Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a nővérem...

Mit tegyek, ha a nővérem ingyen cselédnek néz, és lassan már én nevelem a gyerekeit? 16 vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves unokahúgom és egy 5 hónapos unokaöcsém, márciusban született. Az unokahúgomat is sokszor bízta rám már a kezdetektől fogva. Pechemre a közelben vettek házat, egy utca választ el bennünket.

Állandóan áthozza őket, főleg hétvégén. Boltba megy, postára megy, bemegy a városba, stb. és nem akarja a két gyereket vinni.


Havonta egyszer még beleférne, hogy én vigyázok rájuk, de hetente többször már sok. Lassan én nevelem őket. És akkor a harmadik már a hasában van.

17 leszek, még szüleimmel lakok, és egy jó darabig még itt is fogok lakni. Ha nem vigyázok rájuk vagy szóvá teszem, hogy megint idehozta őket, akkor alám tesz anyuéknál és nem mehetek sehova, vagy elveszik a telefonomat.


2022. szept. 17. 16:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is ez volt. Van egy 25 évvel idősebb bátyám, 8 éves voltam, amikor megszületett az unokahúgom.

Állandóan rám tukmálták, nekem kellett őt szórakoztatnom. Úgy hozzám nőtt, hogy amikor 6 éves lett, akkor kvázi hozzánk költözött nyári szünetbe.


Ha anyukádék ennyire a nővéred pártját fogják, miért nem ők vigyáznak rá?

2022. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Apám 6-tól 18-ig van, anyám meg déltől dolgozik 20-ig. 14:40-kor szállok le a buszról, háromnegyedre már otthon vagyok, és van, hogy már 15-kor beállít a gyerekekkel, vagy már eleve ott ül a kocsiban a házunk előtt és vár.
2022. szept. 17. 16:45
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell tanulnod nemet mondani.

-sajnos nem megy, pont indulok valahová.

-bébiszitterkedést vállaltam pénzért, pont indulok.

- sajnos nem tudom vállalni, migrénem van, alig látok.

- át kell mennem Annához,együtt tanulunk.

- Randim van, megyek.

meg van 5 ezer másik kifogás, legyél kreatív

2022. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Beszéld meg a szüleiddel, hogy ez tarthatatlan állapot, találjanak ki valami mást. Ha ez sem sikerül, próbálj magadnak valami extra iskolai elfoglaltságot találni ami "sajnos" azt fogja jelenteni, hogy te sem érsz haza este 6 előtt.
2022. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Ha látod a házatok előtt, kerülj egyet, ne menj haza, míg el nem húz onnan.
2022. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%
Hallod, hát holnaptól menjél rögtön a suliból a könyvtárba, mert sürgős beadandóid vannak :) Párszor nem talál otthon, és máris megoldja a gyerekei pesztráltatását másképp.
2022. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
2022. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Pont azt akartam írni mint a 6os.
2022. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
4%
Ha majd neked lesz gyereked, te is csináld ugyanezt.
2022. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Suli utan konyvtart, mert neked tanulnod kell. Ervelj ezzel a szuleidnel, mond azt, hogy fontos dolgozataid lesznek!

A noverednek mond, hogy nem neked szulte oket, oldja meg maskepp. Megsertodik? Legyen? Nem mehetsz majd ide-oda? A gyerekek vigyazasa mellett ugysem tudsz!

2022. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!