Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül tényleg ingyen...

Családon belül tényleg ingyen kell dolgoznom?

Figyelt kérdés

Kezdő grafikus vagyok, de a szakértelmem elég széleskörű, kiterjed pl. videóra, animációra is. Családban többször kértek előbb kisebb (logó, névjegykártya), aztán nagyobb munkákat (tv-s reklám animáció) tőlem, végül az egyik rokon cégének már kb. rendszeresen gyártok ingyen szórólapot, animációt meg egyéb anyagokat.

Kezdő alatt azt értem, hogy még tanulok, de már kb. 2 éve vannak állandósult, fizetős projektjeim is.

Többen azt mondják barátok közül, hogy hülye vagyok, hogy nem kérek tőlük semmit, viszont van fogorvos rokonom is, és ő is ingyen csinál mindent családon belül.

A gondom igazából annyi, hogy a szívesség-projektek egyre több időmet veszik el és a hála annyi szokott lenni, hogy legutóbb pl. kaptam egy bonbont :D.



2020. júl. 13. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Most kell tisztázni, hogy nincs több ingyen munka. Nincs családi/baráti/rokoni/haveri/szomszédi akció. Mond el, hogy irányukba az az engedmény, hogy eltudod vállalni az ő megbízásaikat is. Nem fogok hazudni baromi sok morgás meg rosszmájuskodás lesz de hidd el egérzi a tárcád meg az időd is ha nem dolgozol ingyen.
2020. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a tragikus, ha felszámolod a rabszolgaságot, hanem az, ami miatt lehetett. Ha nincs rá "igény", el se kezdik. Összességében nem a te készülékedben van a hiba, de a gyakorlatban célszerű úgy kezelni az ilyet, hogy magadban felszámolsz mindent, amivel így kilökhetnek a húspiacra. Legyél tisztában vele, mennyire jó vagy abban is, amit csinálsz, és emberként is! Ezek külön-külön is ritka értékek, legyenek feltételei a közelükbe jutásnak!
2020. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kovpet ***** válasza:
100%

Kölcsönös a segítség amúgy? Tehát a rokonok meg a rokonok cégei cserében ingyen szolgáltatnak neked valamit?

Mert ha nem, akkor egyértelmű a válasz. Meg a rokonsági fok sem mindegy, anyámnak nem dolgoznék pénzért nyilván, de egy távoli rokonnal más a helyzet.

2020. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Autószerelő vagyok én egy határt meg húztam csak közeli családtagoknak dolgozom ingyen azaz alkatrészt meg veszik és meg csinálom pl szüleimnek , tesóimnak . Tesom mindig meg mondta , hogy akkor is ad munkadíjat mert nem fogja el várni az ingyen munkát nem azért hozza hozzám az autóját , persze ár alatt csinálom meg neki .

Többi rokon fizet ugyan úgy ahogy egy ismételten . Volt belőle probléma unokatesóm autóján a motor felújítást nem ingyen vállaltam meg mondtam , hogy ha nem tetszik nyugodtan lehet keresni más szerelőt is .

Sógoromnak most ment tönkre a kocsijában a kettős tömegű más dolog , hogy alapból más szerelőhöz akarta vinni én mondtam neki , hogy vegye meg az alkatrészeket és meg csinálom neki , anyósom kocsiján vezérlést cseréltem meg mondtam neki , hogy oké az olaj cseréjére nem kérek pénzt nem egy sok időt tartó meló , vezérlés csere fizetős volt közel fél napig szívtam vele .

Tetszik tetszik nem tetszik nem tetszik . Legjobb barátaim is fizetnek . Nincs ingyen munka .

Mond meg , hogy oké névjegykártyáért nem kérsz pénzt , de minden másért igen !

2020. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Volt itt 1-2 éve egy fodrász csaj 17 éves volt talán, de lehet,hogy még csak 16, amikor meghalt az anyja; onnantól 3 nővére vigyázott rá; totál kihasználták, még az anyagköltséget sem fizették meg; pl hajfesték; és rendszeresen szóval hozzá jártak a nővérei megcsináltatni a hajukat; ingyen, és úgy gondolták, hogy ez nekik jár is; de egy csomó anyagköltsége elment rájuk; pl sampon is, víz is, hajfesték is; áram is a hajszárítóhoz; ezeket mind a csaj állta; és akkor meg pedig azalatt a csomó idő alatt; amíg a nővéreivel foglalkozott; csomó olyan kuncsaft jöhetett volna; aki fizetett volna neki; de a nővérei meg ingyen foglalták az időpontokat; és szóval full totál kihasználás volt ez a nővérei részéről. És akkor úgy mondták, hogy "Ez a hála, hogy felneveltünk téged?" Dehát akkor már tök nagy volt a csaj, és még az, tehát ami alap volt; hogy addig eltartják tehát, amíg őneki nincsen saját keresete; de szóval ez a két dolog,hogy életük végéig elvárják, hogy ingyen csinálja a hajukat; szóval ez nincsen arányban.
2020. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%
A lényeg, hogy ne Bturbo kérjen fel, mert az nem fizet ki. ;)
2020. júl. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!