Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%
Most már én is kíváncsi lennék hol és melyik iskoláról van szó. Nem hinném, hogy ez egy "elit" gimi. Én is elvileg olyanba jártam, volt is az évfolyamon 1, azaz egyetlen roma fiú, de a társaság is elég intelligens volt, hogy elismerjük. Verekedés meg soha nem volt.
2011. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos nem egyedi az eseted...

Borsodi vagyok,itt nőttem fel,legelitebbnek mondott gimibe jártam,és egyszem roma leányzó is bekerült az egyik elsős osztályba.Első félév végére lelkileg tönkretették.Mivel a környéken nem igazán volt olyan suli,ahova szivesen vitták volna át,igy csak másik osztályba került,hozzánk.Az ofőnk megelőzendő a dolgokat,mielőtt jött volna,azzal kezdte hogy aki bántja a másikat,annak tesz arról hogy átkerüljön valamelyik szakközépbe,ahonnan sose kerül be egyetemre...

Lassan 5 éve érettségiztünk,de mai napig barátnőm,egyszerre diplomáztunk.


Ha sulit nem is,de osztályt váltsanak,nem ér ennyit

2011. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
100%

ez gyenge szöveg.

nekem egyetemen volt egy roma csoporttársam. a csajról azt hittem, hogy csak azért ilyen kreolos a bőre, mert ilyen típusú, és nem azért mert cigány. ameddig ő maga el nem mondta a származását, addig meg sem fordult a fejemben a dolog.


ennyit erről.

ciki-nem ciki, én már a villamoson is félek, ha felszáll egy cigánybanda. pláne ha látom rajtuk, h a suttyó fajták. de ha 2 cigánylány felszáll és nem röpköd a szájukból a ge.ci baz.meg ku. anyád, stb szavak, akkor semmi bajom velük. sőt, örülök, h még ilyen is van.


nagyon nem szívelem a cigányokat, de mindegyiknek megadom az első esélyt, h bizonyítson legalább abban, h nem tahó bunkó. persze ettől függetlenül nem bízok meg bennük, de legalább nem azon parázok, h mikor zsebel ki vagy üt meg.

2011. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, hogy eddig nem reagáltam, de elég sűrűre sikerült a délután az inzulinos eset miatt.

Döbbenten olvastam, hogy egy kommentben azzal vádoltak meg, hogy kamu kérdést tettem fel, provokatív céllal.

Egyrészt köszönöm a feltételezést, hogy ekkora fantáziát néz ki bárki belőlem.

Másrészt nem értem, hol provokatívak akár a kérdéseim, akár a válaszaitok. Elmondtátok a véleményeteket, és bár ez néha fájó, köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nagyon sokan szidták itt a romákat, ahelyett, hogy a mi konkrét problémánkkal foglalkozott volna. Soha nem válaszoltam ezekre a kommentekre bántóan, vagy elítélően. Bármerre mentek el a válaszok, mindig visszatereltem a témát a lányaimra. Tehát nem értem, hol provokáltam én bárkit.

Elhiszem, hogy az illető, aki ezzel vádolt meg, 30 éve tanár, és védi a keze alá tartozó roma gyerekeket. De abban téved, hogy a társaik nem alkalmaznak velük szemben ilyen fokú kiközösítést, bántalmazást. Mert megteszik. Csak sokszor ebből a tanár nem sokat lát.

Ma ebédkor észrevette a lányom, hogy eltörték az inzulintolljában az ampullát. Nem mert szólni, de az inzulin nélküli ebéd és az idegeskedés, hogy mi lesz ebből, nagyon megemelte a vércukorszintjét. Szerencsére nem lett baja, a kórházban kapott egy új ampullát, most már rendben lesz.

De azt gondolom, ennek a történetnek itt kell, hogy vége legyen. Semmi értelme felelősöket keresni, vagdalkozni. Holnaptól itthon maradnak, keresünk másik iskolát, és újra megpróbáljuk.

Azt hiszem, ezzel én lezártnak tekintem a témát.

2011. márc. 29. 19:28
 75/84 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy ilyesmit kell elviselnie a gyerekeiteknek! Az én egyetemi tanárnőm, aki roma származású mondta, hogy hiába diplomás, ahogy kilép az utcára..onnantól kezdve már "csak" cigány. Ugyanúgy van, hogy a buszon az emberek elhúzzák a táskájukat.


Szomorú..


Mesélte azt is amúgy, hogy a MTA-tól kapott ösztöndíjat és akartak vele riportot csinálni a kereskedelmi csatornák, de csak úgy csinálták volna meg vele, ha egy roma telep előtt beszél. Hiába mondta, hogy 3 éves kora nem járt ott és amúgy is panelban lakik. Így nem csinálták meg vele.


Ha érdekel amúgy ajánlanék Neked egy nagyon jó tanulmányt, a témában, én sokat mondónak találtam, neten is fenn van:


A (szak)iskola lemorzsolódás királyi útja : tanulói életutak - az iskolarendszerből kimaradt fiatalok életút-interjúinak elemzése. ( Az elején írnak az általános és középiskolás évekről is)!


Sok sikert kívánok Nektek! Remélem az új iskola már megoldás lesz! Az egyetemen én nagyon szeretem a roma származású csoporttársaimat és itt már semmifél megkülönböztetés nem éri őket!

2011. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:

Szeretném leírni, végül hogyan alakultak a dolgok.

Megbeszéltük a lányokkal az iskolaváltást, gondolhatjátok, hogy mennyire örültek nekik. Ez persze nem 2 napos történet, úgyhogy ma felhívtam az igazgatót, hogy jelezzem, magántanulói státuszba szeretném helyeztetni a lányokat, amíg megfelelő iskolát nem találunk. Szabadkozott a történtek miatt, érezni lehetett a hangján, hogy Őt is bántja, hogy idáig fajultak a dolgok. De a történteket diákcsínyként kategorizálta. Szerintem azonban egy cukorbeteg gyerek egészségét kockára tenni messze túlmutat a diákcsíny fogalmán. Beszélgetésünk végén megkérdezte, hogy milyen jogi lépéseket kívánok tenni. Megnyugtattam, hogy nem készülök ilyesmire.

Viszzaolvastam a kommenteket és két dologra figyeltem még fel. Többen kérdeztétek, melyik iskoláról van szó. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne kiadni Őket, mert elég könnyen beazonosíthatóak vagyunk, és nincs szükségünk a magunk baja mellett egy rágalmazási perre is.

A másik egy olyan hozzászólás volt, ahol a válaszadó örömét fejezte ki, hogy még vannak olyan diákok, akik nem félnek a cigányoktól, hanem alapból kiközösítik Őket.

Ez nyilván megint általánosítás, amihez egyetlen hozzáfűznivalóm van. Tényleg az emberi természet része, hogy általánosítunk, de ez az olyan emberekre mint én, általában nem igaz. Mi olyan gyakran válunk az általánosítás áldozatává, hogy háromszor meggondoljuk, mielőtt bárkiről véleményt alkotunk.

Szeretném még megköszönni azokat a válaszokat, amikben bátorítottak minket, és pozitív példákat soroltak fel. De a teljesen negatív töltetű válaszok is segítetek abban, hogy átgondoljam és megértsem a történteket. Így azokat is csak megköszönni tudom.

2011. márc. 30. 10:33
 77/84 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek gonosz
2011. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
Sajnos én is úgy látom, hogy a gyerekekbe, kamaszokba egyre több gonoszság férkőzik. Nem tudom, hogy csak én látom-e most így, vagy pedig valóban egyre érzéketlenebb, gonoszabb világ felé tartunk?
2011. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
úgy van
2011. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:

Mindenki azzal barátkozik akivel akar.

Miért akarod ráerőltetni a gyerekeidet azokra akik nem akarják?

Ha egy fehér gyerek elmenne egy többségében romák által látogatott iskolában (van ilyen?) hidd el az lenne a legkisebb gondja, hogy kiközösítik.

2011. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!