Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12-13 éves gyereknek mennyi...

12-13 éves gyereknek mennyi zsebpénzt adtok? Ha kb ennyi idősek vagytok, mennyit kaptok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 12:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
56%
Nem adok neki, csak alkalmakkor, azt gyűjtögeti, nem költi el apróságokra. Hétköznapokon egyébként mindent megkap, nem látom értelmét a zsebpénznek, amit esetleg teljesen értelmetlenül költene el. Az én gyerekeim nem is hiányolják.
2011. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Én kb. 15-16 éves koromtól kaptam zsebpénzt nagymamámtól, havi először 5 e Ft-ot, aztán 6-7-8-10, majd 11-et 19 éves koromig. Hozzá kell tenni, hogy a szüleim elváltak, és anyu nem tudott volna zsebpénzt adni, meg néha még amúgy is szűkösen voltunk (kb. én adtam neki a zsebpénzemből), meg hogy mama vett nekem egy mobilt, amit külön nem fizetett, tehát arra is kellett. És neki elég jól megy.

23 L

2011. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
ÉN havi 10ezret soknak találok, úgy, hogy a gyerek enni visz suliba, ebéd vacsi van, ruhát, könyvet mindent kap, sőt, ha osztálytársának szülinapja van, azt sem a zsebpénzéből kell vennie.
2011. jún. 8. 12:53
 14/39 anonim ***** válasza:
ma 12:52 vagyok: 12-13 évesen meg előtte néha csak úgy kaptam valamennyi aprót, főleg ha apunak jó kedve volt. Azt gyűjtögettem, volt egy malacperselyem (most is megvan^^). Ünnepekre nem szokás nálunk pénzt adni (max. ballagásra).
2011. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Én 10 éves koromtól kezdve kaptam...kb ma heti 500ft megfelelőt vagy olt mikor kevesebbe, de többet soha és nagyon jól megtanultam beosztani a pénzem, és a korlátaimat átlátni...szerintem hasznos....
2011. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
12.55: igen, én is ezt az összeget érzem helyesnek. Én anno nem kaptam zsebpénzt, de mindent megkaptam. Ha már zsebpénz, akkor a heti 500 jónak tűnik. Úgy gondolom, a havi 10ezer inkább semmittevésre nevel, és ilyen korban még ellenőrizni is kellene mire költi a pénzt.
2011. jún. 8. 13:00
 17/39 anonim ***** válasza:
Nekem is sok lett volna az a kb. 10 e, hogyha mindent megkaphattam volna. De ajándékokat (családtagoknak, barátoknak), telefont, sőt sokszor bérletet, nagyszüleimhez buszjegyet, c-vitamint, egy-egy ruhadarabot stb. ebből vettem. Ja és nassot, mert az otthon tabu volt nagyrészt. :) Főleg, mivel nem volt rá. És néha adtam belőle a közösbe is.
2011. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Ennyi idős koromban havi 1000 Ft-ot kaptam. (8éve)

Többre ne is volt szükségem, mert menzás voltam, szüleim is megvették ami kellett.

A zsebpénzemből vettem valamilyen ifjúsági magazint, a többit félretettem, jól jött ha valakinek ajándékot kellett vennem.

2011. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Ja bocs, gimis koromról írok... bocsbocs.
2011. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
13.00: persze, ez így más, mert így a saját fenntartásodra költötted nagy részét. Ez rendben van így.
2011. jún. 8. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!