Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
75%

Értelmiségiként erre pont tudnod kéne a választ. Ez egy ilyen világ sajnos. Az én gyerekeimet is kiközösítették (szintén ikrek, csak még kicsik), mert színes bőrűek - édesapjuk ugyanis afrikai származású. Hiába vagyunk mi is értelmiségiek, becsületes, dolgozó emberek, nem maradhattunk Magyarországon, mert nem bírtam nézni, ahogy bántják a családomat, és úgy néznek a gyerekeimre, mint a véres rongyra.


Persze nektek ez nem megoldás, de bízzunk benne, hogy lassan befogadják őket.

2011. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
23%

értelmiségi, aha... látszik...

provokatív kérdés

2011. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
89%
ebben az esetben a néhány jó szenved a sok rossz ember miatt. mindenkinek volt már rossz tapasztalata cigányokkal-romákkal, az ember pedig hajlamos az általánosításra. felénk lassan teher lesz ha van valamid, mert az a pár roma család akik a környéken kizárólag bűnözésből élnek ellopnak mindent és betörnek mindenhová, felsőbbrendűnek érzik magukat és kötekednek mindenkivel. nyilván ha otthon a gyerek ezt hallja a szüleitől akkor ezt viszi az iskolába is. amikor én voltam iskolás, nem is olyan régen, akkor például a roma gyerekek állandóan balhéztak, verekedtek. nem is szerettem őket.
2011. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Miért volna provokatív a kérdésem? Ugyanúgy jogom van aggódni a gyerekeim miatt, mint bárki másnak. És tényleg nem értem ezt az egészet. Sem az oviban, sem általánosban nem volt ebből gondunk, csak most a gimiben. Mi változott?

2011. márc. 29. 11:24
 5/84 anonim ***** válasza:
83%
Hát, én őszinte leszek hozzád. Nekem van bajom a romákkal. Nem akarok általánosítani, tudom, hogy vannak normális, tisztességes romák is. De nekem vagyok rossz tapasztalataim vannak. Nekem mind általános iskolában, mind gimiben próbálták a cigányok megkeseríteni az életemet. Nem jött össze, mert vagány csaj vagyok, és kiállok magamért. De nekem a gimiben kést tartottak a torkomhoz, mert megvédtem egy barátnőmet. Azóta mondhatni, fajgyűlölő vagyok. Ne haragudj, tényleg nem akarok általánosítani. Szerintem menj be az iskolába, és beszélj a tanárokkal. Amit most leírtál, mondd el nekik is. De maradj a háttérben, ez az ő harcuk. Nekik kell elérniük, hogy megkapják a kellő tiszteletet. Ha most nem tanulnak meg kiállni magukért, később pl. egy munkahelyen csak rosszabb lesz.
2011. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
96%

A romák többségének viselkedése miatt vagytok most ti is megbélyegezve. Lehet azon lamentálni, hogy ez milyen csúnya előítéletesség stb, de ezt csak és kizárólag azoknak köszönhetitek akik elég sokat tettek azért, hogy a többség a cigányokkal szemben tartózkodóbb.

Nyilván nem mind ilyen, de ha jön szemben az utcán 5-6 roma, nem az lesz az első gondolatom, hogy biztos rendes, dolgos, törvénytisztelő állampolgárok...

2011. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
41%

Fordítva sokkal általánosabb.

Sajnos ti szívtok a többiek által elkövetett bűncselekmények miatt is.

2011. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 TWIO ***** válasza:
84%

Szülői minta, megbélyegzés.

Úgy hiszem, a probléma elsősorban a szülőkben van, ők azok, akik otthon talán olyat hangoztatnak, hogy a cigányokat lehetőleg el kell kerülni, hogy "Pistikével inkább ne barátkozz.". A gyerek csak meg akar felelni.

Középiskolában már a kialakult vélemény nem túl képlékeny, úgy vélem. Én meleg vagyok, ebből fakadt problémám. (Noha az én esetem abban más, hogy ez azért nincs az ember külsejére írva.) A fiatalok gonoszak, minden másság elítélésre kerülhet. Úgy vélem, nincs kulcs a problémához, barátokat kell gyűjteni, akik kiállnak az ember mellett.

2011. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
86%

Ja és még annyit, hogy azért most szembesültetek ezzel először, mert oviban, ált. iskolában a gyerekek nem azzal foglalkoznak ki roma és ki nem. De mire eljutnak a gimnáziumig már egy-két tapasztalatuk, mint pl. az egyik korábbi válaszolónak is.

11:27-es voltam

2011. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdődtek a problémák, beszéltem az osztályfőnökkel. Azt mondta, majd szülőin megvitatjuk a kérdést. A legenyhébb, amit kaptunk, hogy nekik koszos cigó ne szóljon be. Pedig csendesen, kulturáltan próbáltunk meg beszélni a lányok gondjáról.

Az Ő harcuk? Még csak 15 évesek, éppen kikerültek egy teljesen védett közegből. Most még a mi dolgunk megvédeni Őket. Amúgy sem hiszem, hogy bárhová vezetne, ha túlzottan visszaválaszolgatnának.

2011. márc. 29. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!