Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagybátyám elvárja, hogy...

Nagybátyám elvárja, hogy ingyen adjam neki a telót?

Figyelt kérdés
Anyám öccse, egyben keresztapám is. 2 éve mikor jogsit szereztem akkor nekem adta az autóját (VW golf 5) mert újabbat vett magának. Nekem van egy eladó iPhone 13, ami kb 200ezret ér, és tegnap elkérte, mert az ő telefonja betört. De nem nagyon volt megbeszélve semmi, ő elkérte és én odaadtam, de azóta sem tudom, hogy hogyan gondolta. Csak kölcsökérte amíg újat vesz? Vagy úgy gondolja, hogy neki ajándékoztam? Anyám azt mondja, hogy ne kérjek érte semmit, ha visszaadja akkor jó, ha pedig nem akkor így jártam.
ma 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mondd meg neki, hogy találtál rá vevőt úgyhogy kérnéd vissza.
ma 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval neki adtad ingyen. A hülyének is ez jön le belőle.
ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha már ő neked adta a kocsiját, egy telefon nem ér annyit.
ma 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit többet ér még egy régi használt autó is egy szaros használt almánál. Nem tudom, hogy állna a szád széle, ha nagybátyád visszavenné a kocsiját.
ma 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az autojat te meg elfogadtad barmi szo nelkul...

Add vissza a kocsit, visszakapod a telot. So simple.

ma 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel sem merülne bennem, hogy nagymamámtól pénzt kérjek egy telefonért vagy elvegyem tőle, amit neki adtam.
ma 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha a hagybácsitól kapnék egy autót, akkor magam ajánlanám fel neki a telót. Jelképes viszonzás gyanánt. És örömmel töltene el, hogy most én tudok neki valami gesztust gyakorolni. Ez kicsit olyan, mint amikor a főnökömmel megyünk valahová és ragaszkodom hozzá, hogy hadd én hívjam meg őt enni.
ma 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Neten abból a kocsiból 450ezer forint amit legolcsóbban láttam. Ha úgy gindolta, hogy a telefon az övé, én akkor is csendben lennék, mert lényegében jó cserét csináltam. Mivel árulod a telefont, nyílván jobb lett volna a 200ezer kp, de így se jártál roaszul. Ha vissza adja majd, akkor nem probléma, de ha nem én nem tenném szóvá, ne legyen sértődés ebből.
ma 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Poén lenne, ha a Kérdező visszakéri a telót, erre a nagybácsi meg az autót. Na akkor lenne pofára esés! Oké, ezt illik előre lebeszélni, de a Kérdező is egy sóher alak, hiszen meg sem fordult a fejében, hogy csak úgy oda adja. Igaz, ő "csak" egy autót kapott...
ma 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!