Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12-13 éves gyereknek mennyi...

12-13 éves gyereknek mennyi zsebpénzt adtok? Ha kb ennyi idősek vagytok, mennyit kaptok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 12:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
68%
én 16 és nemkapok:D
2011. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit sem kaptam. Szülinapra, névnapra, Karácsonyra szoktam ajándék mellé egy kevés pénzt is kapni, és azzal kellett gazdálkodnom. Nálunk sem lesz zsebpénz, csak ha tényleg kell valamire.
2011. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem olyan idős koromban a tanuláshoz volt kötve a zsebpénz.Kaptam havi 3-4ezret ,de ha 1est kaptam mindet visszavették és kezdhettem ujra gyűjteni. 3ezerből még reggelit is lehet venni bőségesen reggelente.
2011. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
60%

Havonta megnézem az ellenőrzőjét és ahány jó jegy annyi zsét kap.


Ha rossz jegye vagy, akkor -1 jójegy, de házimunkával ledolgozhatja és akkor 0ról indul megint.


Nálunk bevált.

2011. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs szükség előre meghatározott zsebpénzre, esetleg valamennyi kajapénzre (mondjuk napi 200 ft)

Akkor adnék neki ha teljesít valamit. Mondjuk 5ösért. Ha valamit meg szeretne venni, szóljon és meglátjuk.

2011. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%

én 17, és én se kapok. ha valami kell, kaja, innivaló pluszba otthonra, mer megkívánom, szólok anyuéknak, és ha mennek boltba, akkor kapok. barátommal távkapcsolatban élünk, az ingázást fizetik, ha este elmegyünk valahova akkor szoktam kapni még pluszba, de ha ruhára, vagy valami ékszerre, stb-re kell, akkor azér dolgozzak meg. szerintem még így is elkényeztetnek, hülyén szoktam érezni magam h az estét "ők fizetik".

17L

2011. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem kaptam egy ft-ot sem. :S
2011. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Én 12-13 évesen nem kaptam zsebpénzt.

Ha szükségem volt valamire, a szüleim úgyis megvették (ruha, illatszer stb.), ha meg valami "extra" dologra vágytam, akkor ünnepekre megkaptam.

Meg néha kaptam egy-egy százast, hogy az iskolai büfében vegyek kaját, de ennyi.

16 éves koromtól volt konkrét zsebpénzem, ha jól emlékszem akkor havi 3000 Ft.

Később, mikor továbbtanultam 18 évesen (OKJ-s képzés, tehát járt még a családi pótlék), akkor megkaptam azt, kb. 10 ezer forint volt akkor, de abból viszont már meg kellett vennem a bérletet és ha akartam telefontöltést, azt is.

L/24

L/24

2011. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Mikor ennyi idős voltam szerintem nem kaptam zsebpénzt, mellettünk volt a sulim. Aztán gimibe mentem és így már napi 500Ft-ot kaptam. Jelenleg is suliba járok napi 500Ft + 1 doboz cigi. Nyaranta dolgozom, akkor nem kérek.

21/L

2011. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
12.41-es, ha itt vagy még! Kb mennyit kap így a gyerek havonta?
2011. jún. 8. 12:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!