Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan osztjátok meg a...

Ti hogyan osztjátok meg a párotokkal a közös életetek költségeit és írtatok házi rendet?

Figyelt kérdés
Ő lakik nálam, ezért pénzt nem fizet (hallottam már olyat, hogy valaki kér érte pénzt). Én tanulok még, a barátom főállásban dolgozik, és minden egyes számlát csatol nekem és felezünk. És kiakadtam arra, hogy 1500 Ft értékben vett csipszet, amiből én egy grammot nem ettem meg és azt is fizettette velem a számlában, oké, nekem is vannak olyan tételeim amit meg csak én fogyasztok, tehát elvileg egálban vagyunk. pár napja lakunk együtt és még fura az új szitu, de nem tisztáztuk le az elején mi hogy lesz. Erre kérek javaslatokat. Továbbá az is zavar, hogy nem vigyáz a tárgyaimra, úgy ahogyan azt én teszem pl: a bőrkanapéra kést és körömvágó ollót tesz, meg azon eszik és morzsáz és amikor letakarom a kanapét megsértődik nem szól hozzám semmit, mert ő már így nem érzi otthon magát... Segítsetek, hogy lássak így tisztán, hogy ne mondjak le a saját értékrendjeimről, de neki is jó legyen. Azt mondta, hogy lehet, hogy vesz egy kanapét, ami nem csak bemutatásra van, hanem használni is lehet, ahogy azt ő akarja...
2011. nov. 4. 07:58
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
van egy kisebb szoba, azt ki akarta osztani nekem, hogy az lesz az "én szobám"
2011. nov. 4. 08:35
 22/57 A kérdező kommentje:
ez olyan mint a mondás: adj szállást és majd mutatok neked határt.
2011. nov. 4. 08:39
 23/57 anonim ***** válasza:

ez így nem igazságos...


nálunk úgy áll a helyzet, hogy enyém a lakás, a vele járó költségeket én fizetem (rezsi, felújítások, új bútor, ha kell, stb) a kaját teljes mértékben ő állja (bevásárlás, néha étterem ilyesmi).


ha ruha, cipő, más saját cucc kell, akkor a saját pénzünkből vesszük.


nagyjából egálban vagyunk, nem szoktunk összekapni a pénz miatt. szerencsére van miből félretenni, és intelligensen, nagyvonalúan állunk a dolgokhoz.

2011. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Ma már írtam neked,ne hagyd rá ezeket,mert szerintem neki tetszik ez a potya.Már nem azért,de ő költözik oda hozzád és még ő dirigál?Valahogy fura egy hapi.Nem szól hozzád.Az az megsértődik.Kicsit gyerekes ez a viselkedés nem?Hány éves?Inkább tedd ki a szűrét,mert később többet kell fizetned.Sajnálom,hogy ilyen párod van:( E.
2011. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:
27 éves
2011. nov. 4. 08:50
 26/57 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg.A párom is 27 éves,de mint ég és a föld.Megundorodnék tőle,ha venne valamit és mondaná,hogy ehetsz,de fizesd ki a felét.Itt nem az egész havi kajára gondolok,hanem pl egy csomag chips-re.Ez olyan,mintha sajnálná tőled.Mióta vagytok együtt?Ha nem régóta akkor nem az tetszik benned,hogy van lakásod és nem kell albérleti díjat fizetni?E.
2011. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
mivel ő elkezdte gyűjteni a 3000 Ft-os számlákat amiket hazahozott a konyhára és október végén elszámoltatta velem, így megnéztem ezeket a számlákat és láttam, hogy miből tevődik össze a pénz. Én is sok mindent hoztam a konyhára, de nem gyűjtöttem a papírokat, valamint az intim betéteim és a személyes használati tárgyaim nem voltak ebben a számlában. és még ő érzi magát gavallérnak, mert 12000 Ft-értkében költött egyszer a boltban, amiből 3000ft úgy, ahogy van saját használati tárgya és a többiből sem láttam sok mindent. és még azt mondja, hogy az egy az egyben lenyelte. persze teljes felszereltségű lakásom és az itt meglévő fogyó eszközök használata már tök mindegy...
2011. nov. 4. 09:08
 28/57 anonim ***** válasza:

Az én lakásomban élünk, a lakást érintő költségeket technikailag én fizetem, de ha épp nincs a számlámon, akkor gond nélkül utal át annyit, amennyi hiányzik.

Az egyéb vásárlásokat többnyire ő fizeti, de ez sincs kicentizve, ha épp nála nincs elég pénz, akkor meg én.

Soha nem számolgattuk ki, hogy éppen ki mennyit ad, de szerintem nagyjából egálban vagyunk. Igaz, hogy már a férjem, de a kapcsolat elején is így működött.

Hiába friss a kapcsolatotok, ez ad egy megszokást, amitől hótziher, hogy nem fogtok eltérni még három gyerek után sem, mert a párod egyszerűen ilyen típus és nála ez így működik. Ha valakiben már felmerül, hogy ennyire kiszámolgassa a költségeket, az később se fog lemondani erről. Ez egy attitűd, ami nem fog egy csapásra megváltozni a lánykéréssel, esküvővel, vagy gyerekszületéssel.


Ez a filléres kiszámolgatás, területkijelölgetés még abból a korszakomból rémlik, amikor egyetemistaként egy idegen lánnyal laktunk együtt albérletben lakótársként és egyezkedtünk a számlákon, bevásárláson, territóriumon, berendezési tárgyak használatán. Neki még azt is kifizettem, ha elutaztam pár napra és addig ellátta a kutyámat (etetés, séta, labdázás, fülvakargatás), DE azért, mert a lakótársam volt, így üzleti társulásnak tekintettem az együttélésünket.

2011. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
30%
Mióta vagytok együtt?Mi lenne,ha az összes bevételetek közös lenne?Ezt te se tudod fizetni a végtelenségig:S E.
2011. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
90%
Ettől a pasastól szabadulj meg minél hamarabb, hidd el, ennél csak jobbat találsz. A hozzáállásából látszik, hogy nagyon agy baj van vele, hiszen nem egyenrangú kapcsolatot akar, hanem dominálni mindenek felett, és mindent a saját érdekének alárendelni. Most még csak ezeken a háztartással kapcsolatos dolgokon látod, de majd később jön a többi is, ne félj, és keresheted te a többszörösét, lakhattok a te lakásodban, neked kuss lesz a neved mindenben! Eszem megáll...alig költöztetek össze, és már kiskirálykodik, annak ellenére, hogy férfi létére te adsz fedelet neki. Nem azt mondom, hogy lábujjhegyen kellene járkálnia, de illene kompenzálnia, főkén, hogy ő kereső ember, nem hogy még a saját személyes kiadásait is felezi veled! Meg hát, a fene egye meg: ő a férfi!! Legyen már egy csöppet gáláns. Ne hagyd magad, mert teljesen a fejedre nő pár hónap alatt, és a végén azt veszed észre, hogy te tartod el őt, ő meg éli világát a saját pénzéből 8agy rajtad akarja megspórolni, összeszedni a saját otthonra való). Lapát, de gyorsan!
2011. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!