,akkor nem sok értelme van együtt maradnotok. Ez csak rosszabb lesz.

2011. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Én lakom a barátomnál. Ő fizeti a számlákat, én állom a havi kaját. Télen, mikor húzósabb a gázszámla, akkor szó nélkül kifizetek egy-egy csekket, hisz tudom, hogy ő sokkal többet költ ezekre. A többi költséget (szórakozás, stb) közösen fizetjük, de nem görcsösen, fele-fele arányban, hanem érzés szerint.
2011. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
87%

Nekem két lehetöség jöhet szóba.

1. Minden jövedelem közösbe megy és ebböl az összes költég, azaz vagyonközösség.

2. Külön kassza: mindenki a jövedelme egy részét (fele-kétharmada) beadja a közösbe, ebböl mennek a közös költségek (lakás, rezsi, nagyobb beszerzések, napi kaja), a maradékból meg mindenki fedezi a privát dolgait (csipsz, extra ital, esetleg cgi, haverokkal elmenés, stb.)

De ebböl a hozzáállásból, amit irsz a barátodról nem sok jövöt jósolok nektek

2011. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyjából felezünk mindent.


Vannak tételek, amiket csak az ő kedvéért veszünk meg, és vannak olyanok amiket csak az enyémért. Ezeket általában önmagunknak rendezzük. A közös dolgokat nagyjából felesben. A lakás kérdést pedig úgy, hogy ő fizeti az autójával kapcsolatos költségeket én pedig a rezsit. Nagyjából ez is kijön egálra. Persze filléreskedni nem filléreskedünk. Ez a nagyon leegyszerűsített változat.


Ami engem is nagyon zavar, hogy úgy érzem én extra módon vigyázok az ő dolgaira, míg ő az enyémeimre cseppet sem. Ebből elég sok vitánk van. Nekem valamiért nagyon fáj ez a dolog.

2011. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
70%

A szeretkezésért mennyit kérsz, vagy ha mindketten elélveeztek, akkor ingyenes, met egálban vagytok?

Stopperral méritek pl. a tusolás idejét is?

Majd bevezetem én is itthon ezt a rendszert: mindent felezünk a feleségemmel (házat, gyereket), a fiamnak csak én veszem a cuccokat, a lánynak meg ő!

Kíváncsi leszek, hogyan fogja bírni a GYES-ből...

:(

2011. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:

A költség része egyszerű, a rezsi fele-fele, az élelmiszerből viszont csak az, amiből mindketten fogyasztotok, tehát ha nem eszel csipszet, akkor az csak az övé. És még így is ő jár jobban, mert egy férfi azért általában többet eszik, mint egy nő. De szerintem csak akkor érdemes így osztozkodni egy csipsz árán, ha az már valóban tétel, tehát ha havonta elkölt 500 ft-ot rá, akkor legyél nagyvonalú, és ő is veled, azonban ha már ilyen ezerötöt rákölt, fizesse magának.

Csak ha már ott tartotok, hogy egy életre elkötelezitek magatokat egymás mellett, megvolt az eljegyzés, akkor legyen teljesen közös kassza.

De ennyire különböző mentalitással kétséges van-e jövője a kapcsolatnak.

Amúgy megértelek, számomra is dühítő lenne, ha valaki ilyeneket csinál, és nem vigyáz a bútorokra.

Az ottlakásért én nem kérnék pénzt, csak ha valamit tönkretesz.

Persze azért ha egy férfi lakik ott egy nőnél, illene gavallérnak lennie, és a költségekből nagyobb részt vállalni. Tehát ha elmentek moziba, kajálni, akkor ott neki lenne illendő fizetni ezeket.

2011. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
Hát figyelj érdekes egy barátod van!Nálunk minden közös, igaz itt van egy baba is.Beszélgess el vele,hogy mi legyen.Ez hosszú távon nem fog működni!Az meg főleg érdekes,hogy ő lakik nálad, de a csekkek közösen mennek.Akkor mond meg neki,hogy ő lakik nálad ezért cserébe ő fizeti a számlákat.A kaját pedig felesbe.Így gyanús,hogy kihasznál:(
2011. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!