Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok roma, de nekem is voltak gondjaim a gimiben. Hogy miért? Azért mert én tanultam, és nem volt kedvem 5 tárgyból bukni. Utólag, idősebb fejemmel iskolát váltanék, de akkor nem akartam.Anyukám beszélt az ofőmmel, és a csajnak beígérték a kirúgást ha nem lesz normális velem. Azóta eltelt 6 év, a csaj nagyon normális, nem is érti miért bántott stb.. de azért osztály találkozóra nem megyek.

Kérdezd meg a gyerekeidet, hogy akarnak e sulit váltani, ha nem akkor irány az osztályfőnök.

23/N

2011. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 A kérdező kommentje:
Gondolkodtunk az iskolaváltáson is. Két dolog tart tőle vissza egyelőre. Az egyik az, hogy nincs rá garancia, hogy a másik suliban jobb lesz a helyzet. A másik, hogy nem megfutamodásra akarom Őket nevelni. De persze ha nem változik a helyzet, muszáj lesz váltani.
2011. márc. 29. 11:47
 23/84 anonim ***** válasza:
87%
Tudom hogy nem megfutamodásra akarod nevelni. Én is nyuszi voltam abban az időben, de mára már megtudom védeni magam,de hidd el nyomokat hagyott bennem a gimi. Másnak a legszebb évei, nekem meg görcsbe rándul a gyomrom mikor az osztálytalálkozóra gondolok.
2011. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
43%
Gyertek Vajdasagba! Itt nem nezik le a romakat. Sot, en kimondottan kedvelem oket. De azert gondolom ott maradtok, mert hat MO az otthonotok. Ha valoban jolnevelt gyerekeitek vannak, akkor elfogadjak oket az osztalytarsaik. Esetleg csinaljatok egy kerti tarsalgast, sutest fozest es hivjatok meg egy par osztalytarsat, vagy mindet. Nem nyalizas miatt, hanem, hogy rajojjonek a gyerekek, hogy baratkozni lehet annak ellenere is, hogy valaki sotetebb borrel szuletett. Az iskolaban a gyerekek problemakkal szembesulnek es ilyenkor hajlamosak masra kenni. Egy tarsalgas soran pedig a joban is egyutt lennenek. Ez az en velemenyem.
2011. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
93%

És hogyha a tanárok sem úgy kezelik az ügyet mint ahogy kellene, akkor mit várhat a diákoktól az ember?

Beszéld meg a gyerekeiddel mit akarnak. Maradni vagy menni. Hátha jobb lesz máshol.Inkább váltson sulit 2 x mint hogy egy helyen szenvedjen.

2011. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos a cigányokkal kapcsolatban valóban nagyon sok rossz tapasztalat éri az embereket, ami sokkal inkább rögződik a fejekben, mint a jóval kevesebb kivétel. A legnagyobb baj az, hogy ezeket a kivételeket sem hajlandók sokan elismerni, pedig sokkal ösztönzőbb lenne a többi, kiemelkedni vágyó réteg számára is, ha az látná, hogy tanulással, munkával megbecsült polgárai lehetnek országunknak.

Ahhoz, hogy képes legyen különbséget tenni valaki a nemzetiségi csoporton belül is jó és rossz között, el kell érni bizonyos értelmi és érzelmi szintet, amit viszont elég sokan nem ütnek meg. Pedig csak némi beleérző képességre lenne szükség. Csak arra kellene gondolnia, hogy csupán a sors akaratán múlott, hogy az ő lelke nem éppen az általa annyira gyűlölt emberfajta testében kapott helyet.

Ezt a különbséget én figyelembe szoktam venni, és igazából jobban becsülöm a diplomás, vagy akár tisztességes szakmával rendelkező és dolgozó romát, mint a hasonló képességű fehér bőrűt. Azonban komoly dühöt érzek azokkal a cigányokkal szemben, akik a semmiért tömegbe verődve vernek agyon egy apát a gyerekeik szeme láttára, vagy rendszerességgel lopnak meg tisztességesen dolgozó embereket.

Ha viszont Ti valóban ilyen példás életet élő család vagytok, és mégis kiközösítően bánnak Veletek, én nagyon sajnálom, és együtt érzek elkeseredéseddel, de ismerve az emberek nagy részének hozzáállását e témával kapcsolatban, ehhez hozzá kell edződnötök. És nem hiszem, hogy csak ebben országban lenne csak ez így.

2011. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk elhagyni Magyarországot. Itt születtünk, ide köt a munkánk, a házunk, a szüleink.

Még valami: Valamelyikőtök azt írta, attól, hogy diplomásak vagyunk, még nem biztos, hogy tisztességesek is. Csakhogy ezt bárkiről el lehet mondani, a fehérekről is. Csak az Ő gyerekeiket nem bántják.

Amúgy azt gondolom, tisztességesek vagyunk. Nekem már a szüleim is értelmiségiek voltak, mindketten általános iskolában tanítottak. De a férjem pl. cigánysorról származik, mérhetetlen szegénységből. De eszes volt, és tanulni akart, mert tudta, egyedül ezzel törhet ki. Sikerült neki, pedig duplán meg kellett érte küzdeni. Fáj látnom, hogy mennyire megviseli, hogy a gyerekeinek ugyanezen kell keresztülmennie.

2011. márc. 29. 11:57
 28/84 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami. Ha csak a lopós, bandákba verődött romákat gyűlölnék, megérteném. De ugyanúgy gyűlölik a gazdag, hétországra szóló lakodalmat csapó romát, az értelmiségit, a véres verítékkel két kezi munkából élőt is. Mert ezeket az embereket összeköti a bőrük színe, és ezt a színt kell gyűlölni a társadalom szerint.
2011. márc. 29. 12:01
 29/84 anonim ***** válasza:
58%
Szia, itt nem tudtok mást csinálni, keresni kell egy másik iskolát. Én még nem vagyok 20 éves se, de eddig én is úgy néztem a romákra, hogy mind rossz, de utána összejöttem barátommal aki szintén roma, na itt nekem megváltozott a véleményem. Én is sajnálom, hogy ilyen befásult voltam, és sajnos így gondolkozik az emberek 90%a. Sok sikert kívánok nektek a továbbiakhoz, remélem megoldódik a problémátok.
2011. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy első válaszomban is írtam, lehet ezen sírni hogy bezzeg a fehérek...

Ezzel a helyzeten nem igazán tudsz változtatni. Beszélhetsz a tanárokkal, osztályfőnökkel, hogy segítsenek. De se te, se ők nem lehetnek napi 24 órában a gyerekek mellett. 15 évesek kezdenek felnőni, sajnos hozzá kell szokniuk hogy az élet nem habostorta, rengeteg pofon érheti őket, nem csak a származásukból kifolyólag. Egyetlen dolgot tehetnek, dolgoznak, tisztességesen élnek és ezzel bizonyítanak. Aki egy kicsit is értelmes az látja ezt és elfogadja őket, aki meg nem azzal nem tehetsz semmit.

2011. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!