Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha a feleség...

Miért van az, hogyha a feleség csalárd, akkor ribi, ha férj akkor a feleségben keresik a hibát?

Figyelt kérdés
Valahányszor kiírnak itt egy kérdést, hogy férj csal, a válaszolók többsége megkérdezi, hogy nem hízott-e meg a nej, igényes maradt-e.
2011. máj. 27. 18:56
 81/101 anonim ***** válasza:
Az ilyen válaszadók ósdi felfogású férfiak,vagy önbizalomhiányos nők,akik nem akarják biztatni a többi nőt a megcsalásra,mert félnek hogy elszeretik a párjukat.
2011. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
92%

Azért mert mind a két választ a férfiak írják! Ha a felesége megcsalja akkor naná, hogy ribinek hívja (sokkal keményebb szavakkal) és a többi férfi is. Ha a férj csalta meg a nőt akkor is a pasik kérdezik, hogy bocsi nem híztál meg, nem úgy nézel ki mint a 10 napos szemét?

Ha valaki valakit megcsal az otthon a kapcsolatban nem kap meg valamit. Ezt keresi meg egy másikban. Tökmindegy, hogy nő vagy férfi az illető, ugyanolyan hibás, mert ha valamit nem kap meg akkor szólhatna is, illetve a másikat is érdekelhetné, hogy a párja jól érzi-e magát a kapcsolatban. Mindig MINDKÉT fél hibás. Csak nem mindegy kit kérdezel meg, kinek a véleményét hallod.

Nekem teljesen mindegy ha egy nő csalja meg a férjét vagy egy pasi a feleségét. Gerinctelen húzás, előbb illene próbálkozni a kapcsolat helyrerakásával (elmondani mi hiányzik, mi rossz) és ha ezután nem sikerül a dolgot megoldani akkor szét kell menni, akkor nem csapja be egyik fél se a másikat, nincs megcsalás. De általában mindig csak 1-1 dolog hiányzik (pl szex, törődés, stb) a többi tényező (anyagi háttér, gondoskodás, akár szeretet is, biztonság) megvan és azt nem akarják eldobni. Ez önző dolog. Épp ezért nincs különbség férfi és nő között.

2011. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom, itt egyesek értelmi képességeit meghaladja az egyszerű szövegértelmezés.

Senkit egy szóval nem mondta, hogy a megcsalás egy elfogadható dolog akármelyik fél részéről. Volt egy kérdés, amire válaszoltunk többen, észérvekkel, nem teljes ócsárolás közepette. De úgy látszik, itt csak arra van igény, meg demagóg szövegekre.

Még egyszer leírom, a megcsalást én sem tartom elfogadhatónak egyik fél részéről sem. Mind a kettőnél ugyanolyan gerinctelenségnek tartom.

Ennek ellenére vannak több 10 ezer éves gyökereink, amik meghatároznak egy szemléletet is, mert ott van a génjeinkben. Legyetek szívesek nem vitatkozni a biológiával, pontosabban az etológiával.

Az meg külön vicces, ahogy itt egyesek leírják, hogy "de ha nem is lehet gyereke, mert védekezik", stb. Ők hiába olvasták végig a 8 oldalnyi kommentet, mert látszik, hogy egy mukkot nem értenek az etológiából.

2011. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem a szociális elvárásnak mi köze a biológiához. Persze, hogy vannak dolgok, minták kódolva a génjeinkbe, de ha azok alapján működnénk akkor matriarhális társadalomban élnénk, ahol a nők irányítanak (jó oké a felszín alatt mégis csak ez megy :)). A génjeinkbe kódolt dolgokat olyan erővel nyomja el az erkölcs, hogy az emberi evolúció és szelekció is nehezen vizsgálható, nemhogy egy olyan összetett tényező mint a hűség (szociális értelemben). A hímeknek az a céljuk, hogy sok utódjuk legyen (sok nő tud sok utódot szülni), a nősténynek meg az, hogy TÖKÉLETES vagyis épp utódja szülessen, ami sikeresen tudja továbbadni a genetikai kódját a következő generációnak. De ezt a társadalmi elvárások elnyomják. Épp ezért itt nem lehet biológiával magyarázni dolgokat. Mert azok inkább kifogások, mint magyarázatok. Nem lehet azért felmenteni a férfiakat, mert ösztöneikre hallgattak, hisz a társadalmi normák lényege, hogy azokra hallgasson, ha azok ellen vét akkor ebből a szemszögből ugyanolyan etikai hibát vét, mint egy nő.
2011. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a társadalmi elvárások a biológiából ("ősi ösztönök") fakadnak, hiszen az emberek olyan dolgokat várnak el egymástól, amiket maguk is jóknak látnak. Márpedig az, hogy mit látnak jónak, az "ősi ösztönöktől" is függ. És innentől kezdve újra végig lehetne zongorázni az egészet, de fölösleges, mert úgyis olvastad már az eddigi kommenteket. Egyébként senki sem mentette fel a férfiakat a felelősség alól, a válaszolók csak megpróbálták elmagyarázni, miért állnak hozzá egyesek úgy, ahogy.

Legalábbis nekem ez jött le az eddigi magyarázatokból. De javítsatok ki, ha tévedek!

2011. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
100%
A szociális társadalmi elvárások igencsak ellene mennek a biológiai ösztönöknek, épp azokat szeretik előszeretettel elnyomni, de még mindig nem értem ennek mi köze ahhoz, hogy ha egy pasi félrelép az miért elfogadottabb, mint ha egy nő teszi. Hisz ugyanazt azt esküt szegik meg, ugyanúgy átverik a másikat és megalázzák.
2011. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elmondok egy szemelyes elmenyt. Nemsokara nosulok, mar csak azert is aktualis.

Szoval, nem egyszer hallottam mar nos ferfi ismeroseimtol ezt, de most az elmult napokban ismet 2 ismerosom is mondta ezert jutott eszembe. Szoval a nos ferfiak egy resze (nagy resze?) azt mondja, hogy "Sose nosulj meg!" Amikor jon a kerdes, hogy "Miert" akkor az a valasz (kivetel nelkul mindegyiktol), hogy hazassag utan a nok megvaltoznak, sokkal kevesebb a szex, vagy egyaltalan nincs is.

Szoval ez lehet egy ok amiert felre mennek, es a fent emlitett genetikai vonatkozas miatt, (himek szaporodasi osztone) elfogadottabbnak tartjak, hogy ok mas "nosteny" utan neznek, ahol kielhetik ezt.

Igy kapcsolodik a 2 dolog, a megcsalas es a no hibaztatasa.

Hansulyozom, hogy nem vedem egyik oldalt sem es nem kerek a demagog fdelre magyarazasbol sem.

biztos a noknek is van ilyen velemenyuk a ferfikarol de mivel en ferfi vagyok ezaltal ferfak velemenyet hallom ebben a temaban igy csak arrol tudok nyilatkozni.


u.i.: De szar, hogy ennyit kell mentegetozni azert, hogy ne kezdjenek el itt ocsarolni a hozzaszolasomert. Bar igy is fognak biztos. :)

2011. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk házasság után is annyi a szex mint előtte heti 3-4. Szóval ez is általánosítás, hogy a nő megváltozik :)

De tény, hogy sok pasi ismerősöm mondta, hogy házasság, összeköltözés után a nők megmutatják az igazi oldalukat. Én ezt nem értem, elejétől fogva őszinte voltam a párommal/férjemmel. Elmondtam, hogy én ezt és ezt nem szeretem, cigi füstöt sajnos nem bírom elviselni, néha elborul az agyam ilyenkor szóljon nyugodtan rám stb. És miután összeköltöztünk később meg mikor összeházasodtunk semmin nem lepődött meg. Tudta milyen vagyok, nem játszottam meg magam, mert tudtam úgyis kiderül előbb-utóbb a valódi énem. Így elmondhatom, hogy nem árultam zsákbamacskát és ő a hibáim ellenére is nagyon szeret és nem kell meglepődnie, hogy jé ezt a nőt vettem el??? :D

Lehet ha becsapom és rájön, hogy akibe beleszeretett nem létezik ő is másfelé nézelődne.

2011. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
100%

15:37


Szerintem te egy ritka kivetel vagy. :)

A legtobb ember megjatssza magat, ki jobban, ki kevesbe, ami (most egyesek biztos megint nem ternek magukhoz) tok termeszetes es szinten az allatvilaghoz es az osztonokhoz vezetheto vissza.

Akik nem hisznek ebben meg lennenek lepve ha tudnak, hogy mennyi, "modern" es divatos mozdolat, csabitasi techika, stb... vezetheto vissza az allati vagy osi emberi osztonokhoz. Csak idovel finomodtak a mozdulatok.

a nok csabosabbnak, termekenyebbnek a ferfiak nagyobbnak erosebbnek akarnak latszani amiota vilag a vilag.

Erre vannak modern techikak de tobb ezer vagy millio eves osztonok vezerlik.

Pelda:

Az utobbi evtizedekben hatalmas divat a testepeites. De ha megnezi barki akkor az allatvilagban ez mar regesreg mukodik. Nagyon sok fajnal a parzasi idoszakban vagy nosteny elott a himek felfujjak magukat, azzal probalnak "udvarolni", hogy nagyobbnak latszanak, ezt ma a testepites helyettesiti es ha megnezitek akkor egyszeruen meg vannak orulve erte az emberek es tenyleg azt hiszik, hogy annal ferfiasabbak minel nagyobb tomeget pakolnak magukra, meg akkor is ha az egyaltalan nem minosegi hanem egy pocakos gorilla lesz belole. De oszton, hogy nagyobb akarjon lenni, hogy impozansabb legyen.

Noi pelda:

Ki nem hasznal vagy hasznalt ruzst, minimum fiatal koraban?


Akkor ide masolok valamit errol a temarol szakirodalombol:


"Ajakrúzs

Ha egy no érzéki izgalomba jön, ajka, melle és nemi szerve vérrel telik meg, és így duzzadtabb, vörösebb lesz. A szájfesték használata több évezredes módszer, amely a felizgatott no vörössé vált nemi szervének utánzását szolgálja."


Ennek fenyeben az eredeti kerdesre adott, osztonokkel kapcsolatos valasz is helyen valo valamelyest, ami nem azt jelenti, hogy jogos felrelepni (mar sokadszor hangsulyozva azok kedveert akik meg mindig nem ertik).

2011. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
:)
2011. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!