Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12-13 éves gyereknek mennyi...

12-13 éves gyereknek mennyi zsebpénzt adtok? Ha kb ennyi idősek vagytok, mennyit kaptok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 12:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

öcsém 10 éves,de 2 éve úgy kapja a zsebpénzért,hogy 5-ös jegyért 200at kap,4esért semmit,3-ért 500-at kell visszaadnia,2 és 1 szóba se jöhet:)


De jól tanul,midig van pénze,havi 5ezer kb amit kap igy,de legalább magának veszi meg a horgászathoz való hülyeségeket

2011. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Én sosem kaptam így konkrét zsebpénzt. Mamáktól kaptam szülinapra, karácsonyra egy kis pénzt mindig. Ha nagyobb összeget kaptam, akkor anyáék egy részét eltették, és beleszámították ha egy nagyobb dolgot szerettem volna kapni pl. tv, hifi.
2011. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

12:41es vagyok


Az hogy mennyit kap, az változó. Régen még csak 50 ft az 5-ös. De mára fel ment 200 ft-ra mert idővel nőttek a tárgyai és a felelőssége, plusz az igényei is és az inflációt se hagyjuk ki.

Szóval:

5: 200 ft

4: 100 ft

3: le kell vinnie a szemetet érte 1x. de ezt alapól is megcsinálja ha megkérjük rá, úgyhogy gyakorlatilag nem kap semmit a 3asért.

2-1: a házimunka változó. Lehet válogatnia pl. felmosás, mosogatás, csillártörölgetés. De ha csak 1 féle munka van a ház körül akkor nincs választás. pl utál vasalni, de ha csak az van ,akkor azt kell megcsinálnia

VAGY -> -1 jó jegy (5,4), de ezt kiválthatja takarítással.


A pénz feltétele a heti 1x-i takarítás a szobájában. Péntek pihenő nap. Szombat délelőtt pedig a szobájában kell rendet csinálnia. Felmentést kaphat pl kirándulás, betegség vagy egyéb program esetén.


Amióta bevezettük a rendszert azóta a jegyei is javultak és a pénzt is megbecsüli. A házi munkától pedig nem irtózik.

2011. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy a tanulás a kötelessége, a jó szón és a jó jegyen kívül más nem jár érte. Valamennyire egyetértek, nem kell túlzásba vinni, de szerintem is az előző válaszoló által leírt módszer az egyik legjobb. Te is dolgozol, és pénzt kapsz érte, nem jó szót. És nem csak annyit, hogy éppen hogy meg tudj élni belőle, legalábbis az esetek többségében. Az, hogy sokaknak elmegy a pénz a nagy igényeik miatt, az már más kérdés... hó végére van hogy munkatársaim üres zsemlét visznek csak, mert másra nem futja, és vajat rá meg szalámit esetleg tőlem kérnek a benti hűtőből. Szívesen adok ,nem erről van szó, de akkor ha ennyire nem marad semmi hó végére, talán nem kéne drága kocsi, és nem kéne a hó elején minden hétvégén puccos bárokba járni, meg plazma tv, és még sorolhatnám. Nagyon sokan csinálják ezt...

Na szóval a lényeg, hogy 12 éves kor után a szülőtől függetlenül is szeretne szórakozni egy egészséges gyerek, és ezt leginkább a zsebpénzéből finanszírozhatja. Nekem sosem volt zsebpénzem, egy fagyira való sem, és tudom, milyen rossz az, hogy nem ülhetek be hazafelé egy üdítőre valahová a barátnőimmel... persze később változott a helyzet, mert ünnepekre akkor már nem ajándékot, hanem pénzt kaptam, így erre volt párszáz forintom havonta 1-2-szer. De 2-3 évig semmi pénzem nem volt, és munkát sem vállalhattam, mivel csak 10-12 éves voltam. Nagyon is jó módszer, ha egy jegyet meghatározunk x összegnek, és a házimunka is plusz, a rossz jegy levonás. Így már egész en fiatalon rájön, hogy ha jól végzi a munkáját, többet kaphat és feljebb juthat, lesz pénze is, és meg is fogja becsülni, mert a munkájáért kapja.

2011. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 21 (maholnap 22), és anno a szüleimtől nem kaptam zsebpénzt... abból a pénzből gazdálkodtam, amit a rokonoktól kaptam ünnepekre (ez 2e-től 20eig bárhol lehetett, bár legtöbbször olyan 5e körül), illetve ha szükségem volt vmire, azt mindig megvették, és néha évközben is pár nem annyira szükséges apróságot. Én azért adnék zsebpénzt a gyerekemnek (nem túl sokat, főleg nem az első években... max. 2e-t havonta... meg persze az anyagi helyzetünkhöz mérten), már csak azért is, hogy megtanulja beosztani a pénzt jó korán.
2011. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

19:54 vagyok...

Pár dolgot még elfelejtettem leírni. Olyan 18 éves koráig fizetném a gyerekemnek a színházat, könyvet, szval a hasonló kultúrmulatságokat... utána is párszor, de nem mindig (szval ha hetente jár színházba, akkor nem feltétlenül)... meg párszor bulit, mozit, hasonlókat, de azt sem mindig. Cigit meg, ha cigizik, vegyen majd a saját pénzén :D...

2011. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
52%
sztem havonta 3-4 ezer ft optimális, középiskolába meg öt ezer ft kb
2011. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

12-13 évesen nem kaptam zsebpénzt. Esetenként, ha elkísértem apámat a boltba, a bevásárlókocsi tízesét, húszasát megkaphattam.

13 évesen már másik iskolába jártam, akkor rendszertelenül adott hetente, kéthetente egy kétszázast. Nem volt sok mindenre elég, sőt, csak afféle kiegészítés volt, hogy gyűjtögethettem egy dobozba. :)

19/L

2011. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
3000 havonta.. bár mostanában azt sem kapom meg:/
2012. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!