Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfi 2 millát keres, nő 30...

Férfi 2 millát keres, nő 30 ezret, férfi semmiben nem segíti a nőt, ebből mi lesz/lehet?

Figyelt kérdés

Mindez családalapítás előtt.

A nő nem mer ezzel a felállással gyereket vállalni, pedig mindketten szeretnének. Házasság tervbe véve.

Férfi uralkodós típus; tipikus pénz beszél, kutya ugat felállás.

Mindketten szeretik egymást.

Mi várható ebből?

Mit lehet tenni, hogy jó legyen?


2011. máj. 17. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:

Ezt a NANE tájékoztató kiadványából másoltam ki, szerintem pipálgasd, hogy mi illik rá. Kiemelném, hogy a bántalmazás akkor is az, ha nem fizikai síkon jelenik meg!!



Korai figyelmeztető jelek a bántalmazó férfi viselkedésében:


ƒ Féltékeny: féltékenységéért a partnerét hibáztatja és elvárja, hogy az beszűkítse az életét.

ƒ Kontrollál: szabályozza a nő szabadidejét, öltözködését, baráti körét, étrendjét, pénzét (később akár ürítkezését, alvási idejét is).

ƒ Korán elköteleződik: már a második randevún megkéri a nő

kezét, és közös életüket tervezgeti.

ƒ Irreális elvárásokat támaszt: egy nő mindig legyen ápolt és szép, mindig legyen szexuálisan elérthető, az általa vezetett háztartás legyen mindig hiba nélküli.

ƒ Elszigetel: a nő nem tarthat fent őszinte kapcsolatokat a családjával, barátaival vagy munkatársaival.

ƒ Saját problémáinak forrását másokban keresi: nem vállal felelősséget sem a cselekedeteiért, sem az érzéseiért. Erőszakos

viselkedése vagy önuralma elveszítése miatt hajlamos másokat vagy a nőt hibáztatni.

ƒ A vitákat merev elzárkózással vagy befolyásolással zárja le.

ƒ Túlérzékeny: apró ingerre is támadóan reagál, vagy esetleg

mindig az ő érzéseivel/problémáival kell foglalkozni a kapcsolatban.

ƒ Kierőszakolja vagy megtagadja a szexet.

ƒ Sértegeti a nőt, bántó, megalázó dolgokat mond neki.

ƒ

2011. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:

Szintén a kiadványból szemezgetve:


A társadalom azt tanítja, hogy az „igazi” férfi:

ƒ Úr a házban, aki tekintéllyel bír a többiek előtt.

ƒ Felelős a család anyagi biztonságáért.

ƒ Irányít és másoknak utasításokat ad.

ƒ Nyíltan kimondja a véleményét.

ƒ Elvárhat a családtagoktól bizonyos szolgáltatásokat (mosnak

rá, főznek rá, takarítanak utána, kiszolgálják).

ƒ Minden helyzeten úrrá tud lenni.

ƒ Nem mutatja ki az érzelmeit (fájdalmát, félelmeit, gyengeségét).

A fiúk már korán megtanulják, hogy a nőket és a gyerekeket

a férfiak tulajdonának lehet tekinteni, akik ellenőrzésre, irányításra és fegyelmezésre szorulnak. E célra egy férfi erőszakot is használhat, ha „oka” van rá. „Soha ne üss meg nőt, hacsak…” és ő dönti el, van-e rá oka. Akárcsak azt, hogy meddig mehet el a bántalmazásban. Az erőszak ráadásul számos előnnyel jár az alkalmazója számára:

ƒ Minden helyzetben nála marad a másik feletti hatalom és

uralom.

ƒ Gyorsan lezárhat minden számára fontos kérdést és vitát,

ráadásul a dolgok úgy fognak történni, ahogyan ő akarja.

ƒ Kiélheti valakin a feszültségét.

ƒ A társa ingyen dolgozik rá, eteti, tiszta ruhával látja el, törődik a gyerekeikkel, neki viszont annyi szabadideje van,

amennyit csak akar.

ƒ Mindig ő van a figyelem középpontjában.

ƒ Ő rendelkezhet a pénzzel és irányíthatja a közös anyagi ügyeket.

ƒ Elsősorban az ő szakmai előmenetele, személyes érdekei és céljai érvényesülnek a kapcsolatban.

ƒ Az ismerősök előtt a férj és apa szerepét és státusát élvezheti anélkül, hogy otthon bármit is tennie kéne ezért.

ƒ Barátai és ismerősei elismerését élvezheti erőszakos viselkedéséért.

ƒ Elkerülheti a közelséget, intimitást és bensőségességet, amelyektől esetleg szorong.

ƒ Nem kell felelősséget vállalnia a többi ember vele kapcsolatos érzéseiért és ellenérdekeiért.


Az alábbi érvek, melyek valós férfiaktól hangzottak el, konkrétan rámutatnak a családon belüli erőszak mögött meghúzódó, széles körben elfogadott normákra, melyek szerint a férfiaknak vezető szerepet kell játszaniuk a párkapcsolatukon belül, és uralkodniuk kell a nőkön:

„Egy férfi nem hagyhatja, hogy egy nő parancsolgasson neki.”

„Szerintem egy férfi nem engedheti meg, hogy egy nő mondja meg neki, mit tegyen. A férfinak kell döntenie.”

„A nőkkel nem lehet ésszerűen bánni. Sokkal befolyásolhatóbbak, mint a férfiak. Szerintem érzelmileg gyengébbek a férfiaknál.”

„Tényleg féltékeny vagyok, de csak azért, mert a feleségem

fontos nekem. Rajta kívül nem érdekel más nő.”


Mivel indokolják a nők, hogy „maradnak”?

Az alábbiakban összeállított lista a bántalmazott nők indokaiból idéz, akik arra próbáltak magyarázatot adni, miért maradtak a bántalmazó kapcsolatban:

ANYAGI FÜGGŐSÉG: „Ki tartana el engem és a gyerekeket? Nincs jövedelmem, a saját fizetésemből nem tudnánk megélni.”


FÉLELEM AZ EGYEDÜLLÉTTŐL: „A férjem azt mondja, hogy még

egy számlát sem tudok egyedül befizetni. Mihez is kezdenék

egyedül?”

SZERELEM: „Szeretem a férjemet, hiszen azért mentem hozzá.

Amikor nem erőszakos, akkor nagyon jó ember.”

HŰSÉG: „Ez nála valami betegség. Ha béna vagy rákos lenne,

akkor sem hagynám el.”


IDENTITÁS: „Képtelen vagyok úgy élni, hogy nincs mellettem

férfi. Félembernek érzem magam. Mi értelme egyedül az életnek?”

TAGADÁS: „Annyira azért nem rossz a helyzet. Más nőknek

sokkal nehezebb.”

KÖTELESSÉGTUDAT, VALLÁS: „Amikor hozzámentem, azt ígértem, hogy mellette maradok, amíg a halál el nem választ.”

SZTEREOTIP NEMI SZEREPEK: „Ez a nők sorsa, én sem kívánhatok

jobbat.” „A feleség dolga összetartani a családot.”


BŰNTUDAT: „A férjem szerint én vagyok a házasságunk megromlásának az oka. Miattam van olyan sok problémánk.” „Biztosan az én hibám.”


A nő eleinte marad, mert:


ƒ Szereti a férfit.

ƒ Hisz abban, hogy a férfi megváltozik.

ƒ Azt hiszi, hogy ha megteszi, amit a férfi akar, akkor elkerülheti, vagy legalábbis csökkentheti annak erőszakosságát.

ƒ Azt hiszi, maradásával meggyőzheti a férfit a szerelméről, és akkor a férfi nem lesz féltékeny.

ƒ Azt hiszi, az ő kötelessége összetartani a kapcsolatot.

ƒ Azt hiszi, észérvekkel meg tudja győzni a férfit.

ƒ ƒ Szégyenkezik, és inkább nem keres külső segítséget.

2011. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:

GAZDASÁGI (ANYAGI) ERŐSZAK: A bántalmazó nem engedi,

hogy az áldozat dolgozni járjon, saját pénze legyen, illetve ha saját keresettel rendelkezik, azt elveszi, és saját belátása szerint ad csak belőle, a közös néven levő céggel (bt., kft.) zsarolja, minden kiadást, amire az áldozat pénzt kér, megkérdőjelez, miközben ő szabadon rendelkezik az anyagi erőforrásokkal, ezzel az áldozatot (és a gyerekeket) „relatív szegénységben” tartva.

2011. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó nem ismerős?
2011. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 A kérdező kommentje:

de, nagyon sok minden ismerősen hangzik

ugyan nem ennyire durván, semmi tettlegesség nincs- tudja, hogy ezzel mindenki előtt elvágná magát

és ő semmit nem "vallana be"

ő soha semmiben nem hibás, csak én


és minden ismerősünk előtt kínosan ügyel arra, hogy szent-nek lássák (ami sikerül is )


olvastam már ilyesmikről vmi "lelki terroros" oldalon, minden le van vezetve, hogy kiből miért lesz uralkodós jellem, és kiből áldozat és érdekes, de mindkettő ugyanazon okból, egy icipici tényező a különbség ami kiváltja a két jellemet.


úgy látom nagyon egymást kiegészítő jellemek, ezért nem lesz vége soha, ez már biztos


uralkodónak kell akin uralkodni lehet

a mártír meg nem tud lelépni, mert saját magát senkinek érzi


nos, eddig világos

2011. máj. 18. 21:27
 76/77 A kérdező kommentje:

tegnap találkoztam az exszel,(kb 3 éve nem láttam, lehet nem véletlen?) aki ismer engem gyerekkorom óta, beszélgettünk és mondtam neki, hogy félek felvállalni a kiszolgáltatottságot

amire ő a következőket mondta:

ha azt nézzük, az utolsó 10 évben semmit nem tudtál felmutatni, még mindig a szüleid "nyakán" vagy, te már nem fogsz megváltozni, és már nagyon abban a korban vagy, hogy szülnöd kellene

és a gyerek tervet nem lehet a pénztől függővé tenni, mert nincs olyan, hogy most már elég pénz van, mivel az ahogy jön, úgy megy


és akármennyit keres egy nő, mindig kiszolgáltatott lesz, mert ő megy el szülni, ő lesz lekötve - amíg az apuka munkahelyekről ugrálhat össze-vissza, akár külföldön is dolgozhat, de az anya mindig a gyerekekkel kell, hogy legyen

tehát a férfi a családfenntartó, az ő dolga megteremteni az anyagiakat, egy nő mindig nő marad

2011. máj. 19. 08:36
 77/77 A kérdező kommentje:
az utolsó 4 sor elgondolkodtató nem?
2011. máj. 19. 08:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!