Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a nővérem...

Mit tegyek, ha a nővérem ingyen cselédnek néz, és lassan már én nevelem a gyerekeit? 16 vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves unokahúgom és egy 5 hónapos unokaöcsém, márciusban született. Az unokahúgomat is sokszor bízta rám már a kezdetektől fogva. Pechemre a közelben vettek házat, egy utca választ el bennünket.

Állandóan áthozza őket, főleg hétvégén. Boltba megy, postára megy, bemegy a városba, stb. és nem akarja a két gyereket vinni.


Havonta egyszer még beleférne, hogy én vigyázok rájuk, de hetente többször már sok. Lassan én nevelem őket. És akkor a harmadik már a hasában van.

17 leszek, még szüleimmel lakok, és egy jó darabig még itt is fogok lakni. Ha nem vigyázok rájuk vagy szóvá teszem, hogy megint idehozta őket, akkor alám tesz anyuéknál és nem mehetek sehova, vagy elveszik a telefonomat.


2022. szept. 17. 16:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

#6os +1

Ott tudsz tanulni. Zaróráig ki se lépj onnan. Majd megoldja másként. Magának szüli a gyereket, nem neked.

2022. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

A nem mondásával nincs bajom. Tudok nemet mondani, és szoktam is. De ha nemet mondok, akkor alám tesz, felhergeli ellenem a szülőket.

Tavaly például addig hernyóskodott, míg 1 hónapra el nem vették a telefonomat és el nem tiltottak a barátaimtól csak azért, mert kaptam egy 1-est. 4-5-ös tanuló vagyok egyébként, 2 tantárgyból voltam világ életemben 3-mas.

2022. szept. 17. 17:15
 13/32 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, 5-ig van nyitva a könyvtár. Most 3 órát mit csináljak ott? Tanulni hangosan tudok. Ilyet már csináltam, hogy nem mentem haza, de akkor áthozta később őket.
2022. szept. 17. 17:17
 14/32 anonim ***** válasza:
21%
Elmmész koliba 18 évesen, dolgozol, eltartod magadat. Többet ezután már nem lesz velük dolgod.
2022. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt akartam írni, hogy ne menj haza rögtön. Azért megpróbálhatnád a könyvtárat. De elmehetsz tanulni barátokhoz (de az se ördögtől való, ha pár óráig nem tanultok, csak elvagytok), de szerintem ha van olyan kávézó, akkor oda is beülhetsz tanulni, és még kávézhatsz is egyet. De eljárhatsz nyelviskolába, zenét tanulni, sportolni, ezdőterembe, addig se otthon vagy, és ezért igazán nem szólhatnak a szüleid, hiszen hasznosat csinálsz.
2022. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Taljesen randim idokben menj haza.

Neha idoben neha nagyon keson. Semmi rendszer ne legyen benne.

Hazersz egyel aztan menj is el.

Vidd vissza a gyerekeket.

Hid fel h aramszunet van (kapcsold le a biztositekokat.

Amig veluk vagy ne adj nekik enni. Erd el h a nagy gyerek utaljon. Tord ossze anyuk ledvenc izejet es fogd a kicsire.

Csomo lehetoseged van.

2022. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem érti a nemleges választ, akkor én is azt tanácsolom, hogy valahogy old meg, hogy ne érj rá. Suli után ne egyből haza menj, hanem valamerre a barátaiddal, változó időben érj haza, stb. Vagy mivel minden nap nyilván nem maradhatsz ki estig, mondd azt, hogy tanulnod kell, bla bla bla, ha meg mégis ott hagyja a gyerekeket, akkor amint tudod, sózt őket valamelyik szülőd nyakára, mert "nem tudsz tanulni a dolgozatra/felelésre, ha őket kell pesztrálni".
2022. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%

Ötletek, válogass:

-Kollégium?

-Nagyszülőkhöz költözés? (ha ők támogatnak)

-Próbáld meg a könyvtárat, hangosan tanulás helyett suttogva tanulj.

-Kezdj el rosszul vigyázni a gyerekerkre, persze ne legyen bajuk, de pl a kicsit nem kell gyakran és gondosan tisztába tenni, hadd legyen kakis nyakig, hagyd bömbölni őket, a nagyobbat unatkozni, stb, ne vigyázz a holmijukra, stb.

-De az is lehet, hogy beszélsz az osztály főnököddel, hogy ez milyen rossz, hátha az iskolából kapnak jelzést a szüleid, komolyabban veszik.

-Vagy ülj le a szüleiddel megbeszélni ezt a helyzetet, pl mondd meg, hogy heti egyszer két órát vagy hajlandó vigyázni a gyerekekre, ez is maximális jófejség tőled, ha nem állítják le a nővéredet, akkor... És itt megfenyegetheted őket bármivel, amitől félnek, pl családsegítőhöz fordulsz, vagy nem vigyázol a gyerekekre, ha ide hozzá őket, ha valami bajuk lesz, az ő hibájuk lesz, nem a tiéd, mert a/nem vagy még 18, b/nem vállalta el a felügyeletet. Vagy: ha nem támogatnak, azzal elérik, hogy gyűlölni fogod a nővéredet, meg a gyerekeit is, amint elköltözöl, soha nem fogsz beszélni vele, lehet, hogy velük se. Stb.

2022. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%
Nem és pont ennyit kell neki mondnai.
2022. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeruen menj kesobb haza. Ha hiv, hogy hol vagy mar, mondj valami kifogast. Talalj ki valami programot iskola utanra, hogy ne otthon legyel. Es ezt minel tobbszor jatszd el vele.
2022. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!