Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortusztúl...

Mi a véleményed az abortusztúlélőkről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 7. 10:58
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom lehet-e ilyen vagy nem, de azért az t vegyétek figyelembe, hogy mindez 32 évvel ezelőtt történt. Akkor még nem csináltak ennyi vizsgálatot, ultrahangot meg főleg nem. Főleg egy abortusznál. Egy magzatot kiszedtek, megelégedtek vele hogy ok megvolt.


A kolléganőmnek szüléskor derült ki hogy ikrei vannak. Kibújt az egyik baba, és akkor szóltak hogy hoppá, még nem végeztek, mert még egy fej van. Most 26 évesek.

2011. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 szamóca. ***** válasza:
49%

[link]


azért elég sok találat van ahhoz hogy lehetetlennek kiáltsuk ki mi, akiknek fingjuk sincs az egészről :)

mellesleg oké, én sem hiszem hogy a nőnek eszébe jutott az egész és átvillant az agyán, de pszichésen, tudatalattiban jelentkezhetnek tünetek. és ezt nem naplós hírekből leszűrve mondom, az nyilván nem hiteles.

2011. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó! Nem tudom, a kolléganőd hova és hogy járt a kötelező terhesvizsgálatokra. Az én lányom is 26 éves és 3 kötelező ultrahang volt, külön könyvben vezették az adatokat, még a méhlepény helyzete is be volt jelölve. Saccolták a baba súlyát, hosszát. Az pedig még a védőnőnek is feltűnt volna, hogy két szívhangot hall egy helyett, nemhogy az orvosnak. Az egyik ismerősömnek a rutin ultrahangon vették észre, hogy nyitott gerince van a babájának, pár nappal hamarabb szült, mint én.

Már akkor is csináltak blood-flow vizsgálatot és sok egyebet, főleg ha valami gond volt a terhességgel.

Ha 26 évesek a kolléganőd gyerekei, nem a szüléskor kellett kiderülnie, hogy ikreket vár, hanem már a terhesség első felében (feltéve, ha járt a vizsgálatokra)

2011. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
63%

A Napló nem feltétlenül hiteles forrás, de én elképzelhetőnek tartom, hogy megtörtént. Hipnózissal is elvileg vissza lehet valakit vinni magzati időszakba (lásd pl. a Lelkünk útjai c. könyvben).


Persze az igazat úgysem fogjuk megtudni, lehet tényleg így volt, de az is lehet, hogy a néni csak el akarta adni a könyvét. Mindenesetre érdekes. :)

2011. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
58%

Épp a minap beszéltem az egyik munkatársnőmmel arról, hogy milyen volt az első terhessége. Veszélyeztetett volt, előtte ötször vetélt. A fia most 27 éves, és mindösszesen KÉTSZER volt ultrahangos vizsgálaton akkoriban, pedig a terhesség első 4 hónapját végig kórházi felügyelet alatt töltötte.

Nem kell lehurrogni a válaszolót, valóban igaz, hogy 25-30 évvel ezelőtt nem igazán csináltak rendszeres RÉSZLETES orvosi vizsgálatokat, nagyvárosokban igen, de vidéki kisvárosokban nem igazán a terhesség alatt.

2011. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik közeli ismerősöm elment egy neves kórházba abortuszra.Kikaparták,aztán ment a kontrollra a dokijához.A doki majdnem hanyatt esett,a magzat még ott volt,és azthiszem szivhangja is volt,kikaparták mégegyszer....na ez a durva!
2011. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
87%

Én írtam a 26 éves meglepetés ikrekről.


Hidd el kedves kétkedő válaszoló hogy valóban a szülésnél derült ki. Kis faluban lakik, a közeli kisváros kórházába járt. Rendszeresen volt vizsgálatokon, de ultrahangot akkoriban itt nem csináltak.


Anyukám, engem még szülőotthonban szült. Ott sem volt ultrahang. Engem egyszer sem néztek ultrahanggal, a húgom 26 éves, őt egyszer nézték, pedig már kórházban született. Pedig az anyukám sem volt nemtörődöm, vizsgálatokat kihagyó, sőt, nagyon is aggódós kismama volt, ahogy az elbeszélésekből tudom. Szóval nem kell ennyire kiakadni, és rögtön rosszat gondolni a másikról. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

2011. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
52%

Olyanról én is nagyon sokszor hallottam, hogy ikrek közül az egyik babát egyszerűen nem veszik észre. Első vizsgálatnál figyelmetlenek, vagy éppen valahogy elbújik a baba, nem veszik észre a szívhangját, a többinél meg nem is keresik, ha megtalálták az elsőt.. Furcsa, de létezik.


De ez számomra is elég elképzelhetetlen, amit ebben az adásban állítanak. 3 hónaposan az agy még fejletlen, az öntudat is csak 20 hetesen kezd ébredezni.. szóval semmiképp sem gondolatokról vagy emlékekről lehet szó, ha egyáltalán létezik ilyen.

A méh nem egy nagy szerv, még akkor sem, ha éppen 1-2 3 hónapos magzatot hord, és abortusz során elég brutálisan kipucolják, kikaparják a méh falát borító nyálkahártyát, vért, mindent, ami életben tartja az embriót. Nem olyan nagy felület, hogy egy teljes magzat megússza az egészet..

Mellesleg abortusz után tudomásom szerint a nő még napokig vérzik, kitisztul a szervezet, távozik minden visszamaradt foszlány.. Lehetetlen, hogy ezt túlélje valaki! Sokan már attól elvetélnek, ha nehezet emelnek!

A következő hetekben pedig úgyis feltűnik, hogy a terhesség nem szakadt meg, és ilyen esetben hogyan tarthatják meg a babát? Szerintem nagyon-nagyon nagy esélye van annak, hogy károsodjon fizikailag, visszamaratott legyen, vagy akármi. Orvosi indokkal biztos megszüntethető lenne a terhesség, és ha a szülő elsőre nem akart egy egészséges gyermeket felnevelni, akkor enyhén szólva is felelőtlenség lenne megszülni úgy, hogy közben még ilyen durva beavatkozást is végrehajtottak rajta! (UH-on nem zárható ki minden testi elváltozás)

Szóval én nem igazán hiszem, hogy ebben a történetben minden úgy igaz, ahogyan elmondták..

2011. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
71%

Én "csak" Posztinor(esemény utáni tabletta) túlélő vagyok:-)

Traumára nem emlékszem, még van két nagyobb testvérem, de édesanyám az én magzati koromra és születésemre emlékszik vissza legszívesebben.Az orvosok ajánlották, hogy vetessen el, mert várhatóan fogyatékkal születek a gyógyszer miatt, de édesapám azt mondta, hogy kellek.

Apa meghalt, 2 éve anya rákos lett, s a két testvérem nem tudott segíteni, magunkra maradtunk, hát ketten csináltuk végig a vizsgálatokat, műtétet.Azóta azt mondja, hogy mi egymásnak adtunk életet.Azóta a "tervezett" gyermekei remekül kihasználják...

2011. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
79%
Először is, sajnos ilyen van. Orvosnak tanulok, és a legtöbb műhibapert a nőgyógyászati osztályok kapják a nyakukba, pont az ilyenek miatt is. Az ultrahang egyáltalán nem mutat tisztán mindent (sajnos), és fáradtan/nem kellő odafigyeléssel elnézhető a kapott kép. Az abortuszok nagy részét UH nélkül csinálják (régebben még inkább így volt), és előfordul, hogy nem tisztítják ki teljesen a méhet. Az orvosok sem tökéletesek. A magzati emlékekről pedig, igen, ilyenek vannak, és nem csak nagyobb magzatnál. Valójában az idegrendszer kialakulásának kezdete bőven az első hónapon belül van, és kb. a 8. hétre már "minden a helyén van", csak továbbfejlődik. A magzatkutatás még nagyon friss tudomány, és rengeteg megválaszolandó kérdés van. Az viszont bizonyos, hogy a magzatnak VAN öntudata, még ha később nem is emlékszik rá. Sok abortált magzat tényleg menekült (nem, ilyen nem csak a "néma sikoly" filmben van, ami tényleg kissé propagandaszagú), és ha ilyet lát az ember, az megviseli. Ezt bizonyítja az is, hogy korai magzati traumát átélt emberek gyakran kerülnek pszichológushoz/pszichiáterhez mentális betegségek miatt. Valamint ott van a "testi emlék" jelensége, mégpedig azért, mert a magzat (még mielőtt kifejlődne az idegrendszere) kémiai hatásokat kap (stresszfehérjék stb.), és ez később kihatással lesz a biológiai/szellemi folyamataira. Ezért lehet abban valami, hogy pl. aki helyett fiút vártak, személyiségzavara lehet, mert az édesanya szervezetében felszabaduló anyagok kihatnak a magzatra is. De mivel ez még nagyon friss területe az orvostudománynak, kutatásra vár. A videó túlzó, de van benne igazság.
2011. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!