Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyuékat arra...

Hogy vegyem rá anyuékat arra hogy adjanak zsebpénzt? 13 éves múltam.

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 15:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én sohase kaptam zsbepézt,pedig jo lett volna néha ha én si vehetek egy üditöt a büfében,vagy egy màrkàsabb sampont.

Nem kaptam,az anyagi heylzet nem engedi.Az ellen pedig ellene vagyok,hogy hàzimunkàért cserébe.Akkor màr ne is segitsen a szüleinek,csak pénzért?

Anyànk se kapott zsebpénzt,mikor éjjelente virrasztott az àgyunknàl régebben.Szerintem egyszerüen mondd meg hogy szeretnél zsebpénzt,ha lehetséges,mert te lehet a létfontossàgu dolgokat megkapod,de néha megkivànod,ha baràtnö vesz egy csokit,te meg nem tudsz,vagy hasonlo.

2009. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
erre nem lehet mit mondani, mert családonként eltérő és tök egyéni módokon is lehet ez jó, szóval van ahol a házimunkáért cserébe módszer válik be, vanahol a rendszeres heti összeg és stb, ezt nektek kell tudni
2009. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én se kaptam soha de mondjuk köv hétvégén is megyek szüretelni.

14/F

2009. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13 évesen még csak illegálisan dolgozhat! Ami többet árt mint használ, mert ha elkapják fekete munkáért majd a szülei fizethetik ki a büntetését. Kérd meg a szüleid, hogy nyissanak Neked egy junior bankszámlát, amire havonta utalnak egy-két ezer forintod, amit ha szeretnél gyűjtögethetsz valami értékesebb dologra, vagy elköltheted apróságokra is, így megtanulod beosztani a pénzed. De az tényleg nem rossz ötlet, hogy előtte összeírsz egy kis listát, amit megmutatsz a szüleidnek, hogy miket vennél a pénzből. Én sokáig havi 3000-et kaptam, volt, amikor mentem mellette diákmunkára, és gyűjtöttem hozzá.
2009. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit off, de: hol tudna valaki VIDÉKEN diákként dolgozni, amikor a felnöttek se kapnak semmilyen munkát?

Tudna valaki példákat mondani? (Mert a barátnöm - négy gyerekes anya újságkihordással keres valamennyi pénzt, amit diákoknak szoktak nagy(obb) városokban ajánlani.)

2009. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13 évesen elvileg még nem dolgozhatsz...bár ilyen lazább dolgokat szerintem el lehet vállalni, mint ahogy az előzőek is írták szőlőszedés, esetleg segíteni a ház körül pár forintért idősebbeknek.
2009. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

én sosem kaptam úgy igazán zsebpénzt, ha kellett valami elzarándokoltunk a boltba( ruha, cipő, műszaki cikk) anyukám szépen megnézegette a kiválasztott árut, megkérdezte, hogy mégis miért van rá olyan nagyon-nagyon szükségem, és ha jónak látta, megvette. ezzel nagyon jól megtanultam érvelni amellett ami számomra fontos volt :)

persze az alapdolgokat enélkül is megkaptam. suliban is volt kajapénzem, de ha valami úgymond luxusabb dologra kellett, akkor megnézte anyum, h mégis mi az.

ezt jó dolognak tartom, mert ha csak elküldene a boltba, h vegyél magadnak ruhát, akkor lehet tele lett volna a szekrényem használhatatlan darabokkal :)


16 évesen mentem először a barátnőimmel vásárolgatni, és azóta is csak kérnem kell, de külön zsebpénzt nem kapok. be tudom osztani a pénzt, kétszer is meggondolom, hogy mire költsem. lehet, hoyg egyik nap meghalnék egy új táskáért, de ha elkölteném, akkor másnap nem lenne mit ennem...

2009. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Beszéltél már velük erről? Mit mondtak,miért nem kapsz?

Mondd el nekik, mire kell a pénz.

Menj el bevásárolni - vannak szülők, akik ilyenkor odaadják a gyereknek a maradékot.

Ha rossz az anyagi helyzetetek, nem tudsz mit tenni - kérj a nagyszüleidtől, ők nem szoktak adni, vagy más rokon?

Én úgy tudom, csak 16 éves kortól lehet diákmunkára menni, és nem olyan könnyű kapni. Napszámba esetleg elmehetsz, de mint írták, rizikós, mert fekete munka, és nem is biztos, hogy bírod. Meg én alapvetően amellett vagyok, hogy most vagy tanul az ember, vagy dolgozik - egyetem alatt mindkettőt csináltam, és az lett a vége, hogy egyiket se tudtam elmélyülten, szívvel-lélekkel, jól.

2009. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sikerült:) Napi 100 ft..és ma már meg is kaptam!:D
2009. szept. 30. 17:41
 20/22 anonim ***** válasza:
Na, örülök! :) (utsó válaszadó)
2009. okt. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!