Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekeidnek szerencsére már nem ugyan azon kell végigmenni, mint az apjuknak, hiszen ők már nem a szegénysorról kell, hogy iskolába járjanak.
2011. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek azzal, hogy sajnos sok roma viselkedése miatt alakulhatott ki ez az előítélet, de ezt már írták előttem.


De szerintem ez csak az egyik része. A gimi általában ilyen (nem mindegyik persze, de a legtöbb), gyakran megesik, hogy aki valamilyen szempontból "más", mint a domináns többség, kiközösítik. Engem pl. azért utáltak, mert nem jártam plázákba, hanem tanultam, csendes voltam.


Ha legalább a tanárok és a szülők normálisan viszonyulnak a lányokhoz, akkor jobb a helyzet. Viselkedésükkel, eredményeikkel be tudják bizonyítani, hogy alaptalanok voltak a támadások. De ez a gyerekek felé nem biztos, hogy sikerül, és kellemetlen 4 évük lesz, ami sajnos később is meghatározó lehet.


Én elgondolkoznék az iskolaváltáson, ha a szülők és a tanárok is "kiközösítőek", akkor pedig 100 %, hogy vinném őket. Persze nincs garancia rá, hogy milyen közösségbe kerülnek majd, de a váltás előtt szerintem alaposan tájékozódj, nézz körül a sulikat illetően, most úgyis hamarosan vége az évnek.

2011. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 A kérdező kommentje:
Soha nem sírtam azon, ha bántottak, pedig jutott nekem is belőle. De Ők a gyerekeim. A mai napig a szívemben van a kép, amikor kicsi babaként alig két kilósan a kezembe vehettem Őket. Akkor megfogadtam, hogy szívem, lelkem az övék, és most úgy érzem, nem tudom megadni nekik azt, amit érdemelnének.
2011. márc. 29. 12:07
 34/84 anonim ***** válasza:
34%
Elég sok értelmes választ kaptál és a többség jól látja a helyzetet és azt hogy mit lehetne tenni. Ezt a "jaj, csak azért bántanak mert cigány vagyok"-húrt felesleges elkezdeni pengetni. Az emberek többsége nem azért nem kedveli a romákat mert sötétebb a bőrük. A rendes romák annyit tehetnek hogy megpróbálják bizonyítani, hogy ők nem olyanok mint a többi.
2011. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, a fehér gyerekeket is bántják, csak kit ezért.. kit azért...
2011. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:

Kedves 12:07!

Mégis miért bántanák Őket, ha nem azért, mert romák? Más okuk nem nagyon van rá.

Amúgy meggyőzött a sok válasz, ami az iskolaváltásra ösztönzött. Délután megbeszélem velük, és ha benne vannak, elkezdek keresgélni. Tartok tőle, hogy nem lesz más megoldás. Kata még egészen jól bírja, de Johanna már testi tüneteket produkál.

2011. márc. 29. 12:11
 37/84 anonim ***** válasza:
44%

Na, akkor most aterzed, hogy mit erezhet az a gyerek aki ugy no fel, hogy meg azert van terrorizalvaa fajtarsaid altal mert feher "paraszt". Es meg mindig nem raknak kest a nyakukhoz, es nem raboljak ki, vagy eroszakoljak meg oket.

Lehet, hogy ti kivetelek vagytok, de nezd meg hogyan viselkedik a roma kozosseg 80 %-a, es egybol megerted, hogy azt a keves kivetelt nagyon nehez kivalogatni az aljanepbol.

A megoldas amit tehetsz, hogy bebizonyitod, hogy raszolgalsz a tiszteletre, es esetleg az, hogy a sajat nepedet megprobalod a jo iranyba terelni. Rad mint kozuluk valora lehet, hogy jobban hallgatnak, mint egy "gadzsora", akiben alapbol ellenseget latnak.

Sajnos a romak nagy resze odaig sem jut el agyilag, hogy az altala annyira gyulolt, es sokszor kiirtassal fenyegetett "parasztok" adojabol van eltartva. Ha tenyleg elpusztulna a sok paraszt, honnan jonne a segely, mibol vannak eltartva az intezeti es borton lakok? Ezeket mind mi feizetjuk be, es cserebe rettegnunk kell, hogy maradekot is elveszik, az eletunkkel egyutt.

En olyan helyen nottem fel ahol a roma osztalytarsam 3-os koraban meg analfabeta volt, es azert engedtek at 4-be mert bejott a csalad es halalosan megfenyegettek a tanari kart.

Ja, es a politikai inkorrektseg is ratesz arra, hogy meg nagyobb legyen az ellenszenv, mert a romak altal ekovetett buncselekmenyek nagy reszel el van bagatellizalva, de ha ne allok ki a jogaimert, a vagyonom, csaladom vedelmeben akkor egybol rasszista, es naci vagyok. (lasd "uborkas Barna bacsi")

2011. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj, de azért én most nagyon eltöprengtem az osztályfőnök beszólásán "koszos cigó ne szólongasson be". El nem tudom képzelni, hogy egy tanár ok nélkül ilyet mondjon egy - ráadásul értelmiségi - szülőnek, még hogyha roma is. Egészen biztos vagy abban, hogy a lehető legkultúráltabban próbáltátok tisztázni a helyzetet?
2011. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
27%
Mégis miért? Leírtam már korábban ahogy mások is. Azért mert a romák egy része olyan amilyen. És igen, általánosítanak, ahogy te is, én is, mindenki. Az emberi gondolkodás ilyen, így rendszerezünk.
2011. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

Te egyfajta igazságszolgáltatásnak éreznéd, ha fehér gyerekek kést szorítanának a lányok nyakához?

Figyelj! Mi nem maga a roma társadalom vagyunk, vagy bűnözők, hanem egy roma származású család két gyerekkel, akik szenvednek egy olyan helyzetben, amiről nem tehetnek.

2011. márc. 29. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!