Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül tényleg ingyen...

Családon belül tényleg ingyen kell dolgoznom?

Figyelt kérdés

Kezdő grafikus vagyok, de a szakértelmem elég széleskörű, kiterjed pl. videóra, animációra is. Családban többször kértek előbb kisebb (logó, névjegykártya), aztán nagyobb munkákat (tv-s reklám animáció) tőlem, végül az egyik rokon cégének már kb. rendszeresen gyártok ingyen szórólapot, animációt meg egyéb anyagokat.

Kezdő alatt azt értem, hogy még tanulok, de már kb. 2 éve vannak állandósult, fizetős projektjeim is.

Többen azt mondják barátok közül, hogy hülye vagyok, hogy nem kérek tőlük semmit, viszont van fogorvos rokonom is, és ő is ingyen csinál mindent családon belül.

A gondom igazából annyi, hogy a szívesség-projektek egyre több időmet veszik el és a hála annyi szokott lenni, hogy legutóbb pl. kaptam egy bonbont :D.



2020. júl. 13. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mi ingyen segítünk a másiknak. Az érem másik oldala viszont az hogy nem is használjuk ki a többieket csak akkor szólunk ha máshogy nem tudjuk megoldani. Nálatok picit már kihasználásnak érzem.
2020. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Én könyvelő vagyok. Meghúztam a határt, mint magánszemélyeknek, segítek ingyen, akinek egyéni vagy társas vállalkozása van, az fizet. Piaci ár alatt ugyan, de nincs ingyenmeló.
2020. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Húzz egy határt, amennyi időben még neked belefér.
2020. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én is grafikus vagyok, de volt már hogy nemet mondtam azzal az indokkal, hogy bocsi de most fizetős megbízásom van.
2020. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

4es! Ez nagyon jó!!!

És ha még azt is utána teszi, hogy ez elég nagy meló, keressetek mást helyettem.

2020. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is sokat segítek ingyen a családban, de van egy határ. Ezt általában ők is érezni szokták egyébként.
2020. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Szar ügy, én is rohadtul utálom. Nem jó. Visszaélnek vele. Ahol van cég, oda mindenképpen rendes áron kellene dolgoznod. Aki magánszemélyként kéri oda lehet kedvezményesen. De nem jó rászoktatni, mert sokkal több melód van mint egy fizetős munkánál, és attól, vagy a pihenéstől veszi el az idődet. A legjobb, ha barter, de az ő rendes ára és a te rendes árad találkozik.


A legfontosabb, tanulj meg nemet mondani! Mondj vissza olyat is amit el tudnál éppen vállalni, de csakazértsem.

2020. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
"Tájékoztatlak, hogy most ajándékoztam neked hatvanezret. Majd hozz valami kétforintos kalóriabombát, ha lehet!"
2020. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakozom a 4-eshez. Mondd azt, hogy most fizetős megbízásod van, utána tudod vállalni az ingyenmelót. Egy idő után legyen egyre több "fizetős megbízásod".

Aztán esetleg egy idő után rájöbbek, hogy ha ők fizetnek, akkor megcsinálod nekik is.

2020. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9, de miért kellene hazudni? Miért nem lehet azt mondani, hogy ne haragudj, a cégnek nem fogok ingyen dolgozni?
2020. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!