Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyuékat arra...

Hogy vegyem rá anyuékat arra hogy adjanak zsebpénzt? 13 éves múltam.

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Vegyél erőt magadon, és mondd nekik, hogy a kutya fáját és a kutya farkáját, ideje lenne, h pénzt adjanak neked, főleg ha nem akarják, hogy unokájuk legyen, mert az óvszer se két fillér.
2009. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze, miért is lenne szükséged egy kis saját pénzre (pl. büfében szeretnél néha kaját, csokit venni, szeretnéd megtanulni, hogyan oszd be a pénzt, mégha csak pl heti 500 forintról van szó vagy épp gyűjtenél valamire)

Azért, hogy csak legyen, viszont sztem nem érdemes kérni, ilyen korban még úgyis gyakorlatilag mindent megkapsz a szüleidtől.

2009. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sose kaptam zsebpénzt. 16 évesen amikor elkezdtek igényeim lenni, elmentem diákmelózni, amit azóta is csinálok. Mégis felnőttem zsebpénz nélkül.

22L

2009. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Dolgozz meg érte,amerikába nagy divat hogy a gyerekek házimunkát végeznek és ezért kapnak zsebpénzt,beszéld ezt meg a szüleiddel.Például: felmosogatsz,ruhákat kiteríted elpakolod,takarítsz stb...de persze ez attól is függ hogy a szüleid hogy állnak anyagilag.

2009. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

A varázsszó: DOLGOZZÁ!


Én 14 évesen kezdtem el diákmunkázni, most 17 vagyok, van, hogy 12 órázok (szabálytalanul), és amit utalnak azt osztom be!


Sőt, azon felül, hogy én fizetem a sulis kajámat stb. még telik luxusra is (Drágább cipő, pulcsi)


Utolsó hozzászólónak: nagy baromság ez az amerikai példa én FIÚ VAGYOK és mégis mindig én vasalok, hogy anyámnak több szabadideje legyen! És tudod mit kérek érte: SEMMIT!!


Aki ezért pénzt kér, az .... anyád nem kér pénzt, mert felnevelt stb.


Pfff... UI: lehet lepontozni!

2009. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Háát nem is tudom,mondjuk úgy,hogy szépen odadöcögsz a kis lábacskáidon a szüleidhez,és kinyitod a kicsi szád,és elmondod hogy ez és ez a problémád,és megbeszéleitek.

Vagy mondjam nekik helyetted én?

2009. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 vagyok, de soha nem kaptam zsebpénzt és igazából nincs is szükségem rá. Rokonoktól mindig csurran cseppen valami, meg amúgy is ha valamit szeretnék (persze reális dolgot, nem egy házat) akkor arra adnak pénzt.
2009. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

B@szki jó hogy a mai világban egy ilyen helyzetet nem tudsz magadtól megoldani!

Már várom hogy 16 évesen mikor írod ki hogy hogyan vegyél meg a boltba 1 kiló kenyeret!

2009. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hozz fel nekik minél logikusabb érveket! Persze csak akkor, ha olyan az anyagi helyzetetek. Pl. ha már fiatal korodban van saját kasszád, jobban megtanulod beosztani a pénzt, és kevesebb gondod lesz ezzel felnőttként. Ilyeneket mondj, hátha megenyhülnek!
2009. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az anyagi helyzetes dologgal vitatkoznék. Én pont hogy azért kaptam zsebpénzt gyerekkoromban, mert nem volt túl jó az anyagi helyzetünk, és nem engedhettünk meg magunknak olyat, hogy megkívánok valami cuccot, és megveszik a szüleim. Inkább havonta kaptam egy kis pénzt, szépen gyűjtögettem magamnak, és ha összejött annyi, megvettem, amit akartam.
2009. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!