Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
50%
Persze nincs könnyű dolga egy tanárnak sem manapság, ha a szülő sem képes kordában tartani a gyerekét. Az a tanár, aki képes egy osztálynyi gyerek nézeteit átformálni, talán csak az amerikai filmekben létezik.
2011. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon sajnálom, hogy a gyerekeid ilyen közegbe kerültek, de hidd el, ebben az áldatlan állapotban, az a szerencse, hogy nem az általános iskolában, hanem a középiskolában történt meg. Általános iskolás gyereknek még el sem tudod magyarázni, hogy mi történik vele.Csak azt érzékeli, hogy bántják, még az okát sem ismeri fel. Középiskolás már felismeri, hogy az ok a származása. A gyerekeiddel beszélj, magyarázd el , hogy másokban ez a buta viselkedés hogy és miért alakulhatott ki és készítsd fel őket arra, hogy nem csak értelmes emberek vannak a világon, sőt..... Ezeket a helyzeteket pedig valóban meg kell tanulniuk kezelni, mert ha felnőnek, akkor is ugyanúgy érik majd támadások. Ezt te tudod a legjobban.

Meg én.;)

2011. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:

Bár még senki nem kérdezte, leírom, milyen atrocitások érik Őket a suliban.

Már az évnyitón feltűntek a többieknek, és összenevettek a hátuk mögött. Nem elég, hogy romák, de első látásra teljesen egyformának látszanak.

Az első napon azon tört ki a balhé, hogy a tanár szétültette Őket, mert nem tudta megkülönböztetni a két lányt. Az osztályban általános tiltakozás tört ki, senki nem akart melléjük ülni, hatalmi szóra volt szükség az ülésrendhez. Az első néhány hét még eltelt valahogy röhögcsélésekkel, félhangos megjegyzésekkel.

Októbertől durvulni kezdett a helyzet. Katának elszakították a pólóját az öltözőben, amíg a tornateremben volt, Johannának eltűnt a fél pár cipője, tornacípőben kellett hazajönnie. Tankönyveik tűntek el, ha keresték, a hangadók azt mondták nekik, lopjanak másikat, ahhoz úgyis értenek. Gyakran kitépték a füzeteikből azt a lapot, amin a házi feladat volt megírva. Katát belelökték a buszmegállón egy pocsolyába, és amikor a testvére meg akarta védeni, leszakították róla a hátizsákot. Mindeközben gyakran elhangzott, a cigó k*rva, rohadt cigó, koszos cigó...

Hihetetlenül találékonyak, mert arra mindig ügyelnek, hogy felnőtt ne lássa, ami történik.

2 leányzó próbált csak meg barátkozni a lányokkal, de onnantól Őket is bántani kezdték, így inkább odébbálltak.

Még mindig úgy érzitek túlzok?

2011. márc. 29. 13:12
 54/84 Horkýže Slíže ***** válasza:
50%

nalunk kozep iskolan is volt ket roma oszalytarsunk....az egyik az rendesen viselkedett vagyis ha nem lett volna egy picit sotetebb a bore mind a mienk akkor eszre nel lehetett volna venni h roma-ot el is fogaddtuk nagyon joban volt vele mindenki.de a masik at a tipikus rossz fajtabol valo volt/lopott ,hazudott ahol lehetett/ na ot kikozositette mindenki......ha tik is a elso kategoriaba tratoztok akkor nem ertem miert kell kikozositeni.

igaz hogy ha nem muszaj ense keresem romak tarsasagat es ha lehet kerulom oket..de amig nem bantanak akkkor megferek mellettuk....remelem sikerul megoldani a problematokat

2011. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem te is tudod hogy miért közösítik ki őket,mert romák.De ha több roma lenne a sulijukban hidd el ez nem így lenne.Sajnos megvan mindenkinek a maga véleménye/tapasztalata a romákkal szemben,és azt hiszik hogy ha az 1ik lop,csal,hazudik,akkor a többi is azt csinálja.Én most elhiszem hogy milyen sz@r neked és a párodnak és a lányoknak is.

Jobb lenne sulit váltani,de ha ott is ez lesz akkor ugyanez a helyzet,és akkor sorra vehetnétek még egy pár sulit.A lányok meg próbálják megvédeni magukat(nem tettlegesen),mert az sem jó ha mindíg ti véditek meg őket.De miért nem váltottatok sulit hamarabb,ha ilyenek történtek?

24/L

2011. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:

Nem, nem azt mondom,hogy túlzol,hanem,hogy nem tudod ezt megváltoztatni. Vagy legalábbis egy idegi. Ezt vagy megérted és elfogadod vagy nem!

Sajnálom a lányokat, és közhely, de ez van! Ha bántani akarják őket, akkor fogják is. Te nem tudsz ott lenni mellettük mindig! Mondjuk szerintem már eleve a tanár is balf@asz volt, mert meg kellett volna őket hagyni egymás mellett és már eleve ki lehetett volna hagyni a ki üljön melléjük történetet! Gondolhatta volna, hogy ez lesz a vége! Egyébként ha még jobban romlik a helyzet, akkor lehet, hogy mégis el kellene gondolkodni egy másik iskolán!

2011. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:

Elit gimibe járnak, ahová egyáltalán nem volt könnyű bejutni, de mivel a tanulmányi eredményük és az eszük megengedte, ezt választottuk, hogy könnyebb legyen a továbbtanulás. Arra azonban tényleg nem gondoltunk, hogy egy ilyen intézményben nem nagyon akadnak romák, és ez idáig fog vezetni.

Most már úgy néz ki a dolog, hogy alább kell adnunk az igényeket, és átiratnunk Őket egy olyan suliba, ami bár talán gyengébb és kevéssé jó hírű, de már ki van "képezve" romák fogadására is.

2011. márc. 29. 13:34
 58/84 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy értelmetlen vita és a kérdés is csupán költői. aki nyitott szemmel jár az pontosan tudja, hogy ez miért van. nyilván két normális gyerek nem tehet a nagy többség viselkedéséről, de az élet már csak ilyen, igazságtalan... ezzel nem lehet mit tenni. én sem szeretem a romákat, nem azért mert romák, hanem azért mert csak is kizárólag rossz tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. mindig meg akartak károsítani, megverni, átverni, megszégyeníteni stb.. én simán nem veszek róluk tudomást, elővigyázatosságból. viszont nem vagyok már gyerek, gyerekektől nem lehet elvárni az érettebb viselkedést.
2011. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:
Egy költői kérdés mindenkihez: Ha a ti gyerekeiteket bántanák, arra is az lenne a válasz, hogy ilyen a világ, ezzel nem lehet mit csinálni? Nem tudom, hogy vagytok vele, nekem mindennél fontosabb, hogy Ők jól érezzék magukat és boldogok legyenek. Nem tudok elintézni a dolgot azzal, hogy a sok "rossz roma" miatt így jártatok gyerekeim, ez van, nincs mit tenni.
2011. márc. 29. 13:42
 60/84 anonim ***** válasza:
nem azt kell mondd a lányaidnak, hogy ez van, hanem kell bátorítsd, hogy álljanak ki magukért, egymásért, hogy tanuljanak, mert az a legfontosabb most
2011. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!