Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéném meghalt 2 testvéremr...

Nagynéném meghalt 2 testvéremre hagyta a vagyonát. Anyukám meg volt hívva a hagyatékira,nem értem miért? úgy tudom testvérnek nem jár köteles rész. Közbe anyukám is meghalt, így most összevont hagyatéki lesz. Nekem mi közöm ehhez?

Figyelt kérdés

ma 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy anyukád törvényes örököse vagy.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagyneninek nem volt gyereke, se férje és a szülei sem éltek már, akkor az első törvényes örökös a testvére. Nem, neki valóban nem jár köteles rész. A hagyatéki tárgyalásra azért volt meghivva, mert alapból ő lenne az örökös és ott ismertetik az orokseget, a vegrendeletet. Neked most azért kell menned, mert édesanyád halála után te vagy az egyik örökös. A két testvérednek is mennie kell
ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak te is az örököse vagy a testvéreid mellett. Ha neki volt valamilyen vagyona ami miatt kell hagyatékit tartani, akkor neked is helyed van ott természetesen. Persze ez nem kötelező, ha nem akarsz nem mész el.
ma 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!