Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösítik ki a gyerekein...

Miért közösítik ki a gyerekeinket az új iskolában? Roma kérdés.

Figyelt kérdés

Értelmiségi roma házaspár vagyunk, férjem mérnök, én közgazdász. Elsős gimnazista ikreinket folyamatos támadások érik az új iskolájukban a származásuk miatt. Az általánosban nem volt ilyen problémánk, nagyon szerették Őket.

Szülők, kamaszok válaszát egyaránt várom.


2011. márc. 29. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:

NEM LÁTOK A DÜHTŐL!!!

Most telefonált a férjem, hogy Katát be kell vinnie az ügyeletre. Valamelyik nemnormális eltörte az inzulinadagolóját. A kis hülye meg nem mert szólni, és most az egekben van a cukra. Persze a tettes nincs meg. Holnaptól nem engedem Őket iskolába.

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

2011. márc. 29. 13:55
 62/84 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet letudni annyival. és mindenkinek elsődleges a saját családjának és gyerekének a boldogsága, de erre a kérdésre talán nincs is jó válasz annyira bonyolult és összetett. engem számtalanszor bántottak azért a cigányok mert nem vagyok az, aztán mégis felnőttem. a legjobb amit talán az, hogy a gyerekek a sok bántás ellenére megpróbálnak beilleszkedni vagy iskolaváltás.
2011. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
92%
Én viszont ebben az esetben elhoznám őket onnan. Persze egy két piszkálódás - sajnos - természetes az iskolákban, mert az egyik kövér, a másik szemüveges, a harmadik csak mulya... de van egy határ, ami után nem érdemes küzdeni.
2011. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
79%
Ezek után csak azt tudom tanácsolni én is, hogy váltsatok iskolát. Ha van rá mód, akkor tényleg át kell őket iratni olyanba, ahol nem ők az egyetlen roma származásúak. Nem baj, ha nem olyan elit, a lényeg, hogy a gyerekek is jobban érezzék magukat, és ha jól tanulnak, onnan is van esélyük tovább lépni. Sajnos ha már ennyire eldurvult a helyzet, én nem nagyon látnék más megoldást. Elég szomorú, hogy egy elitnek tartott középiskolába is ilyen gonosz fajzatok járnak, és elhiszem hogy ezt nem tudjátok elfogadni, de iskola váltáson kívül mást nem nagyon tehettek. Hidd el, vannak gyerekek, akik fordított helyzetben szenvednek és a cigányok támadásaitól rettegnek nap mint nap, és azok szülei is kénytelenek tehetetlenül tudomásul venni, mert ők ugyanúgy ki vannak szolgáltatva.
2011. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
33%

Én nem hiszem el. Ez a kérdés kamu. 30 éve tanítok, ok nélkül ilyen mérvű kiközösítés nincs. Sőt, pont az ellenkezője, állandóan a roma tanulőkat támogatjuk ezerrel.

100 %, hogy amit írsz, nem igaz. Miért kell provokatív kérdést kiírni?

2011. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
79%
megirnad, hogy melyik iskolrol is van szo?
2011. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos mert ez egy ilyen rasszista világ tele rossz indulatú rasszista emberekkel akik skatujákba tesznek másokat bőrszín alapján anélkül hogy egyáltalán ismernék azt az embert. És ezt a vissza maradott nézetett nevelik a gyerekeikbe is. Aki nem olyan mint te az nem is ember le kell nézni. A kamaszok meg amúgy is sokszor meggondolatlanok és kegyetlenek azt hiszik az övék az egész világ és mindent megengednek maguknak. Sajnos ezt én is a saját bőrömön tapasztaltam. Pedig nem vagyok roma. De itt ahol lakok jóban vagyok velük. Soha nem is volt egymással semmi problémánk. Én mindig azt mondom egy ég alatt élünk ne ítélj senkit míg nem ismerted meg hogy milyen ember.
2011. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
57%

Csak egy kérdés mert problémás magyarok nem léteznek?

Válasz: Oh de igen nagyon is léteznek nem is kevesen.

Na és tisztességes romák? Bizony azok is. Le a rasszizmussal! Én is magyar vagyok de elítélem a faji meg különböztetést. Az embereket nem a bőrszínük hanem a tetteik alapján kell megítélni!

2011. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Kemény dió ez a helyzet, az biztos.

Nekem is volt roma osztálytársam, sajnos kiközösítették, egyedül kevés voltam ahhoz, hogy marasztaljam, vagy hogy a többieket lecsitítsam. (A csordaszellem, ugyebár...) Én az ilyen helyzetet nem tartom elégtételnek a nem becsületesen élő romákkal szemben, teljesen logikátlan dolog lenne, a kérdező problémája teljesen személyes.

Kedves kérdező!

Ha az osztályfőnök hozzáállása rossz, akkor azt hiszem, veszett fejsze nyele a dolog... A tanárokon rettentő sok múlik, sőt, talán rajtuk a legtöbb (és persze a szülőkön, az ő nevelésükön). Egyelőre én is az iskolaváltást tudom javasolni, mert ez nagyon rossz nyomot fog hagyni a gyermekeidben.

Vagy esetlegesen az igazgatónál jártatok?


Sok szerencsét! :)


21/L

2011. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
44%

Én csak annyit mondanék,hogy csak mert beszélsz a tanárokkal,attól még nem fogják szeretni a gyerekeidet.Nem kötelezhetik a diákokat arra hogy kedveljenek valakit.

Sajnos ez van.Már egy 15 éves gyerek is látja,hogy a cigányok "általában" rossz emberek,és tartani kell tőlük.Én személy szerint örülök neki,hogy vannak még ilyen diákok akik nem csak jópofiznak a cigányoknak mert félnek,hanem igenis kiközösítik őket,és nem foglalkoznak velük.Engem általános iskola 3. osztályában rángatott be egy cigány fiú a wc-be és majdnem megerőszakolt.Sajnos ahol én élek nem mehetünk ki az utcára,mert vagy megdobálnak kővel,vagy elveszik azt ami nálad található.Ha a kérdés kamu akkor nagyon szomorú vagyok,mert láttam egy kis reményt,hogy a magyarok belátták,hogy mit is kell csinálni.

2011. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!