12-13 éves gyereknek mennyi zsebpénzt adtok? Ha kb ennyi idősek vagytok, mennyit kaptok?
12:41
Figyelj, ez a gyereken, és a szülők anyagi helyzetén múlik. Amennyiben kaját otthonról visz, ruhát, stb, megkapja, akkor olyan havi 5000nél több tényleg irreális.
Mondom, én ezt leginkább a tanulmányi eredményekhez kötném, hisz jelenleg az az ő "munkája".
Pl. 1-esnél ő fizet 300at, 2-esnél 200at, hármasnál semmi, 4esnél én adok 200at, 5ösnél 300at. Valami ilyesmire gondoltam.
Én sosem kaptam, csak ünnepekre, és abból megvettem magamnak amit akartam. 10 éve koromtól kezdve ajándékot ne mis kaptam a családtól, csak pénzt, kerek szülinapra, nagykorúságra, vagy valamilyen ballagásra nagyobb összeeget, mint egyébként. A suliban a könyveimet és felszereléseimet 10 éves koromtól én fizettem és vettem meg, a ruhát, kaját és rezsit a szüleim állták. Amit ezen felül szerettem volna, könyvet, játékot, ropogtatnivalót, azt magamnak vettem meg az esetek 95%-ában.
Nekem még nincs gyerekem, de tervezzük párommal, és már beszéltünk erről is, holott tudom, hogy még jópár év mire akkora is lesz a gyerek, hogy érdemes legyen. Mi úgy egyeztünk meg, hogy minden gyerek születésekor lekötünk számukra kb félmillió forintot, hosszútávra, amihez nem nyúlunk hozzá tényleg csak végszükség esetén. Ezen felül ha óvodás korukban pl elküldjük őket boltba valamiért, a visszajárót megtarthatják. Alapvető dolgokat persze megkapnak majd, ha szeretnének valami játékot, azt meglátjuk. Első osztálytól kezdve bevezetünk olyat, hogy minden héten vagy hónapban van egy összeg, amit növelhetnek, ha jó jegyet kapnak, vagy versenyen jól szerepelnek, egyáltalán kijutnak, besegítenek otthon, illetve csökkenthetnek ezek ellenkezőjekor. Mostani pénzben számolva heti 1000-1500 ft lenne ez az összeg, amit növelhetnek csökkenthetnek néhány száz ft-tal. Idősebb korukban kicsit más szabályokkal, de hasonlóképpen, kicsit magasabb zsebpénzalappal. Ja, és az is lehet, hogy bankként működünk, ha pl egy heti pénzét nem költi el, egy ft-ot sem, köv héten 1-200 ft-tal többet kap a takarékosságért cserébe.
Ünnepekre kapott összegeket a családtól illetve tőlünk a számlájukra adjuk hozzá, ezt az összeget vagy az egyetemi éveik támogatására fordítjuk, vagy esetleg lakásvásárlásra, stb. Fontosnak tartjuk, hogy megalapozzuk a gyerek jövőjét, nem csak annyiból áll számomra a szülőség, hogy veszek neki kaját-ruhát 18 éves koráig, aztán mehet amerre lát. A mai világban szülő segítség nélkül nehéz elindulni, és erre takarékoskodunk és ezért dolgozunk már most is. Nem azért ,hogy minden évben álomnyaralni menjünk, hanem hogy legyen jövője a gyerekeinknek, könnyebb, mint egyébként. Persze a nyaralás is fontos, de belföldön is nagyon szép helyek vannak. 10 évente egy külföldi nyaralás bőven elég. Ha választanom kell, hogy egyetemi-főiskolai évei alatt segíthetem a gyerekemet, vagy elmehetnek minden évben egy-két hétre nyaralni, hát inkább az első. Pihenni itthon is tudunk, és néhány évente egy nyaralás elég. Kiránduláshoz, 1-2 napos akcióhoz meg nem kellenek százezrek, az lehet bármikor.
Sohasem kaptam sem én, sem a testvérem. 15 évesen elmentünk dolgozni suli mellett, és azt a pénzt meg tudtuk becsülni utána..
Ha a létfenntartása finanszírozva van, akkor felesleges csillagászati összegeket adni a kezébe. Azzal csak annyit ér el a szülő, hogy a gyerek később nem becsüli meg és nem tudja beosztani a pénzt, no és hozzászokik, hogy a szülők a kezébe adnak mindent.. Heti 500 Ft szerintem elég, így tud gyűjtögetni ha akar, vagy beülhet cukrászdába a barátnőivel, vagy nem is tudom, mire költ egy ilyen idős gyerek a pénzét..
"Én úgy gondolom, hogy nem csak a szülők anyagi helyzete a döntő, hogy mennyi zsebpénzt kap a gyerek."
Pontosan ezt mondtam én is, a gyereken is múlik. Ha bukdácsolna, tiszteletlen lenne, stb, nyilván egy lyukas garast se látna. De szerintem a heti 500 ft kevés a jelenlegi árak mellett. Egy gombóc fagyi 160 ft, amikor megláttam azt hittem lepetézek...
"vagy nem is tudom, mire költ egy ilyen idős gyerek a pénzét.."
Ugyan arra, mint egy felnőtt költi a saját "költőpénzét".
Elsősorban társasági életet él. Fagyizni jár, kajálni, uszodába, stb. Nyilván ennyi idősen már nem akarnak folyton a szülők közelébe lenni, önállósodni akarnak, kibeszélni a fiúkat/csajokat, stb, úgy hogy csak ők vannak.
Egy lány ezenkívül vehet magának valami tinimagazint, valami szép bizsut, vagy hajbavalót, amit meglátott, esetleg egy szájfényt a drogériában, vagy valami egyéb apróságot ami boldoggá teszi.
A fiúk autósmagazint, a kedvenc zenekaruk pólóját, vagy épp azt a lányt hívják meg egy hamburgerre, aki tetszik nekik.
Most csak pár példát mondtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!